Головна / Ландшафтний дизайн / Як позбутися від пеньків на ділянці

Як позбутися від пеньків на ділянці

Перш ніж приступати до операції знищення варто оглянути винуватця. Справа в тому, що кожен вид дерева має індивідуальну кореневу систему.

Як позбутися від пнів на ділянці

Тому для кожного пенька потрібно підібрати індивідуальні спосіб його знищення. Наприклад, у сосни та ялини поверхнева коренева система. Коріння розташовуються приблизно так само, як і гілки. А от у більшості листяних дерев навпаки – корінь йде вглиб землі, причому довжина досягає кількох десятків метрів.

Позбавляємося від зайвих пеньків

Безсумнівно, можна взяти себе в руки і почати активно позбавлятися від пеньків за допомогою сокири, докладаючи величезної кількості фізичних зусиль. Це метод, безсумнівно, має повне право на існування. Але він дуже трудомісткий і важкий. Кожна людина має можливість вибрати саме той варіант, який більше підходить її душі і інтересам.

У цьому випадку навколо стовбура викопується яма, приблизно на половину метра в радіусі і на 50-90 см в глибину. Коріння, що попадаються  перерубаются сокирою і виймаються з ями. Робиться це до тих пір, поки всі великі відростки не будуть перерубані, а сам пеньок вільно витягнеться з ями.

Наведені вище числа середні. Розмір і глибина ями залежить від товщини пенька і від будови його кореневої системи.

Що таке старі пеньки – це те, що псує вигляд земельної ділянки і заважає обробці землі. Особливо вони виявляються зайвими і непотрібними, в той період часу, коли ви вирішите посадити якусь рослину на даній ділянці. Крім того, дуже приємно дивитися на ідеальну поверхню, позбавлену всіляких залишків і бур’янів.

Читайте:   Флюгер - практичний та красивий атрибут для приватного будинку

Способи боротьби з пеньками

Існує кілька способів позбавлення від старих корчів, які стирчать на вашій садовій ділянці. Крім вищеописаного способу відкопування і вирубки коренів існує ще декілька способів в які не потрібно докладати стільки фізичних зусиль. Але не всі ці способи дають швидкий результат.

Методи позбавлення від пеньків:

  • Застосування калійної селітри.
  • Застосування паливно-мастильних матеріалів.
  • Усунення пенька з допомогою грибів.
  • Використання солі.
  • Використання хімічних реагентів.

Спосіб перший. Калійна селітра

В стовбурі (по центру) просвердлити невеликий отвір по діаметру (10 – 20 мм), глибиною до пів метра.

Калійна селітра – це речовина, яку необхідно додати в отвір і залити невеликою кількістю води. Потім отвір дуже щільно, надійно закривається поліетиленом. Можна ще присипати його тирсою або землею. Мінусом є те, що всі ці процеси потрібно виконати тільки в конкретні періоди: восени, навесні, а якщо в зимовий час, то під час відлиги. Навесні пеньок підпалюється і згорає до тла. Далі потрібно просто перекопати землю на цьому місці.

У разі, якщо потрібне видалення пенька з торф’яної землі, порядок дій буде трохи іншим. У цьому випадку, підпалювати його не можна, це може призвести до пожежі. Можна скористатися аміачною селітрою (сечовиною). Через рік – два від пня не залишиться і сліду.

Как избавиться от пней на участке

 

 

Спосіб другий. Паливно-мастильні матеріали

Так само як і в першому випадку свердлиться отвір. Тільки зараз він повинен бути рівним однієї третини від діаметра стовбура. В пророблений отвір залити відміряну кількість гасу, масла, бензину до половини. Потім налита рідина підпалюється.

Таким чином, цей спосіб є найшвидшим з усіх. З його допомогою можна не виснажуючи себе позбавитися від настирливих пеньків за кілька годин. Відтепер все саме цей спосіб виявиться вашим незамінним, активним помічником в позбавленні від старих пнів.

Читайте:   Хвойні рослини в ландшафтному дизайні

Здавалося, всі ці рідини можна зустріти всюди в повсякденному житті і вони не завдають особливої небезпеки людям. Але для пнів вищеперелічені продукти є далеко не безпечними, а навпаки, вони приносять істотну шкоду й небезпечні для них. Після того, як все згорить, землю на цьому місці потрібно ретельно перекопати.

Спосіб третій. Гриби

Не менше трьох років вам потрібно, щоб остаточно позбутися від неприємних пеньків цим способом. На них потрібно розвести гриби, щоб вони активно росли на ньому. Гриби будуть відносно динамічно і миттєво їх «з’їдати». Даний процес і зовсім не вимагає ніяких зусиль. Але і час необхідне до досягнення результату дуже велике.

Спосіб четвертий. Сіль

Даний спосіб – один з найбільш менш енерговитратних і дешевих. У цьому випадку поверхня пенька просто потрібно періодично посипати звичайною сіллю. Протягом декількох років від старої корчі, що стирчить посеред вашої земельної ділянки не залишиться і сліду.

Сіль розщепить його вщент. Знову ж мінусом цього способу є те, що до досягнення позитивного результату потрібно дуже багато часу. Але і як йдеться гарувати теж не доведеться.

Спосіб п’ятий. Хімія

Останнім часом все більшу популярність отримує використання в боротьбі з пеньками хімічних реагентів.

На садівничих ринках вже можна зустріти деякі різновиди таких елементів:

  • Ураган.
  • Руандап.
  • Торнадо.

Всі ці засоби розроблені для боротьби з бур’янами, але і з пеньками справляються на відмінно. Метод застосування таких. На свіжий зріз пенька виливається вміст флакона і накривається поліетиленом. Хімікати діють на стовбур посилюючи в ньому реакцію всихання і розщеплення.

У разі, якщо пеньок був оброблений восени, навесні можна пробувати його видалити шляхом глибокого відкопування і витягування із землі.

Для досягнення кращого результату варто купувати не менше трьох – чотирьох флаконів цих пестицидів.

Как избавиться от пней на участке

Пеньок від дерева – це ні що інше, як бур’ян, який заважає повноцінно, за призначенням використовувати певну ділянку землі. Звичайно, викорчовувати пеньки можна різноманітними способами, їх вибір залежить від вашого особистого бажання і власних уподобань.

Читайте:   Дерев'яні доріжки на дачі: недорого, технологічно, практично

Тільки на перший погляд здається, що позбутися від зайвих пеньків проблема, яка є складною і важко здійсненною. Насправді все виглядає зовсім по-іншому. Якщо більш детально вивчити дану задачу, тоді все піде, як по маслу, і ви не помітите жодного утруднення, яке зможе якимось чином зашкодити.

Вам знадобиться, в першу чергу, уважність, відповідальність і зацікавленість в цьому важливому питанні, який цінний для кожної людини без винятку.

Пам’ятайте, що саме від вас і вашого бажання залежить зовнішній вигляд, стан і родючість землі. Строгий, чіткий план допоможе вам облаштувати свій простір максимально комфортно, створити всі умови для зростання «скарбів» (посіяти жовту високу пшеницю, смачний соковиту картоплю яку ні з чим неможливо порівняти). Трохи праці і зусиль і успіх вам повністю гарантований.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*