Головна / Ландшафтний дизайн / Як виготовити лавку з колоди власноруч

Як виготовити лавку з колоди власноруч

На території дачі або заміського будинку власники мріють створити комфортне місце для відпочинку. Пропонуємо виготовити лавку, яка стане своєрідною прикрасою та оригінальною родзинкою ландшафтного дизайну. Щоб створити її власноруч, зовсім не потрібно володіти особливими навичками та мати купу різноманітних професійних інструментів.

Як виготовити лавку з колоди власноруч

Обираємо матеріал

Спочатку необхідно визначитись з матеріалом. Найкращим варіантом є деревина. Вона має вигідні властивості:

  • це екологічно чистий матеріал, який не зашкодить ані людині, ані природному оточенню;

  • він чудово зберігає тепло;

  • легко піддається обробці.

Найчастіше використовують стовбури дерев, що були спиляні під час розчищення земельних наділів.

Підготовчий етап

Спочатку обирають найдовшу колоду. Її розпилюють на дві частини з невеликим зміщенням. Якщо у наявності є бензопила, цю роботу можна виконати дуже швидко та якісно. Важливо отримати дві нерівні деталі. З найбільшої частини виготовляють сидіння, з найменшої – спинку.

Якщо після розпилу залишилось багато нерівностей, видаліть їх за допомогою бензопили, а потім – наждачного паперу. У результаті ви отримаєте рівну та гладеньку поверхню.

Можна створити дві лавки з однієї колоди, якщо відмовитись від спинки. У таких випадках деревину розпилюють на дві рівні частини, які будуть одночасно використовувати для виготовлення сидіння.

Виготовлення ніжок

Саме за допомогою цих деталей можна отримати оригінальний варіант дерев’яної лавки.

Скористайтесь ще однією колодою. Розпиліть її на дві частини по вертикалі, щоб отримати однакові деталі.

На верхній поверхні кожної з них зробіть невелике поглиблення. У них розмістить деталі сидіння та зафіксуйте їх між собою металевими штифтами.

Якщо в господарчих будівлях ви знайшли колеса від старого візка, скористайтесь знахідкою та зробіть з них дивовижні ніжки для лавки. Закріпіть кожне колесо з різних сторін місця для сидіння.

Читайте:   Як позбутися від пеньків на ділянці

Спинку та сидіння з’єднайте за допомогою дерев’яних деталей значно меншого діаметру та металевих штифтів.

Остаточна обробка

Деревина при несприятливих умовах зазнає пошкодження. При контакті з водою або в разі підвищеної вологості матеріал починає псуватися та без додаткового втручання людини може повністю згнити.

Щоб уникнути таких неприємностей, дерев’яні конструкції, які планується встановлювати на вуличному просторі, спочатку обов’язково обробляють захисними матеріалами. Можна скористатися стандартними лаками, які створюють на поверхні деревини плівкове покриття.

Дерев’яна лава також набуває охайного та дивовижного вигляду, якщо поверхню покривають спеціальним складом – блакить. Він захищає матеріал від вигорання, яке провокує сонячне проміння, та від псування під дією опадів.

Обробка дерев’яних виробів за допомогою масел – найстаріше рішення, яке не втрачає актуальності. Масла проникають у глибину структур дерева, наділяючи їх водовідштовхувальними властивостями та створюючи привабливі відтінки.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*