Головна / Підлога / Мармурова підлога в гаражі своїми руками: з пінопласту, відео

Мармурова підлога в гаражі своїми руками: з пінопласту, відео

Більшість самодельщиков і автолюбителів, що обожнюють працювати своїми руками, в персональних майстернях і гаражах заливають підлогу бетонною стяжкою. Це зручно, якщо працюєш зі зварюванням або займаєшся ремонтом техніки. Для тих, хто вважає за краще влаштувати майстерню для більш тонких робіт, правильніше буде зробити мармурову підлогу в гаражі. Це не просто красиво, але і одночасно дає можливість більш-менш знизити запиленість повітря.

Мармурова підлога в гаражі своїми руками: з пінопласту, відео

Тришаровий мармурова підлога з додаванням наповнювачів

технологія виготовлення

У самій ідеї зробити підлогу в гаражі під мармур присутній один важливий технологічний момент:

  • Мармуровий малюнок з'являється, як результат заломлення світла в напівпрозорому підлогове покриття. Зрозуміло, що ні грама мармуру в тонкій плівці, нанесеної на підлогу, немає і бути не може. Колір і фактуру підбирають за допомогою тонерів;
  • Основу підлогового покриття складає модифікований полістирол. Плівка штучного мармуру виходить тонкої і дуже міцною, тому можна особливо не побоюватися появи тріщин через падіння інструменту або слідів від шиповану гуми машини.

Технологія виготовлення передбачає облаштування мармурової підлоги в гаражі з пінопласту. Будь-які відходи від упаковки, залишки утеплювача з пінополістиролу, незалежно від марки і щільності, все це може бути використано для того, щоб зробити захисну і одночасно декоративну плівку з імітацією текстури мармуру. Матеріал наноситься на бетон звичайної пензликом, сохне досить швидко. Оновити мармур досить просто, потрібно лише зробити новий розчин і нанести його пензлем на підлогу в гаражі.

Мармурова підлога в гаражі своїми руками: з пінопласту, відео

Простіше і швидше зробити в гаражі мармур на підлозі в один шар лаку

Читайте:   Пінопласт для підлоги

Важливо! Оновлювати мармурова підлога доведеться досить часто, так як пінополістирол, при всіх своїх перевагах, має більш високий коефіцієнт теплового розширення і дуже маленькою пластичністю.

Це означає, що при сильних перепадах температури повітря і бетону плівка штучного мармуру буде поступово відшаровуватися, тому потрібно мати невеликий запас матеріалу, для того щоб періодично відновлювати декоративне покриття підлоги в гаражі.

Які інструменти і матеріали будуть потрібні

Для виготовлення штучного мармуру використовуються цілком нешкідливі з хімічної точки зору матеріали. Для того щоб зробити покриття підлоги в 15 м2, буде потрібно:

  • Два літри ацетону або ацетонсодержащего розчинника. Тут може виникнути проблема, так як ацетон відсутній у вільному продажу, але в принципі його можна купити в невеликій кількості у фарбувальній майстерні;
  • Один літр ксилолу. Це один з найбільш доступних видів розчинника, використовується для того, щоб зробити плівку мармуру більш пластичної і м'якою. Добавка ксилолу уповільнює схоплювання і застигання нанесеного покриття підлоги;
  • Пінопласт. У більшості власників гаражів і дач напевно залишилися обрізки утеплювача дверей, тому матеріал для штучного мармуру знайти не проблема.

Ще один компонент, який рекомендується використовувати, це тонкомолотий скляний порошок. У справжнього мармуру на поверхні полірованого каменя присутній ефект розсіювання променів світла. Тому, якщо потрібно не просто зробити підлогове покриття для гаража, а домогтися максимальної схожості з натуральним каменем, можна додати мелене в пил кварцове скло.

Чому для гаража обраний пінопласт

Тепер найголовніше питання, чому саме пінополістирол буде використаний для виготовлення підлоги з мармуру. Якщо порівнювати з іншими пластиками і фарбами, то у пінопласту є два дуже важливих переваги:

  • Невисока ціна, враховуючи, що мармуром потрібно буде покрити підлогу площею не менше 15-18 м2. Так як матеріал повсюдно використовується в якості безпечної упаковки побутової техніки, розжитися сировиною для виготовлення мармурової підлоги не складе особливих труднощів;
  • Пінополістирольна плівка, навіть будучи покладеної на підлозі в гаражі, схильна до сильної електризації. Це означає, що завдяки статичної електрики велика частина присутніх в повітрі пилинок буде дуже швидко осідати на плівку мармуру.
Читайте:   Ламінат світлий дуб в інтер'єрі + фото

Ця чудова якість, особливо, коли присутність пилу в повітрі, навіть в умовах гаража, абсолютно не допускається. Правда, доведеться регулярно прибирати поверхню мармуру пилососом або вологим прибиранням.

Як зробити мармурову підлогу в гаражі своїми руками

В першу чергу необхідно підібрати найбільш вдалий час доби для того, щоб нанести покриття. Найкраще вибрати ранній ранок, коли в сусідських гаражах ще нікого немає, і можна зробити кілька шарів мармуру без скарг з боку сусідів.

Мармурова підлога в гаражі своїми руками: з пінопласту, відео

Щоб зробити підлогу з пінопласту лаку красивим доведеться використовувати кілька видів наповнювача, в тому числі пил з натурального мармуру

Підготовка бетонної підлоги

Напередодні потрібно буде зробити генеральне прибирання в гаражі, викинути все сміття і ретельно вимести підлогу. Зробити це потрібно буде в кілька проходів, останній виконують з обов'язковим зволоженням бетонної підлоги. Мити поверхню багато фахівців не рекомендують, особливо, якщо бетон в приміщенні вже досить старий і рясніє тріщинами.

Безпосередньо перед нанесенням мармуру на бетонну підлогу поверхню ще раз зачищають, але на цей раз вже пилососом. Пінополістирол навіть у вигляді розчину дуже добре збирає найдрібніші частинки, і на кисті в процесі нанесення рідкого мармуру дуже швидко збереться шар бруду.

Мармурова підлога в гаражі своїми руками: з пінопласту, відео

Щоб зробити підлогу з пінопласту лаку красивим доведеться використовувати кілька видів наповнювача, в тому числі пил з натурального мармуру

приготування суміші

Точно вивіреної рецептури і пропорцій рідкого мармурового лаку не існує. Найчастіше рецептуру лаку підбирають своїми руками, експериментуючи з різною кількістю пінопласту, ацетону та ксилолу. Можна спробувати зробити лак своїми руками для мармурової підлоги в гаражі по відео:

У спрощеному варіанті приготування рідкого мармуру виглядає наступним чином:

  • У ємність наливається ацетон, 100-150 мл, потім додають шматки пінопласту, домагаючись повного розчинення, в результаті повинна вийти сметанообразная в'язка рідина;
  • Після попереднього змішування додають невелику кількість ксилолу, його потрібно приблизно вдвічі менше, ніж ацетону;
  • На останньому етапі додають тонер, кількість підбирають експериментально.
Читайте:   Міжкімнатні пороги та їх монтаж

Так як на поверхні рідкого мармуру постійно утворюється плівка висохлого пінополістиролу, після завершення перемішування і отримання однорідної консистенції потрібно відразу переходити до нанесення лаку на підлогу. При цьому двері в гаражі бажано залишити закритими.

фінішні операції

Рідкий мармур наноситься на підлогу звичайної пензлем, зробити це потрібно швидко, але не залишаючи пропущених ділянок. Після того як була пофарбована половина поверхні, краще відкрити двері, інакше є ризик отримати отруєння испаряющимся ацетоном.

Мармурова підлога в гаражі своїми руками: з пінопласту, відео

Пол в гаражі сохне за кілька годин

Сохне мармур протягом 30-40 хвилин, після чого покриття необхідно оглянути і при необхідності нанести другий шар. Так як це декоративне покриття, потрібно буде постаратися надати йому малюнок природного натурального мармуру.

Через пару годин покриття буде готове до експлуатації.

висновок

Зробити мармурова підлога в гаражі має сенс в тому випадку, якщо потрібне гарне знепилювання повітря і контроль за дрібними деталями, що впали в процесі складання, реставрації або ремонту механізмів. Також подібні покриття для підлоги застосовують в тюнінгових майстерень, які займаються обклеюванням автомобілів вініловими плівками, в цьому випадку технологія підлогового мармуру цілком себе виправдовує.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*