Головна / Опалення / Як зробити якісне опалення для гаража своїми руками

Як зробити якісне опалення для гаража своїми руками

Мрія будь-якого автолюбителя, який бажає створити ідеальні умови для зберігання свого особистого автомобіля — теплий гараж. Саме в ньому ваш автомобіль буде залишатися в цілості й схоронності, саме там йому не будуть страшні ні морози, ні різкі перепади температури. Щоб розібратися яке опалення для гаража є найбільш ефективним, економним і практичним, а головне безпечним, ми підготували цю статтю, вивчивши яку ви отримаєте необхідні теоретичні знання, які ви зможете застосувати на практиці якщо раптом вирішите зробити роботу своїми руками.

Види систем опалення

Для підтримки в гаражі комфортної температури повітря, найчастіше використовуються три основних види систем опалення:

  • Газове;
  • Електричне;
  • На рідких і твердих паливних елементах.

При виборі системи опалення, перш за все необхідно відштовхуватися від того, де ваш гараж розташований. Якщо гараж примикає до будівлі, є його частиною або розташований на відстані декількох метрів від будівлі, можна організувати загальну систему опалення будівлі і гаража. Для цього необхідно всього лише вивести окрему трубу в гараж і повісити туди радіатор. Як правило, потужності системи опалення будівлі цілком достатньо і для обігріву гаража.

Якщо ж зробити загальну систему неможливо конструктивно або гараж занадто віддалений від основної будівлі, необхідно розглянути варіанти автономного опалення, враховуючи розміри гаража, так і кількість машин.

Як зробити якісне опалення для гаража своїми руками

Автономні системи опалення

Зупинимося докладніше на перевагах і недоліках різних способів автономного опалення гаража, в яких є свої особливості і нюанси здатні доставити чимало проблем якщо їх не врахувати на стадії проектування.

Газ

Головне достоїнство газової системи опалення – економічна вигода. З точки зору вартості газ – найбільш дешеве паливо, що виграє і у електрики, і у дизельного палива. Крім того, у газового генератора досить високий ККД — 90%.

Читайте:   Декоративні решітки на радіатори опалення

Однак необхідно пам’ятати, що газ – небезпечна вибухова речовина. Монтувати систему газового опалення в гаражі своїми руками ні в якому разі не можна. Необхідно запросити кваліфікованого фахівця, який зможе самостійно встановити і запустити систему, гарантуючи її повну безпеку при подальшій експлуатації.

Крім того, заборонені сумнівні саморобні деталі – використовувати слід тільки якісне обладнання промислового виробництва. Не потрібно боятися зайвий раз перестрахуватися — адже мова йде не тільки про збереження Вашого майна, але і про ваше життя.

Незважаючи на всі перераховані вище переваги, організувати газову систему в гаражі буде неможливо, якщо поблизу немає магістрального газопостачання.

Електрика

Електрика – найбільш доступне джерело енергії для перетворення в тепло. Способи його застосування для обігріву гаража різноманітні – це і опалювальні прилади, і теплова гармата, і електричний котел. При бажанні ви можете зібрати власну конструкцію своїми руками або купити готову.

Доступність електрики і великий вибір приладів, що працюють на ній – головні плюси цього варіанту, саме тому даний вид обігріву настільки популярний.
Однак є і недоліки.

  • Витрати на електрику будуть вищі, ніж наприклад на газ або вугілля;
  • Дешеві електричні прилади не надто надійні і часто виходять з ладу;
  • Електропроводка повинна бути виконана з товстого кабелю.

Дрова та вугілля

Якщо незалежність від централізованих джерел подачі газу і електрики для вас критична (наприклад, спостерігаються перебої з тим чи іншим), на допомогу можуть прийти старі перевірені засоби – тверде паливо, таке як дрова або вугілля.

Цей варіант досить економічний – нехитру грубку цілком можна зібрати і своїми руками. Але в експлуатації така піч вимагає особливої уваги та догляду, її потрібно регулярно чистити, стежити за її роботою і пам’ятати, що в гаражі не повинно бути вибухонебезпечних речовин. До того ж гараж повинен бути забезпечений хорошою системою вентиляції.

Читайте:   Теплые полы Fenix: качество, проверенное временем

Як зробити якісне опалення для гаража своїми руками

Будова систем опалення

Незалежно від того, на чому саме буде працювати ваша система опалення, основа її функціонування може бути дуже різною. За типом конструкції системи опалення діляться на наступні типи:

Водяне опалення

Даний вид опалення найчастіше використовується в житлових будинках (як централізовано для багатоквартирних, так і для приватних). Конвектори, з’єднувальні труби і котел утворюють замкнуту систему, всередині якої циркулює вода.

Нагріваючись в котлі, вода надходить в трубопровід, і її теплова енергія передається батареям. Радіатори виробляють з металів з високою теплопровідністю – таким чином, нагріваючись, вони передають тепло в приміщення.

Як зробити якісне опалення для гаража своїми руками

Водяне опалення в гаражі має сенс робити, якщо гараж – це частина будинку, який опалюється за допомогою такої системи. Організувати таку систему в окремому гаражі досить дорого – основну частину вартості складуть, звичайно, обладнання і матеріали. Крім того, щоб вода в трубах не замерзала, її доводиться замінювати на антифриз.

Втім, такий спосіб опалення цілком можна розглянути, якщо ваш гараж – це частина комплексу. Якщо робити цю роботу колективно, витрати можна істотно знизити.

Повітряне опалення

При повітряному опаленні прогрівання йде за рахунок потоку теплого повітря. Особливо ефективний цей спосіб, якщо потрібно швидко прогріти машину, прибрати надлишки вологи.

Головним елементом системи опалення в даному випадку є тепловентилятор. Існує величезна кількість моделей на сучасному ринку, що працюють на різному паливі, з різною потужністю, мають різні способи кріплення. Практично гарантовано ви зможете підібрати під свої специфічні умови влаштовуючий вас варіант.

Як зробити якісне опалення для гаража своїми руками

Існують як стаціонарні, так і мобільні тепловентилятори. Завжди можна підібрати варіант, що не вимагає складного монтажу, який ви зможете здійснити самостійно.

Крім того, можна знайти як апарати, що працюють в ручному режимі, так і автомати, керовані термостатом.

Читайте:   Радіатори опалення: як з'єднати між собою, відео

Таким чином, можна сказати, що повітряні системи – на даний момент найкраще рішення і найефективніший вибір для опалення гаража.

Інфрачервоне опалення

Інфрачервоні джерела тепла – це сучасний і відносно недорогий спосіб обігріву в гаражі. Вони створюють спрямований потік, який нагріває лише те, що потрапляє в радіус дії приладу.

Однак вішати інфрачервоний обігрівач безпосередньо над автомобілем не варто – це може перегріти і зіпсувати покриття. Більш вдалий варіант – повісити обігрівач над входом. Таким чином вийде теплова завіса.

Як зробити якісне опалення для гаража своїми руками

Напрямок потоків теплого повітря: 1 — гараж з інфрачервоним обігрівачем, 2 — звичайне радіаторне опалення.

Легкість підключення інфрачервоних джерел роблять їх популярними серед автолюбителів – їх мобільність і живлення від звичайної електромережі дозволяють реалізувати будь-яку ідею.
Однак необхідно пам’ятати, що інфрачервоні нагрівачі можуть доходити до дуже високих температур, тому в жодному разі не слід використовувати їх в якості постійного обігріву. Їх функція – «прийшов → включив → нагрів → вимкнув».

Чи складно самому організувати опалення в гаражі? Якщо є потреба заощадити, а технічних навичок достатньо, то можна придивитися уважніше до схем складання печі, яка працює на твердому паливі. Якщо користуватися таким приладом з обережністю, він може цілком вирішити проблему тимчасового обігріву гаража.

Як зробити якісне опалення для гаража своїми руками

Газового обладнання в цьому плані краще навіть не торкатися, якщо ви тільки не професійний газовик. Те ж саме стосується і самостійно зібраного електрообігрівача. Ризик, що такий прилад вийде з ладу і поведе себе непередбачуваним чином, занадто великий. Така «економія» за підсумком може привести до куди більш серйозних витрат.

Стосовно інфрачервоного обігрівача наприклад, то тут також можна і не намагатися зробити його своїми руками – навіть якщо ваші зусилля увінчаються успіхом, все одно за витратами вигідніше буде придбати його у готовому вигляді.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*