Головна / Стіни / Венеціанська штукатурка: нанесення

Венеціанська штукатурка: нанесення

Венеціанська штукатурка

Стіна, покрита штукатуркою у венеціанському стилі нагадує мармурову. Хоч техніку нанесення освоїли ще в стародавньому Римі, не кожен з сучасних покупців знає її секрети. Ми розглянули як готувати поверхню, і як наносити штукатурки згідно венеціанського стилю.

Зовні венеціанська штукатурка схожа на сметаноподібну, білу масу, яку для отримання необхідної забарвлення додається барвник. Ця маса може мати або вапняну, або синтетичну основу. До складу венеціанської штукатурки входять мармурова мука, стовчений граніт, гашене вапно сік каучуконосних рослин і вода.

Підготовка основи

Основні вимоги до поверхні, на яку буде нанесена штукатурка за цим принципом – збігаються з основними вимогами для підготовлених поверхонь і під просту штукатурку. Стіна повинна бути сухою, рівною, чистою і покритою грунтовкою.

При виборі грунтовки, важливо щоб вона була адаптована до матеріалу поверхні. Зараз ринок оздоблювальних матеріалів рясніє ґрунтовками як для цементу, так і для цегли.
Температура повітря, для роботи з штукатуркою від +16 до +20 ?З, а його відносна вологість – в районі 65%.

Спеціальний шпатель

При виборі інструменту для нанесення венеціанської штукатурки, починається основна відмінність в технології нанесення.

Для венеціанської штукатурки потрібні спеціальні шпателі, з ідеально рівними крайками і закругленими краями. Деякі фахівці-будівельники шліфують лезо шпателя і його поверхню, так як будь-яка нерівність залишає слід на шарі штукатурки, а це при нанесенні «венеціанки» неприйнятно.

нанесення венеціанської штукатурки

Секрети нанесення венеціанської штукатурки

Щоб вийшов характерний «мармуровий розлучення», штукатурку наносять кількома шарами, де перший шарфоновий.

Найголовніше – перед початком робіт з ємності зі штукатуркою потрібно прибрати всі сухі частинки, а площа стіни, на яку буде відбуватися нанесення, обмежити молярним скотчем. Далі, штукатурку маленьким шпателем накладають майже на середину кельми, ближче до її вузького кінця, і застосовують «мазковую» техніку нанесення. Тобто шар наносять ділянками хрест-навхрест. Для першого мазка кельму з штукатуркою розташовують приблизно під кутом 30 градусів до поверхні стіни і роблять короткий мазок зверху вниз.

Читайте:   Шаг в фантастический мир — фотообои в Харькове

Штукатурка розповзається неширокою смугою. Далі, встановивши кельму за цією смугою штукатурки під кутом 60? до поверхні стіни, роблять другий мазок, поперек першого, знімаючи при цьому матеріал. Потім маленьким шпателем знімають штукатурку з кельми і знову укладають для нанесення нового вертикального мазка. Так і виходить знаменитий мазковый ефект, надалі перетворюється в «мармуровий розлучення».

Після нанесення першого шару штукатурки, малярні видаляють скотч, а штукатурці дають підсохнути протягом 6-8 годин. І найважливіше – при накладенні наступних шарів можна застосовувати венеціанську штукатурку інших відтінків кольору, це дозволить максимально точно відтворити фактуру мармуру.

Порада

При нанесенні венеціанської штукатурки кельму час від часу слід очищати від її залишків та протирати, спочатку вологою, а потім сухою ганчіркою. Для того щоб усунути будь-якої дефект малюнка, кельму з матеріалом розташовують вище і накладають на виправляється ділянка новий шар, а наступним рухом збоку видаляють отриманий надлишок штукатурки.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*