Головна / Ландшафтний дизайн / Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Маючи дачну ділянку, завжди хочеться її облаштувати, та ще й по-особливому. Однак садові декоративні елементи обходяться не дешево, та й довговічністю не відрізняються. Люди з розвиненою фантазією можуть зробити оригінальні вироби для саду з цементу, який відрізняється не тільки високою стійкістю до різного роду впливу (мороз, град, сонце, вода), але і доступністю (за прийнятну вартість його можна купити в будь-якому будівельному магазині).

Нюанси роботи з цементним розчином

Для прикраси і дизайнерського доповнення можна використовувати квіткові горщики, кашпо, фігурки казкових персонажів або об’єкти рослинного світу, зроблені своїми руками з цементу. Цей матеріал не можна назвати примхливим, і у більшості є великий або маленький досвід роботи з ним. Все ж є кілька важливих правил, яких необхідно дотримуватися, щоб вироби з цементного розчину вийшли якісними і довговічними.

Сама технологія приготування суміші полягає в наступному. Готуються основні компоненти: цемент, будівельний пісок, вода і плитковий клей (для кращої пластичності і зниження ризику появи мікротріщин). На 1 частину цементу береться 2 частини піску (для більшої міцності можна взяти 1 частину) і 1 частину клею. В останню чергу додають воду невеликими порціями до консистенції густої сметани. З такою сумішшю зручно працювати: вона не стікає і при цьому досить пластична.
Всі вироби з цементу вимагають тривалої сушки. Застигання може тривати до 7 днів. Щоб поверхня не потріскалася, готовий витвір накривають поліетиленом. Щоб надати виробу красиву і правильну форму, основу розташовують на гірці піску або заглиблюючи в неї (в залежності від ідеї), але не на рівній поверхні.

Після повного застигання фігуру необхідно покрити грунтовкою і тільки після цього можна наносити фарбу або лак. Якщо виріб має шорсткості та інші нерівності, їх до грунтування допрацьовують наждачним папером і напильником.

Крім цементного розчину іноді використовують бетон, який відрізняється наявністю великих фракцій (галька або щебінь) і підвищеною міцністю. Вироби з бетону для дачі можуть бути представлені великими монолітними валунами, а також цей матеріал зручно використовувати для створення основи під різні композиції (майданчик для фонтану, п’єдестал для скульптури, тераса для квіткових горщиків та інше).

Ще один схожий по своєму застосуванню матеріал — гіпс. Він не такий міцний, як цемент, але більш пластичний і декоративний. З його допомогою можна створювати порожнисті фігури. Для садової творчості використовують формувальний (скульптурний), акриловий і архітектурний види. При роботі з цим матеріалом потрібно враховувати його швидке застигання. Дуже часто його рекомендують додавати в цементний розчин при створенні скульптур.

Читайте:   Плетіння кошиків з лози своїми руками

Цікаві ідеї для початківців

Не маючи досвіду використання цементу в декоративних цілях, краще почати з чогось простого, що не вимагає навичок ліплення та отримання потрібної консистенції. Першими експонатами у вашому саду можуть стати милі грибочки, різнокольорові кулі або оригінальні горщики для квітів.

Для виготовлення гриба знадобляться старий гумовий мячик (від його розміру буде залежати розмір головки), пластикова пляшка (вона стане основою для ніжки, її розмір повинен бути пропорційний капелюшку), металевий пруток для кріплення капелюшка на ніжці. М’ячик розрізається на дві половинки, одна з яких встановлюється у відро з піском і рівномірно вдавлюється. Далі в отриману форму заливається цементний розчин і розрівнюється.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

У пластикової пляшки обрізають дно і шийку і вставляють в заповнену форму по центру, занурюючи на 1-2 см. Потім за допомогою довгого залізного дроту з’єднують майбутні ніжку і капелюшок гриба і заливають розчином порожнину всередині пляшки. Кілька днів виріб повинен застигати, після чого потрібно зняти шматок м’ячика і пластиковий циліндр.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Ще через кілька днів виріб можна покривати фарбою і прикрашати різними елементами. Ефектно виглядають на ділянці гриби різного розміру у вигляді невеликої галявини. Також варто зауважити, що ваша фантазія може підказати вам використовувати інші ємності (миски, баночки) і методи виготовлення садових грибочків.

Досить просто зробити ажурну кулю, яка здається такою легкою… Для основи використовують повітряну кульку (розміри майбутніх фігур залежать від того, як сильно ви надуєте кульку). Далі в готовий розчин поміщають будь-яку мотузку і потім обмотують нею кульку.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Не варто занадто щільно замотувати основу, потрібно залишити достатні отвори для подальшого вилучення шматків тріснутої кульки. Коли виріб висохне, можна приступати до декоративного покриття.

Якщо покрити повітряні кульки цементним розчином з додаванням невеликої кількості гіпсу для більш швидкого застигання, то можна отримати оригінальні садові ліхтарики або квіткові горщики.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

По такій техніці можна зробити і вази для сухоцвітів. У цьому випадку декоративному фарбуванню піддається не тільки зовнішня, але і внутрішня сторона.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Якщо заливати розчин в невеликий отвір гумових м’ячиків, то можна отримати монолітні кулі різних розмірів. Пофарбовані в різні яскраві кольори і хаотично розкидані по саду, вони стануть лаконічною і стильною прикрасою.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Використовуючи пластикові контейнери, можна зробити кашпо для кактусів. Контейнер обертають поліетиленовим пакетом, а всередину поміщають пакет з глиною або піском, щоб контейнер тримав форму. Далі він покривається цементним розчином. Після повного висихання всі допоміжні матеріали вилучаються, у дні за допомогою свердла проробляються дренажні отвори, виріб грунтується і покривається фарбою.

Читайте:   Як правильно вибирати рулонний газон для дачі

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Дуже просто зробити вазон для квітів використовуючи пластикове відерце або вазу і ще одну підходящу ємність.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Одна ємність вставляється в іншу, у простір між ними заливається розчин. У підсумку виходить добротний виріб, який можна додатково прикрасити проявивши свою фантазію в повній мірі.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Привабливо виглядають квіти, посаджені в кашпо з схрещених долонь рук. Для створення такого шедевра використовують звичайні гумові рукавички, які рівномірно заповнюються розчином. Для жорсткості в кожен палець потрібно вставити пруток з товстого дроту. Щоб виріб вийшов якісним, не можна допускати утворення повітряних бульбашок.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Коли рукавички заповнені, їм надають бажану форму і фіксують. Через кілька днів гума розрізається і видаляється. Якщо потрібно з’єднати дві долоні, то для цього використовують той же розчин. На остаточному етапі поверхня полірується наждачним папером, грунтується і фарбується.

Складні фігури з каркасом

Більш цікаво прикрашати свій заміський будинок скульптурами тварин та міфічних персонажів. Такі твори передбачають попереднє виготовлення міцного каркаса і пошарового нанесення цементного розчину.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Цікаві вазони для квітів можна зробити, використовуючи відра від будівельних сумішей. На першому етапі відповідна за розміром ємність обмотується штукатурною сіткою і покривається товстим шаром цементу. На другому етапі до повного застигання проводять декоративне коригування, роблячи імітацію старого пня з природними зморшками на корі.

Поблизу штучних водойм доречно буде виглядати монолітна фігура бегемота. Місце для нього потрібно визначити відразу і ретельно вирівняти, оскільки в подальшому фігура буде стаціонарною.

В якості каркаса підійдуть два витягнутих пластикових тази, які необхідно скріпити дротом. можливий і інший варіант: густий розчин цементу покривається поверх купи битої цегли або щебеню.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Сама фігура не містить складних елементів і легка у виконанні. Після застигання виріб обробляють просоченням і сухим пігментом для бетону, втираючи порошок жорсткою губкою.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Більш складні скульптури виконуються в кілька етапів: 1) виготовлення каркаса із дроту та пінопласту або ємностей; 2) покриття заготовки штукатурною сіткою; 3) нанесення суміші у кілька шарів; 4) формування дрібних деталей (риси обличчя, особлива текстура, складки одягу та інше); 5) грунтовка і фарбування готової роботи.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Витонченою прикрасою саду стануть квіткові вазони у вигляді лебедів. Каркас тулуба — старий пластиковий таз, шия — переплетений дріт. Голову, крила і імітацію оперення доведеться робити з цементної суміші, проявивши навички скульптора.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Монолітні фігури мають значну вагу, тому в якості альтернативи є спосіб створення легких великогабаритних об’єктів. Прикрасити свій сад можна валунами різного розміру.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Для їх виготовлення дротом зв’язується в тугий клубок будь-який непотрібний і легкий матеріал (обрізки монтажної піни, пластикові пляшки, пінопласт).

Читайте:   Переваги рулонного газону і технологія його укладання

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Отримана основа обертається штукатурною сіткою і покривається густим цементним розчином. Чим більше буде нерівностей і виступів, тим більше природно буде виглядати «камінь».

Невеликі садові фігурки виконуються з суміші цементу з додаванням гіпсу або цементу.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Тут можна використовувати описані вище методи виготовлення, а також будь-які основи: старі іграшки, предмети одягу, побутове начиння.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Покрокові інструкції по виготовленню: 3 майстер-класи

Щоб детальніше розібрати нюанси представленої у статті творчості, розглянемо кращі майстер класи з поетапним поясненням проведених робіт.

1. Ефектні вазони з цементу й тканини

Щоб зробити вазони для саду з цементу і тканини, використовують або чистий цемент, або портландцемент. При цьому суміш з водою повинна вийде досить рідкою. Також потрібно відро або інша ємність для каркаса, шматок поліетилену і шматок тканини.

Матеріал повинен бути досить щільним і добре вбирати рідини, тобто синтетика тут не підійде. Краще використовувати бавовняну тканину.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Відрізаємо шматок потрібного розміру. Якщо потрібні рівні краї, то заокруглюємо;
Рясно змочуємо матерію в розчині;
На підготовлене відро закріплюємо поліетилен;
Зверху викладаємо і розгладжуємо змочену в розчині тканину;
Через 2 дні цемент схопиться і відро можна буде витягти;
Виріб злегка змочують водою і залишають до повного висихання ще на 5 днів.
У готовий вазон можна садити навіть великогабаритні рослини.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Експериментуйте з формою і фарбуванням вазонів і створюйте свої унікальні композиції.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

2. Кумедний кіт для саду

Для початку заготовляємо каркас з обрізаної пластикової пляшки і дерев’яних рейок, які скріплюються дротом.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Розчин готують з цементу і піску в співвідношенні 1:1, додатково (безпосередньо в руку) в ході роботи додають гіпс. Поступово наносячи розчин, створюють всі деталі скульптури.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Готову фігуру полірують вологою рукою і залишають сохнути на 4 дні. Останній штрих — фарбування водоемульсійною фарбою або емаллю.

3. Великий лист-поїлка для птахів та домашніх тварин

Не менш вдалою і універсальною прикрасою саду буде лист з цементу. На горбок з піску укладають поліетиленову плівку, а потім — великий аркуш (горбок дозволить отримати фігуру з поглибленням, а не плоску). Якщо в аркуші будуть невеликі дірочки, то їх слід закрити дрібними листочками, щоб цементний розчин не протікав.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Далі лист покривається товстим шаром розчину, а по центру вставляється короткий обрізок поліпропіленової труби і заповнюється цементом, що послужить ніжкою для поробки.

На кілька днів заготівлю накривають плівкою до висихання. Потім видаляють лист, грунтують і фарбують.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фото

При бажанні з декількох подібних заготовок можна зробити казковий фонтан.

Вироби з цементу для саду: цікаві ідеї, фотоЗалишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*