Головна / Будівельні матеріали / Кожній стіні – своя цегла. Різновиди цегли та її застосування

Кожній стіні – своя цегла. Різновиди цегли та її застосування

різновиди цегли

Існує безліч різновидів цегли: керамічна і силікатна, порожниста і повнотіла, різної міцності, розміру і кольору. Для кожного виду робіт є свій, оптимальний вибір цього матеріалу.

Існує два типи цегли – силікатна та керамічна. Останню виготовляють шляхом випалу глини, а першу – автоклавною обробкою суміші піску і вапна. Силікатна цегла важче керамічної, дещо гірше зберігає тепло, в більшій мірі схильна до дії вологи і перепадів температур. Серед плюсів силікатної цегли – більш чітка і правильна геометрія, хороші звукоізоляційні властивості, і, головне, привабливий зовнішній вигляд. Стандартна силікатна цегла виходить з автоклава білого або сіруватого кольору, однак при використанні спеціальних пігментів можна отримати матеріал самих незвичайних відтінків.

У фінансовому відношенні між силікатною і керамічною цеглою також є різниця. Керамічна більш доступна – вона коштує менш ніж силікатна.

Як правило, силікатну цеглу використовують для облицювання будівель, а керамічну – для більшого  різновиду будівельних робіт.

Розбираємося в цифрах

Міцність – одна з основних характеристик цегли. Показником міцності є марка матеріалу. Цифровий індекс в ній позначає, яке навантаження може витримати цегла. «Могутні» стіни виходять з цегли марки М-300, а найменшою міцністю володіє марка М-25. Найбільш популярний серед  будівельників «середній» варіант М-100 і М-150. Цегла низьких марок коштує дешевше, але економити таким чином можна лише тоді, коли довговічності від споруди не потрібно. Наступний показник, що впливає на ціну цегли, – його розмір. Крім стандартного («одинарного»), є цегла з збільшеною наполовину товщиною. Взагалі, варіантів розмірів досить багато, є справжні гіганти – 510х250х219. Згідно ГОСТу, ці вироби іменуються «великоформатним камінням», і, щоб полегшити вагу, їх роблять порожнистими.

Читайте:   Фасадний декор з пінопласту

Корисна порожнеча

Цегла стандартних розмірів також може бути порожниста. Такий матеріал володіє своїми перевагами: його невелика вага знижує навантаження на несучі конструкції, а порожнини, заповнені повітрям, служать прекрасною теплоізоляцією. Але, щоб цього досягти, при кладці цегли потрібно стежити за густиною розчину і піклуватися про те, щоб він не забивав порожнечі.

Серед переваг пустотілої цегли варто відзначити правильну форму і рівні грані вироби – саме тому пустотілу цеглу часто використовують для облицювання будівель.

Стіни, фасад або фундамент?

Вибір цегли часто залежить від того, яку саме конструкцію потрібно побудувати.

Для кладки несучих стін доцільно брати керамічну забутовочну цеглу, для фасадів – керамічну лицьову  або силікатну. Іноді цеглу використовують при спорудженні фундаменту: бетонний моноліт частково замінюють цегляною кладкою, що допомагає заощадити на вартості цементу. Однак для фундаментів і цоколів не можна застосовувати силікатну – вона не призначена для подібних навантажень. Останнім часом з’явилася альтернатива цеглі – блоки з газобетону. Це матеріали, які часто використовують для кладки перегородок.

Визначаємо якість

Можна визначити якість матеріалу без спеціального обладнання? Кажуть, є «дідівський» спосіб: потрібно опустити цеглу у відро з водою на кілька годин. Доброякісному матеріалу таке випробування не страшне: він не втратить своїх початкових властивостей.

Зовнішній вид матеріалу також може свідчити про його якість.

Вибираючи цеглу, потрібно оцінити геометрію виробу: його кути, площину; слід звернути увагу на однорідність кольору і наявність тріщин. Упаковка цегли теж впливає на те, в якому стані вона дійде до свого споживача.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*