Головна / Меблі для дому / Як вибрати колір кухні. Фото інтер’єрів кухонь різних кольорів

Як вибрати колір кухні. Фото інтер’єрів кухонь різних кольорів

Фото інтер'єрів кухоньВелику роль у житті людини грає колірне сприйняття. Любов до певних кольорів, і використання їх в інтер’єрі робить життя кращим, більш насиченим, нелюбов до інших – обумовлює вибір інтер’єру і меблів не в їх користь.

Але чи всі знають правила поєднання тих або інших кольорів і фактур? Часом самі несподівані колірні поєднання можуть привнести в інтер’єр гармонію або розкіш, спокій або вибух емоцій.

Сьогодні будемо облаштовувати кухню, і вибирати колір меблів, стін, підлоги для досягнення найкращого результату.

Який колір вибрати для кухні?

Червоний колір – колір вогню, сили, пристрасті, активності, влади. У деяких викликає стан тривоги, комусь допомагає долати труднощі. Червоний колір найбільш любимо молодим поколінням. Він покращує травлення, викликає апетит у дітей, лікує депресивні стани і меланхолію. Червоний колір – символ удачі й щастя у китайців.

Який колір вибрати для кухні

Червоний часто зустрічається в інтер’єрі кухні у вигляді глянцевих фасадів. Добре поєднується з білим, чорним і сірим кольором, металом і склом. Домінуючий червоний краще розбавити світлими відтінками підлоги і стін.

Зелений колір – колір спокою, ніжності, гармонії, рівноваги, уособлення природного початку. Зелений сприяє контролю над почуттями та емоціями. Нормалізує кров’яний тиск, пульс і дихання. Створює відчуття відпочинку, розслабляє. Зелений (салатовий) налаштовує на правильне харчування, покращує травлення.

Зелений колір кухні

В інтер’єрі кухні гармонійно виглядають фасади кольору зеленого яблука з меблями кольору венге, бежевими стінами і підлогою.

Коричневий колір – колір землі, стабільності, її вибирають люди, що міцно стоять на ногах, цінують сімейні традиції. Стіна з коричневими фасадами краще виглядає у великому приміщенні кухні зі світлими стінами і підлогою. Маленький простір з темними фасадами візуально буде здаватися ще менше.

Читайте:   Круглі обідні столи, плюсти та мінуси, фотопідбірка

Коричневий колір кухні

Бежевий колір – відноситься до пастельних відтінків, розширює простір, наповнює приміщення світлом і спокоєм, затишком і теплом, поєднується з багатьма кольорами, переважаючий колір при виборі інтер’єру кухні. Підходить для невеликих приміщень.

Бежевий колір кухні

Жовтий колір – уособлення сонця і сонячного світла. Колір енергійних, творчих, оптимістичних, впевнених в собі і відкритих для спілкування людей. Жовтий колір особливо гарний у кухнях з лоджіями, де відчувається нестача світла. Поєднується з білим, сірим, бежевим, зеленим.

Жовтий колір кухні

Білий колір – колір чистоти, досконалості, невинності, смирення, легкості. У міфології білий колір є символом єдності. У одних білий асоціюється з лікарняного стерильністю, в інших з досконалістю і акуратністю.

Білий колір кухні

Кухня з білими фасадами візуально розширює простір, створює відчуття комфорту і чистоти (звичайно якщо цю чистоту підтримувати).

Чорний колір – протилежність білому. Він турбує, затягує, як чорна діра, загадковий, таємниче, викликає цікавість. Чорний колір воліють сильні особистості або ті, хто не впевнені в собі, перебувають у стані тривоги і заперечення всього. Чорний і білий у поєднанні компенсують один одного.

Чорний колір кухні

Помаранчевий колір – колір тепла, радості, енергії, благополуччя – відмінний антидепресант. Його вибирають люди добрі і чуйні, які прагнуть до змін у житті. Помаранчевий колір покращує кровообіг, зігріває, добре впливає на травлення, викликає апетит.

Помаранчевий колір кухні

Фіолетовий колір – гламур, краса, шарм, творчість, любимо жіночою статтю, особливо приваблюють його відтінки- бузковий і ліловий. Фіолетовий вкрай суперечливий колір: одних вганяє в тугу і депресію, інших спонукає до творчості. Знижує апетит. Безумовно, підійде людям, що стежать за фігурою.

Фіолетовий колір кухні

При правильному сполученні і дозованому застосуванні фіолетовий колір цілком може вписатися в інтер’єр кухні.

Поєднання кольорів в інтер’єрі кухні

Хтось від природи володіє почуттям кольору, інші вдаються до допомоги фахівців. Якщо скористатися колірним кругом, з яким працюють дизайнери, то можна навчитися самостійно підбирати поєднувані між собою кольори і відтінки.

Читайте:   Меблевий інтернет-магазин «Мандарин»: стиль, якість, функціональність

Таблиця поєднання кольорів в інтер'єрі кухні

Основними кольорами вважаються жовтий, червоний і синій. Все решта – результат змішування цих трьох кольорів. Додаючи білий до якогось кольору, робимо його більш світлим по відношенню до вихідного. Чим більше білого, тим світліше відтінок (їх називають пастельними відтінками).

Поєднувати кольори можна кількома способами:

  • Монохромний – це поєднання кольорів одного сектора, наприклад, червоний і рожевий, синій і блакитний. При цьому один відтінок більш темний, інший світлий для досягнення контрасту.
  • Протилежна гармонія – це поєднання кольорів, розташованих в колі протилежно один одному. Зелений – червоний, синій – оранжевий, фіолетовий – жовтий. При цьому одного кольору повинно бути більше, ніж іншого.
  • Сусідство – це поєднання кольорів з променів, розташованих поряд: помаранчевий – жовтий, синій – фісташковий.
  • Правило трикутника – це поєднання кольорів, розташованих у вершинах рівностороннього трикутника, вписаного у колірне коло. Повертаючи уявний трикутник по колу, вибираємо поєднання: синій-червоний-жовтий або фіолетовий помаранчевий-зелений.

Гармонійне поєднання кольорів – запорука затишного інтер’єру. Але при цьому покладайтеся і на власні відчуття.

Відвідайте дизайнерські сайти, де в допомогу вам вже створено безліч збірок поєднуваних між собою відтінків.

Колір кухні по фен-шуй

Фен-шуй – це стародавнє даоське мистецтво управління енергіями навколишнього простору і залучення в будинок багатства, благополуччя, здоров’я і удачі. Фен-шуй врівноважує п’ять стихій (Вогонь, Вода, Земля, Метал і Дерево).

Кухня -одне з найважливіших приміщень в будинку, де готується їжа – символ достатку і добробуту. Тому енергії інь і ян мають бути врівноважені.

Насамперед, кухня повинна бути чистою і світлою. Дерев’яні предмети – це енергія інь, металеві – ян. За теорією фен-шуй припустима невелика перевага в бік ян. Не бажано використання занадто яскравих і насичених кольорів: червоного, темно-синього, а так само чорного. Перевага віддається пастельним тонам. Білий колір створює відчуття простору, збільшуючи приміщення. Переважання того чи іншого кольору на кухні визначається сектором, в якому розташована кухня.

Читайте:   Офисная мебель: какие моменты нужно учитывать при ее выборе

В південній частині переважають кольори, відповідні стихії вогню (оранжевий, персиковий), врівноважені білим кольором.

Колір кухні по фен-шуй

У північній частині стихія води підтримується синім. Використовуйте світлі відтінки синього в поєднанні з коричневим або зеленим.

світлі відтінки синього на кухні

У західній і північно-західній частині панує стихія металу. Слід віддавати перевагу сірим, білим відтінків і кольору металік.

колір кухні фото

За східний та південно-східний сектора відповідає стихія дерева, тому зелений колір є найбільш підходящим даної частини будинку.

кухні по фен-шуй зеленого кольору

Південно-захід і північний схід підтримуються стихією землі, якій відповідають відтінки коричневого і жовтого кольорів.

кухні по фен-шуй коричневого та жовтого кольорів

Вибираючи колір кухні за законами фен-шуй, уникайте конфлікту стихій. Так в південній частині – стихії вогню – не слід застосовувати кольори водної стихії (блакитного, чорного), а в північній – вогняних відтінків. У східній зоні зведіть до мінімуму сірий колір і металеві предмети. У західній частині навпаки – мінімізуйте дерев’яні предмети і кольори, що символізують дерево.

Якими принципами облаштування кухні ви не керувалися, головне – це досягнення гармонії і затишку, адже на кухні ми проводимо не мало часу (особливо ті, хто любить готувати).2 коментарі

  1. Кухонний фартух з керамічної плитки Робоча зона на кухні часто оформляється фартухом з кахельної плитки. Цей матеріал надійно захищає стіни від бризок води, високої температури, жиру і кіптяви. Крім того, ошатний фартух може стати яскравим декоративним акцентом і прикрасити навіть саму скромну кухню. Як вибрати плитку керамічну, щоб вона відповідала всім зазначеним вище вимогам, а крім того – забезпечувала легкий догляд за поверхнею стін?

  2. очень расивые фотографии

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*