Головна / Дизайн ділянки / Садові гойдалки з металу. Варіанти і фото, як зробити своїми руками

Садові гойдалки з металу. Варіанти і фото, як зробити своїми руками

Теплим літнім днем не хочеться покидати зелену галявину і йти на відпочинок в будинок. Якою б комфортною не була ваша дача, можливість посидіти на свіжому повітрі цінніше перебування в чотирьох стінах. Саме тому садові гойдалки з металу сьогодні настільки популярні серед власників дач і котеджів.

Садові гойдалки з металуГотові конструкції для складання можна придбати в магазині, але набагато цікавіше зробити їх самостійно. Це дасть вам можливість впровадити в саморобку власні оригінальні рішення і проявити свої таланти в області зовнішнього декору.

Варіантів і модифікацій садових гойдалок розроблено безліч, тому домашньому майстрові не обов’язково починати роботу з чистого аркуша.

Ми пропонуємо ознайомитися з найбільш цікавими розробками садових гойдалок. Вибір оптимального рішення залишається за вами.

Можливі варіанти садових гойдалок з металу

Класична конструкція садових гойдалок – лава, підвішена на ланцюгах або жорстких металевих тягах. Далі ми входимо в область творчих пошуків, кожен з яких закінчується створенням оригінальної конструкції.

варіанти садових гойдалок з металу

Розглянувши малюнок простих гойдалок з металу, можна зробити висновок про те, що простота конструкції не є синонімом комфорту.

На такий гойдалки ви зможете розслабитися тільки в тому випадку, якщо на дворі стоїть тиха й сонячна погода. Вітер і дощ перервуть ідилію відпочинку, оскільки ні даху, ні бічних огороджень тут немає.

варіанти садових гойдалок з металу

Тому найбільшого поширення набули металеві садові гойдалки, над якими встановлено козирок-навіс. М’яке сидіння та спинка не будуть зайвими, якщо мова йде про спокійний відпочинок.

металеві садові гойдалки, над якими встановлено козирок-навіс

З приводу декору можна сказати, що будь-яка металева конструкція відмінно поєднується з ажурним куванням, дерев’яною обробкою сидінь і прозорим полікарбонатним навісом. Краще зробити козирок більш низьким і широким, щоб не намокнути під час сильного дощу.

Читайте:   Жива альтанка з верби: приклади оригінальних ідей

металева конструкція гойдалки

Той, хто спав літньої ночі під відкритим небом, не проміняє це задоволення на домашнє ліжко. Встановіть на дачі гойдалки з металу легку антимоскітну сітку, і ви будете спати на свіжому повітрі солодко і міцно, як дитина. Сітчаста завіса пом’якшить пориви вітру і розвіє прямі сонячні промені.

гойдалки з металу з антимоскітною сіткою

Гойдалка з металу з антимоскітною сіткою

Дуже декоративно, можна навіть сказати казково виглядають ковані садові гойдалки, прикрашені сталевим орнаментом і декоративними світильниками. Козирок для них краще зробити не з металу, а з полікарбонату.

ковані садові гойдалки

Любителі оригінальних конструкцій оцінять незвичайні і комфортні варіанти садових гойдалок. Як ми бачимо, в цій конструкції можна чудово обійтися без лавки, підвісивши зручне крісло до опорної стійки в одній точці.

незвичайні варіанти садових гойдалок

Така незвична комбінація пляжного шезлонга і гойдалок сподобається багатьом дачникам і власникам садиб.

Ще одне цікаве рішення – садові гойдалки з гамаком. У них немає спинки. Вона просто не потрібна тим, що хоче в повний зріст розтягнутися на м’якому ложі і погойдатися на ньому, заколисуючи себе.

садові гойдалки з гамаком

Можна підвісити гойдалку на двох ланцюгах, а можна і на одному. Так у вас вийде цікава інсталяція під назвою крісло-гойдалка. Одна точка кріплення дозволяє не тільки розгойдуватися в будь-яку сторону, але і обертатися навколо своєї осі.

крісло-гойдалка

Головне не підвіска, а зручна основа. Ось девіз розробників, які придумали дуже просту і оригінальну конструкцію. Ці гойдалки складаються з єдиного ажурного металевого крісла, яке підвішене за мотузку до міцної гілки на дереві.

металеве крісло, яке підвішене за мотузку

Відпочивати так відпочивати! Так вирішили дизайнери, які розробили наступний варіант садових гойдалок. Як ми бачимо, тут прямо на лавці зручно розмістився невеликий столик для напоїв і десертів. Для ніг придумані окремі опорні майданчики, дозволяють втомленим чоловікам розтягнутися на всю «богатирську силу».

Читайте:   Оформлення і облаштування водойми на дачі

Розглянувши найбільш цікаві варіанти садових гойдалок, перейдемо до практичної частини нашої статті. У ній ми розповімо про те, як зробити гойдалки з металу своїми руками.

Маленька дитяча гойдалка або гойдалки для всієї родини?

Перший крок, який потрібно зробити домашньому умільцю – вибір варіанта майбутньої гойдалки. Якщо вам хочеться порадувати дитину, то зробіть для нього одинарну металеву конструкцію – «сидіння на ланцюжку».

Маленька дитяча гойдалка

одинарна металева конструкція

Такі гойдалки збираються з чотирьох гнутих профільних труб і центральної поперечки, до якої кріпиться сидіння на ланцюжку або на тросі. Перевагою даного рішення є простота збірки і розбирання. По закінченні літнього сезону конструкцію можна демонтувати і скласти в сарай.

Якщо вас влаштовує стаціонарний варіант, то виготовлення садової гойдалки для дитини можна виконати трохи простіше. Купивши кілька металевих труб (діаметр 1,5-2 дюйма), з них зварюють дві опорні боковини з нижньої розпіркою. До них на зварюванні кріплять верхню поперечку з відрізка труби і роблять в ній два отвори для установки вушок.

Замість вушок до поперечини можна приварити дві сталеві обойми з підшипниками. У цьому випадку замість ланцюжка використовуються гладкі сталеві стрижні, до яких жорстко кріпиться основа сидіння.

схема виготовлення садової гойдалки для дитини

Для підвищення безпеки до сидіння слід прикріпити спинку. Її можна зібрати за допомогою зварювання з відрізків куточка і облицювати дерев’яною рейкою.

Непогано виглядає саморобне сидіння-крісло, креслення якого ви бачите нижче. Його основа – дві гнуті сталеві смуги, пов’язані поперечними ребрами жорсткості.

саморобне сидіння-крісло

Для облицювання металевої основи можна використовувати стругані дубові рейки, оброблені морилкою і покриті лаком.

Перед тим, як зробити саморобні гойдалки, продумайте основні розміри цієї конструкції і для підстраховки звіртеся з габаритами готових фабричних виробів.

Читайте:   Облаштування ділянки заміського будинку

Варіант саморобних гойдалок з металу з козирком

Варіант саморобних гойдалок з металу з козирком

Ширина садових гойдалок повинна бути достатньою для розміщення лавки. Козирок краще зробити ширше і нижче, щоб убезпечити себе від раптового дощу.

Габарити опорних боковин і висоту гойдалок підбирайте з міркувань максимальної стійкості і жорсткості. Для поліпшення цих характеристик, можна забетонувати на майданчику різьбові анкери, до яких після завершення складання будуть кріпитися опорні частини стійок.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*