На головну / Дизайн кімнат / Дитяча кімната / Як зробити та облаштувати спальню для хлопчиків

Як зробити та облаштувати спальню для хлопчиків

Ви є батьками сина або навіть 2-х хлопчиків, і хочете створити комфортну обстановку в кімнаті? Спальня являє собою куточок, в якому дитина почуває себе господарем і дорослим. У даній статті ми розповімо, якою повинна бути дитяча спальня для хлопчика в залежності від віку і потреб дитини. У будь-якому випадку ви повинні орієнтуватися на функціональне і практичне приміщення.

Вибираємо дизайн кімнати в залежності від віку хлопчика

Головний критерій при виборі стилю оформлення дитячої — звичайно ж, вік. Зрозуміло, житловий простір школяра відрізняється від 15-річного підлітка.

Спальні для хлопчиків 1-3 року

При облаштуванні кімнати для дитини до 3-х років, потрібно брати до уваги наступні фактори:

 • Світлі кольори;
 • Яскраві принти;
 • Обов’язкова ігрова зона;
 • Безпечні меблі
 • Комфортна атмосфера для дитини

У дитини даної вікової групи ще не формувалися чітко інтереси і захоплення. З цієї причини батькам немає необхідності облаштовувати приміщення у певній тематиці. Для того щоб дитина почувала себе комфортно у своєму куточку, в ньому обов’язково повинні бути забавні іграшки, зручне ліжко, м’який ворсистий килимок для ігор.

Як зробити спальню для хлопчиків

При створенні кімнати дитини у віці до 3-х років враховуйте наступні моменти:

 • Відмовтеся від високого ліжка;
 • Вибирайте меблі з округленими кутами;
 • Столик і стільчик підбирайте по зросту хлопчика;
 • Полиці з іграшками повинні знаходитися на рівні рук.
Читайте:   Акцентна стіна в спальні — 30 ідей

Як зробити спальню для хлопчиків

Спальня для хлопчика 3-5 років

У цьому віці у дитини з’являються власні інтереси та хобі. Педагогіки називають даний віковий період «чарівні» роки від 3 до 5 років. В цей час всі діти допитливі, і знаходять собі тисячі справ. Враховуйте цей факт при облаштуванні кімнати хлопчика і заздалегідь продумайте її наповнення. Якщо ваш син надає перевагу спортивним іграм та заняттям, і площа приміщення дозволяє, то встановіть різні гімнастичні пристосування (наприклад, шведську стінку, канат, кільця).

Як зробити спальню для хлопчиків

У віці 3-5 років діти люблять займатися творчою діяльністю. Тому обов’язково створіть умови для занять ліпленням або малюванням.

Порада: Батьки, пам’ятайте, що в цьому віці діти більшу частину вільного часу проводять в режимі гри. Це головний критерій, від якого потрібно відштовхуватися, втілюючи дизайн спальні для хлопчика.

Спальні для хлопчиків 7-8 років

Цей вік вважається перехідним. Дитина все ще охоче проводить вільний час в іграх і хобі, однак, у нього вже з’являються певні обов’язки: виконання шкільних завдань. Тому головним при виборі дизайну кімнати хлопчика 7-8 років — це зонування. Не змішуйте зону ігор з навчальної зоною. Місце для ігор має бути чітко визначено. Таким чином, дитина краще зрозуміє коли і що потрібно робити.

Як зробити спальню для хлопчиків

Спальні для підлітків хлопчиків 10-12 років

В цьому віці майже всім хлопчикам симпатизує свій герой (персонаж з мультфільму або фільму, спортсмен тощо). Батьки можуть успішно використовувати цього персонажа при втіленні інтер’єру кімнати дитини. Головне в цій справі — не перестаратися, бо кімната буде дуже нав’язливою, і дитина швидко втомиться від колись улюбленого героя.

Як зробити спальню для хлопчиків

Вашому синові подобається людина-павук? Повісьте на одній зі стін тематичне зображення, яке, наприклад, ви можете роздрукувати на фотошпалерах. Додайте в інтер’єри кілька предметів, що підходять під тематику. І дизайн спальні для хлопчика готовий!

Читайте:   На что обратить внимание при покупке детского ковра

Як зробити спальню для хлопчиків

Якщо дитина змінить інтереси, батьки зможуть безболісно адаптувати загальний вигляд спальним під нового персонажа. Для цього потрібно просто переклеїти шпалери з минулим героєм і змінити тематичні декорації.

Спальня для підлітка хлопчика 12-16 років

Чим старше стає дитина, тим більше він розвивається як особистість. У підлітків, як правило, вже визначені чіткі життєві позиції, інтереси, коло спілкування.

Порада: Втілюючи дизайн кімнати підлітка, обов’язково приймайте до уваги його побажання!

Можливо, вам доведеться більшу частину кімнатного простору обладнати під спортивний куточок, так як багато хлопчиків у підлітковому періоді виявляють великий інтерес до спорту. Або облаштувати частину приміщення під заняття певним хобі: художнє малювання, музика, моделювання і т. д.

Як зробити спальню для хлопчиків

Підлітковий період — час активного росту і формування особистості. Тому не забувайте правильно підібрати меблі для сну і практичних занять. Зверніть пильну увагу на вибір наступних меблів:

 • Ергономічний письмовий або комп’ютерний стіл;
 • Правильно підібране крісло для формування правильної постави;
 • Якісне ліжко з ортопедичним матрацом.

Як зробити спальню для хлопчиків

Спальня для хлопчика і дівчинки

Як оформити кімнату для різностатевих дітей? Не кожна сім’я може дозволити окрему кімнату для кожної дитини. Але як бути, якщо дітей кілька, і вони ділять одну кімнату на двох: разом розважаються, сплять, роблять уроки. Працюючи над інтер’єром дитячої, враховуйте інтереси і потреби кожної дитини.

Кольорове рішення

По-перше, визначтеся з кольором для дитячої. Тут у вас є 2 альтернативи:
1.Нейтральна колірна гама, яка підійде як для хлопчика, так і дівчинки. При цьому кольори можуть бути спокійними (чорно-біла, бежево-коричнева гама), так і насиченими, але не орієнтованими під конкретну стать (жовтий, оранжевий, зелений).

Як зробити спальню для хлопчиків

2.Комбінація відтінків синього й червоного, які розділяють кімнату на 2 зони: 1 половина — для хлопчика, 2 половина — для дівчинки.

Як зробити спальню для хлопчиків

Поцікавтеся у своїх дітей, яким кольором краще пофарбувати стіни дитячої. Нехай це буде ваш спільний креативний дизайн.

Особистий простір

У кожної дитини має бути особистий простір: власне ліжко, робочий куточок, шафи і полиці для зберігання особистих речей. Поставте ліжка один навпроти одного або з одного боку, при цьому подбайте про поділ простору.

Як зробити спальню для хлопчиків

Для поділу дитячої кімнати можна використовувати:

 • Комод
 • Стелаж
 • Книжкова шафа
 • Ширми
 • Розсувні штори

Якщо площа не дозволяє розташувати в кімнаті два окремі ліжка, у такому випадку зверніть увагу на 2-ярусні або висувні спальні конструкції. Таке рішення дозволить заощадити достатньо простору для ігрової зони. Адже дитяча кімната використовується не тільки для сну, але і для розваг.

Як зробити спальню для хлопчиків

Індивідуальні постільні приналежності — ефектний спосіб поділу простору

Батьки повинні також подбати й про те, щоб у сина і дочки була своя красива і оригінальна постільна білизна. Особливо якщо ви створюєте інтер’єр в нейтральних тонах, індивідуальна постільна білизну задовольнить смак кожної дитини. Для хлопчика підійдуть засоби з зображенням машин або в морському стилі. Рожеві замки, сердечка, квіточки, милі звірятка сподобаються дівчинці.

Як зробити спальню для хлопчиків

Декор в дитячій для хлопчика і дівчинки

При оформленні дитячої важлива роль відводиться оригінальному декору:

 • Яскраві постери, картини
 • Кольорові подушки
 • Лампи та інші настільні приналежності

Всі ці дрібниці допоможуть вашим дітям проявити індивідуальність. Декоруйте кімнату разом з дітьми, підходячи до цього процесу творчо. І тоді ваші діти будуть світитися щастям, запрошуючи своїх друзів в улюблену дитячу.

Як зробити спальню для хлопчиків

Сподіваємося, що завдяки цій статті, у вас з’явилися ідеї, як оформити дитячу кімнату. Підписуйтесь на новини сайту, щоб першими отримувати свіжі та цікаві статті!
Поділитись:

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Ваш email не будет опублікований.Необхідні поля відмічені *

*