Головна / Сантехніка / Тече унітаз після змиву, ремонтуємо своїми руками

Тече унітаз після змиву, ремонтуємо своїми руками

Неприємно, коли такий « оплот » комфортного життя як унітаз починає вести себе неналежно, незалежно від характеру проблеми: забився чи унітаз або протікає він. Але так як обидві теми досить значні, то необхідно обрати одну, про яку і буде розказано в статті. І тут ви зможете знайти інформацію про протікання унітазу, причини такого стану і варіанти лагодження і ремонту його складових своїми руками, щоб він не тёк після змиву. Досить велика кількість проблем, що виникають є типовими, особливості їх ремонту нескладні і можуть бути реалізовані навіть непрофесіоналами.

Короткий огляд можливих проблем

Найчастіше проблеми зі зливом починаються через відмову працювати однієї деталі унітазу. Вирішити проблему, що виникла можна ремонтом своїми руками, для деяких навіть необов’язково присутність інструментів, але це зауваження відноситься до невеликих проблем, при яких необхідно замінити невелику деталь з пластмаси або щось в цьому роді.

Течет унитаз после смыва, ремонтируем своими руками

Проблеми з унітазом, коли він протікає після змиву, можуть бути такі:

 • Безперервна подача води з водопроводу в унітазний бочок;
 • Протікання води з бачка в унітаз;
 • Злив води через проблеми з поплавцевим краном;
 • Вихід з ладу поплавкового крана.
 • Вихід з ладу або поступове зношування однієї з численних деталей.

Течет унитаз после смыва, ремонтируем своими руками

Несправності бачка

Найпопулярніша проблема, через яку необхідний ремонт. На щастя, майже завжди під час ремонту все можна зробити своїми руками. Необхідно зняти кришку і підняти плаваючий важіль. Знайти стрижень, прикріплений до кулі, що плаває на поверхні і який повинен контролювати подачу води з труби в унітаз. Стрижень називається плаваючим важелем. Підніміть його – і якщо вода перестане текти, то це означає що проблема в тому, що вода « не набирається » на достатню висоту, і механічна система « отримує » сигнали, що необхідно ще води. Чи не набиратися вода може через механічних пошкоджень пластмасових / гумових / керамічних частин. Тому найлегший шлях вирішення під час ремонту своїми руками – перевірити на наявність пошкоджень всіх складових частин.

Читайте:   Простая система автоматического контроля уровня воды в бассейне

Течет унитаз после смыва, ремонтируем своими руками

Під час пошуку можливих проблем під час ремонту своїми руками слід перевірити роботу плаваючого важеля на точність розташування. Він може згинатися таким чином, що куля чіпляється за кульовий важіль або сторону бачка. Для перевірки цієї версії слід спустити воду і переконається на власні очі, чи правильна версія. Якщо куля дійсно чіпляється, то досить своїми руками зігнути важіль так, щоб при наборі води куля вільно піднімався вгору на необхідний рівень.

Течет унитаз после смыва, ремонтируем своими руками

При тривалому використанні кулі або використанні неякісних деталей всередину може потрапляти вода, яка обтяжує його і не дає виконувати функціонал в повному обсязі. В такому випадку його необхідно від’єднати від важеля круговими рухами проти годинникової стрілки, злити воду і прикрутити назад. Перед тим як нагвинтити його на важіль огляньте на наявність тріщин або інших механічних пошкоджень. У разі їх наявності куля ремонту своїми руками не підлягає і необхідно придбати новий, так як ремонт старого безуспішний.

Течет унитаз после смыва, ремонтируем своими руками

Може бути, і таке під час ремонту своїми руками, що ні підняття важеля, ні регулювання і настройка плаваючого важеля не дали бажаного ефекту і вода продовжує бігти. Тоді в бачку може бути ще один варіант – проблему створює арматурна заслінка, яка використовується для створення ущільнення в нижній частині бака. В такому випадку послідовність дій буде виглядати так:

 1. Необхідно спустити воду з унітазу і перекрити її подачу.
 2. Перевірити заслінку на наявність сміття або слідів корозії. У разі виявлення сміття необхідно все вичистити, вузькі місця можна очистити за допомогою складаного ножа. При корозії необхідно видалити всі її сліди. Після очищення слід подивитися, чи може щільно закрити все арматурна заслінка.
 3. Якщо вода все ще тече, слід оглянути стрічковий дріт, підключений до туалетної ручки. Провід повинен вирівнюватися і давати заслінки можливість вільно впасти і закрити отвір. Якщо все не так, як повинно бути, то стрічковий провід слід зігнути своїми руками до необхідного положення, щоб все закривалося.
 4. Якщо вода досі тече, то слід замінити поплавковий кран.
Читайте:   Какой фильтр для очистки воды выбрать для дома? Краткий обзор возможных решений

Течет унитаз после смыва, ремонтируем своими руками

Несправності поплавкового крана

В унітазах для їх ремонту своїми руками використовуються пластикові або металеві поплавкові крани. Заміна пластикових кранів при ремонті своїми руками є більш простий щодо заміни металевих:

 1. Перекрити подачу води і звільнити бачок від неї.
 2. Відкрутити поплавковий кран.
 3. Встановити новий поплавковий кран з пластика.

Течет унитаз после смыва, ремонтируем своими руками

Заміна металевого крана при ремонті своїми руками є більш тривалим за рахунок застосування металевих частин для його фіксації:

 1. Звільнити бачок від води і перекрити її подачу.
 2. Відкрутіть пару гвинтів, що утримують клапан і огляньте їх. Якщо гвинти старі, зношені або просто пошкоджені, то через них може протікати вода, тоді для усунення проблеми необхідно замінити їх.
 3. Для заміни самого поплавкового крана необхідно відкрутити контргайку, причому і всередині, і ззовні бачка. При установці поплавкового крана слід стежити, щоб не була порушена робота всіх інших деталей, і простежити, щоб нічого не зміщувалося.

Течет унитаз после смыва, ремонтируем своими руками

Несправності з наповненням і інші причини протікання

Може виникнути несправність, коли до унітазу подається занадто багато води, значно більше, ніж він повинен приймати. Благо, таку проблему можна вирішити ремонтом своїми руками. У надмірній подачі води, як правило, винні 4 основні проблеми:

 1. Робота плаваючого важеля.
 2. Робота зливного клапана.
 3. Робота водних портів.
 4. Протікання шарніра, що з’єднує бак з унітазом.

Течет унитаз после смыва, ремонтируем своими руками

Про виправлення роботи плаваючого важеля вже говорилося вище, можна тільки додати: виправляти при ремонті своїми руками його слід до тих пір, поки вода не буде набиратися по оптимальний рівень. Після згину важеля завжди слід перевіряти, як набирається вода і виправлена проблема і, відповідно, чи можна завершувати ремонт.

Течет унитаз после смыва, ремонтируем своими руками

При перевірці унітазу або під час його ремонту своїми руками слід звернути увагу на те, чи повністю закривається зливний клапан під час використання самого унітазу. Налаштувати його, щоб він працював правильно можна своїми руками. Для цього слід відрегулювати при ремонті плаваючий важіль або ланцюг. Як правило, в унітазі можна налаштувати три або чотири типи роботи зливного клапана, тому слід пробувати різні варіації налаштувань при ремонті, поки клапан не працюватиме так, як повинен, повністю закриваючи отвір унітазу після його використання. Це пов’язано з тим, що універсальні системи зливу розробляють для різних моделей, і для кожного унітазу підганяється окремо. Але з часом клапани можуть трохи розійтися і їх необхідно знову налаштовувати на місце.

Читайте:   Стеклянные душевые кабины: никакого вреда, кроме пользы

Течет унитаз после смыва, ремонтируем своими руками

Приділіть увазі і водним портам унітазу на нижній частині обода унітазу. Іржа і корозійні процеси позначаються негативно на їх можливості пропускати або затримувати воду. Перевірити їх стан можна за допомогою дзеркала. Якщо ви побачили, що вони пошкоджені, то їх слід замінити або почистити, щоб порти унітазу змогли працювати належним чином. Через конструктивних особливостей різної продукції універсального рецепта по заміні немає, але можна спробувати вичистити іржу з надією, що її видалення вистачить, щоб порти почали працювати належним чином. Для чищення слід використовувати щітку і відповідні кошти, а щоб дотягнутися до необхідних місць, можна використовувати проводку, накручену на щітку.

Течет унитаз после смыва, ремонтируем своими руками

У разі якщо протікає трохи, а буквально « краплями », причина може критися в шарнірі, що з’єднує унітазний бак з самим унітазом. Слід оглянути його, і за результатом огляду вжити заходів – або просто затягнути його, або поміняти на новий шарнір. Може бути і так, що унітаз має тріщини в районі розміщення шарніра – в такому випадку необхідна заміна всього унітазу.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*