Головна / Як побудувати дім / З чого почати ремонт кухні своїми руками – покрокова інструкція

З чого почати ремонт кухні своїми руками – покрокова інструкція

Ми не будемо втомлювати читача описом всіх принад нової кухні і запрошувати разом з нами помріяти, наприклад, про те, як чудово спекти пиріжки, стоячи біля новенької… і далі в тому ж дусі. Таких «фантазій» досить в Інтернеті. Дана стаття розрахована на людину малодосвідченого в «ремонтних» справах, тому своє завдання ми бачимо в тому, щоб дати йому надійний орієнтир – що, як і в якій послідовності робити і з чого починати ремонт на вашій кухні. Вважаємо належним звернути увагу і на ряд нюансів, які часто просто упускаються з виду.

Постараємося викласти все як можна докладніше, а що кому конкретно нагоді, читач зрозуміє сам. Щоб доцільність окремих заходів стала зрозумілішою, нагадаємо специфіку даного приміщення – перепади вологості і температури (а також їх високі значення), випаровування, кіптява і використання в процесі роботи речовин, які важко видаляються з поверхонь (наприклад, масла, жири і так далі). Крім того, і досить висока «прохідність», так як на кухні ми буваємо навіть частіше, ніж в інших кімнатах (це до питання вибору підлогового покриття). Отже, складемо алгоритм дій:

Визначення обсягу робіт

Побита істина, але саме з цього і починається будь-яка робота. Що необхідно визначити?

«Технічний стан» приміщення

Саме тому потрібно не тільки уточнити, як кухня повинна змінитися. Її потрібно скрупульозно досліджувати. Переглянути буквально все – стеля, стіни, підлоги, причому не просто «окинути поглядом», а здерши всю стару обробку. Для чого?

По-перше, з’ясувати, чи не вражені окремі ділянки цвіллю, грибком? Велику помилку роблять ті, хто цей момент втрачає, тому що ніяка, навіть сама розрекламована облицювання довго не протримається – все це через деякий час позначиться і на нових матеріалах. До речі, буде корисна інформація про те, як позбутися від цвілі.

Читайте:   Что нужно знать о вентиляционных системах в домах

По-друге, є щілини, тріщини, розійшлися стики, в яких місцях штукатурка ледве тримається? Від цього багато в чому залежить мікроклімат в кімнаті і, як наслідок, термін служби побутової техніки, і самої обробки.

По-третє, визначити, не навідуються час від часу на кухню «непрохані гості» – миші?

 

По-четверте, оцінити якість вентиляції. Перша ознака того, що вона не відповідає умовам експлуатації – розводи на стелі (кіптява, жирові плями, згустки пилу). Крім цього, слід заміряти габарити всіх вентотверстий. На них бажано встановити захисні сітки. Це знизить ймовірність проникнення на кухню великих комах і гризунів.

По-п’яте, стан віконних рам і дверних прорізів, особливо ділянки стіни під підвіконням.

По-шосте, якість опалення. Можливо, що виникне бажання поміняти радіатори або «реконструювати». До прикладу, якщо вони старі, з чавуну, то краник стравлювання повітря з магістралі часто або ламається і не діє, або взагалі відсутня. Проблему потрібно вирішувати відразу, а не чекати смаженого півня».

В-сьомих, стан сантехніки, особливо труб. Чи немає підтікання в недоступних для огляду місцях, як працює запірна арматура?

Природно, що доведеться всю меблі і прилади відсунути від стін, щоб мати до них вільний доступ.

Бажана планування і комплектація

Можливо, господарі захочуть одночасно поміняти повністю або частково обстановку, змінити розташування предметів, щось встановити додатково. Отже, неминучі такі роботи, як «перекладання» ел/проводка, можливо, труб.

Складання плану кімнати

Це може бути простий малюнок від руки, але обов’язково з відображенням всіх особливостей конфігурації приміщення – виступи, ніші, кути, повороти. Корисною буде інформація про варіанти планування невеликої кухні. Причому скрізь слід проставити розміри, в тому числі, і по висоті (наприклад, від підлоги до підвіконня). Наскільки це важливо?

Читайте:   Проектирование деревянных домов

По-перше, такий план дозволить більш точно визначитися з розстановкою меблів (приладів) і з обсягом закупівель матеріалів.

По-друге, не будуть упущені з уваги різні нюанси. Наприклад, вирішено замінити труби водопроводу на «металопластик». Як буде проходити траса по-новому, скільки по всій довжині її вигинів? У відповідності з кресленням визначається потрібну кількість фітингів (з’єднувачів). Прикладів достатньо. Те ж стосується і ел/проводки – скільки розеток, яких (одинарних або, наприклад, здвоєних). Де зручніше (і як) встановити вимикачі (накладним монтажем або потайливим), нові освітлювальні прилади (додаткові «підсвічування»).

По-третє, багато оздоблювальні (облицювальні матеріали продаються метрами або рулонами, причому довжина – стандартна. Що краще узяти – 3 панелі по 2 м або 2 – 3 м? Продавець не зрозуміє, якщо йому пояснювати, скільки потрібно, «на пальцях». А ось бачачи перед собою креслення, він допоможе все правильно підібрати. Це істотно мінімізує кількість відходів і знизить загальні витрати на ремонт. Якщо ж купується нова техніка, то план дозволить придбати модель оптимального розміру.

Визначення необхідних матеріалів та їх кількості

Огляд проведено, всі виявлені дефекти, план з урахуванням всіх побажань господині є. Залишилося лише скласти докладний список усього, що знадобиться – клей, шпаклівки, грунтовки, панелі, шпалери, дроти і так далі. Плюс – необхідний інструмент і пристосування.

Практичні поради

  • Не варто відразу займатися закупівлями. Потрібно «погуляти» по Інтернету, вивчити відповідну інформацію про оздоблювальних і додаткових матеріалах.
  • До початку ремонту визначитися, скільки на нього доведеться витратити часу, і на основі цього спланувати роботу. Наприклад, вечорами і у вихідні, у відпустці, у дні зимових канікул.
  • Потрібно врахувати такий фактор, як сумісність матеріалів і специфіка їх застосування. Навіщо? Наприклад, не кожен грунт або фарба підходять до конкретної основі. Одні клеї можна використовувати в широкому діапазоні температур, а інші – ні.
Читайте:   Каркасный дачный домик: основные элементы конструкции

Початок ремонту
Підготовка приміщення

  • Воно має бути повністю звільнена від усіх предметів.
  • Всі поверхні очищаються до основи. Це дозволить побачити навіть ті дефекти, які при первинному огляді виявити не вдалося.
  • Закладення всіх щілин і тріщин. Саме через них втрачається тепло і проникає холод.

Підготовка основи

Перелік заходів залежить від обраного оздоблювального матеріалу й методики його нанесення (кріплення). Але в обов’язковому порядку всі поверхні повинні бути оброблені антисептиками. Якщо якась ділянка вражений грибком, то він повинен бути ретельно оброблений.

Далі проводиться вирівнювання поверхні, додаткова просочування і грунтування.

Наступний етап – найбільш «брудні» роботи. До них відносяться заміна віконних і дверних блоків, труб, радіаторів, запірної арматури, монтаж витяжки, електрики і так далі. І тільки після цього можна приступати до обробки приміщення, яка починається, природно, зверху – зі стелі. Хоча все це кілька відносно. Наприклад, коли монтувати техніку на кухні? Відповідь проста – як зручніше. Головне, щоб не ушкодилася ні вона, ні обробний матеріал. Словом, ремонт вимагає творчого підходу, а основні нюанси ми відзначили.

Що врахувати

  • Доступ до запірної арматури повинен бути безперешкодним.
  • Правильно визначитися з перетином проводів у відповідності з сумарною потужністю навантаження.
  • Решітки на вентотверстия потрібно встановлювати тільки з металу. Пластик легко руйнується гризунами.
  • Місця проходу труб крізь стіни потрібно закладати міцно. Піна або мінвата мишей не зупинять.

 


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*