Головна / Підлога / Шість помилок при влаштуванні стяжки підлоги

Шість помилок при влаштуванні стяжки підлоги

помилки при влаштуванні стяжки підлоги
Квартири, куплені в новобудові або на вторинному ринку, так чи інакше потребують ремонту. У тих, хто вирішив зайнятися їм капітально, постає питання про зміцнення стяжки підлоги, щоб потім покласти якісне підлогове покриття.

Основні помилки при влаштуванні стяжки підлоги

Розтріскана стяжка підлоги це ще пів біди, але коли на підготовлену поверхню горе-будівельники виливають стяжку і вона утворює горби і западини, які потім потрібно видовбувати або підливати, то це стає справжньою проблемою для подальшого укладання паркету або ковроліну.

Помилка №1 – неточно виставлений рівень і маячки

Досвідченому будівельнику дуже складно виставити горизонт і точно відміряти за рівнем потрібну висоту стяжки підлоги. Спочатку визначається нульовий рівень приміщення. Для цього використовується лазерний нівелір або сучасний водяний рівень. Експерти застерігають використовувати плотницький рівень, так як він має велику погрішність. Перша позначка встановлюється довільно. По ній з допомогою лазера виставляються наступні. Якщо з’єднати всі встановлені позначки, то вони утворюють одну площину, яка і є нульовим рівнем приміщення. Помилкою може служити мала кількість точок або виставлення їх на «на око».

Помилка №2 – багато води – багато тріщин

При цементно – піщаній стяжці підлоги важливо зберігати пропорції кількості піску, цементу і води. Неправильний заміс може привести до появи тріщин в стяжці. Для зручності укладання розчину деякі додають води більше, ніж належить . В результаті після загладжування стяжки вона покривається шаром води.

Помилка № 3 – надто тонка стяжка

У прагненні заощадити будівельники можуть навмисно зменшити товщину стяжки і зробити її менше 30 мм – у підсумку підлога може мати западини. Також не повинно бути плавного переходу із зменшенням товщини стяжки по всій підлозі. Зазвичай такий варіант практикується при з’єднанні старої стяжки і нової. Стяжка завжди повинна мати однакову товщину по всьому приміщенню.

Читайте:   Почему так популяренн ламинат?

Помилка № 4 – відсутність армування стяжки

Стяжка може мати «бухтящие» шари, якщо основа під неї буде використано не відповідає нормі. Наприклад, воно занадто «м’яке» – в якості утеплювача використовується керамзит або пінопласт, не відповідний для утеплення підлоги. При цьому армування стяжки відсутня.

Помилка № 5 – неправильний догляд при сушінні

Навіть якщо стяжка укладена за всіма правилами, поки вона не висохне, за нею потрібен належний догляд.Не можна відкривати вікна і влаштовувати протяг – з-за цього відбувається швидке висихання (що неприпустимо) і, як наслідок, виникає висока ймовірність появи тріщин. А влітку протягом перших трьох днів необхідно зволожувати стяжку водою.

Помилка № 6 – деформаційні шви на великих площах

У приміщеннях площею більше 20 м2 обов’язково потрібно зробити деформаційні шви з тонкого пінопласту.

На замітку

через пару днів після заливки потрібно витягти маяки і обробити залишилися після них поглиблення. Після цього стяжку слід ще раз змочити, а потім накрити на два тижні поліетиленовою плівкоюЗалишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*