Головна / Будівлі на ділянці / Інструкція по створенню штучного ставка з готової ємності

Інструкція по створенню штучного ставка з готової ємності

На допомогу власникам садових ділянок випускаються готові ємності із пластику для створення штучних водойм. Вони бувають різних розмірів, глибини і конфігурацій, тому легко підібрати чашу, відповідну до ландшафту особистого дачного володіння. Зробити ставок з магазинної ємності нескладно, але щоб він виглядав акуратно і привабливо, потрібно правильно вибрати для нього місце, грамотно провести монтаж і красиво оформити.

Як вибрати місце для водойми

Штучна водойма в більшості випадків влаштовується як одна з домінуючих деталей дачної ділянки, тому немає сенсу робити її у віддаленому, що не переглядається куточку саду. До того ж, якщо в сім’ї є діти, ставок на вільному для огляду місці дозволить контролювати їх гри. Також, з міркувань безпеки дітей, він розташовується на деякій відстані від дитячого майданчика.

Інструкція по створенню штучного ставка

Не рекомендується влаштовувати водойму в центрі двору, оскільки при його пересуванні доведеться постійно обходити. Ідеальне місце для водойми, це територія, відведена для декоративного озеленення ділянки. Водна поверхня створить сприятливий мікроклімат для росту рослин і прекрасно доповнить пейзаж з квітниками.

Важливо. Існує загальноприйняте правило щодо вибору місця для водойми – вона не розташовується під листяними деревами, опале листя яких може засмічувати воду.

Вибираємо ємність для водойми

Параметри ванни для водойми підбираються у відповідності з розмірами відведеної для її створення ділянки. Можливо, біля штучного ставка буде посаджена рослинність, викладена доріжка або зведені малі архітектурні форми. Тому для всього цього потрібно залишити достатньо місця.

Особливу увагу слід звернути на матеріал, з якого зроблена ємність: пластик, посилений пластик і склопластик. Чим більше габарити водойми, тим надійніше він повинен бути. Найміцніші ємності виготовляються з склопластику: вони не деформуються, не тріскаються, легко переносять мінусові температури. До того ж, вони випускаються в різних кольорах, що дає можливість підібрати ванну до дизайну саду. Цікаві моделі з окантовками, що імітують кам’яну відсипання уздовж берегової лінії.

Читайте:   Основні переваги та недоліки будівництва дачного будинку з дерева

Інструкція по створенню штучної водойми з готової ємності

Підготовка котловану

Крім готової ємності для створення водойми потрібно заготовити пісок, гравій або щебінь для відсипання і великі камені для оформлення берега. З інструментів знадобиться лопата і будівельний рівень.

Спочатку слід намітити контури водойми. Щоб це зробити, ємність перевертається і розташовується в призначеному для неї місці. Використовуючи шматок арматури, прокладається контур ванни, після чого вона забирається і на цьому місці викопується котлован. Його глибина на 10 см нижче глибини форми, а ширина на 15 см ширше.

Інструкція по створенню штучної водойми з готової ємності

На дно ями засипається пісок, утрамбовується і вирівнюється за рівнем. Застеляти котлован плівкою, як роблять це деякі, не рекомендується. Між стінками ванни та плівкою утворюється конденсат, який після замерзання в зимовий період знизить міцність конструкції.

Якщо конфігурація штучного водоймища ассиметрична, форма котловану намічається іншим способом. На землі розстеляється великий шматок щільної плівки, на нього встановлюється перевернута ємність і окреслюється по всьому периметру. Вирізавши з плівки шаблон, його перевертають, переносять контури на грунт і тільки після цього викопують яму.

Інструкція по створенню штучної водойми з готової ємності

Монтаж чаші водойми

Монтувати чашу водойми можна відразу ж, як тільки підготовлений котлован. Процес цей не складний, але, щоб уникнути перекосів і утворення порожнин між грунтом і ємністю басейну, виконується в певній послідовності.

Порядок встановлення чаші водойми:

  1. Ванна обережно опускається в котлован і вирівнюється в горизонтальному положенні;
  2. У порожнечі між стінками ємкості і грунту вкладаються дерев’яні бруски, які не дозволять чаші зміститися в бік;
  3. Щоб надати чаші водойми первинну стійкість, її наповнюють водою на 1/3 об’єму, але не більше;
  4. Між грунтом і стінками ванни поступово засипається пісок, а підпори з брусків виймаються;
  5. Грунт навколо водойми проливається водою;
  6. В місцях осідання піску його досипають.
Читайте:   Оформлення і облаштування водойми на дачі

Тепер ставок наповнюється водою до країв і залишається на 2 дні. У цей період слід спостерігати за водоймою і виправляти можливі похибки. Переконавшись, що з водоймою все в порядку, можна приступати до його озеленення та встановлення додаткового обладнання. Насоси, аератори, фільтри та інше обладнання краще купувати у перевірених постачальників, наприклад vodalux-prud.ru. Простіше вибрати все, що необхідно для ставка, в одному місці.

Оформлення берега і озеленення водойми

Берег штучного ставка відсипається піском, гравієм або щебенем дрібних фракцій, після чого обкладається великими валунами. В якості декору використовується плитняк, піщаник, сланець, граніт та інші природні камені, які підходять до дизайну ландшафту. Слід врахувати, що невеликий ставок може загубитися серед великих валунів, тому його краще оформити тільки невисокою відсипання.

Інструкція по створенню штучної водойми з готової ємності

В озелененні ставка з пластикової ємності більше уваги приділяється прибережній зоні, ніж внутрішній частині водойми. Водяні рослини швидко розростаються, закриваючи дзеркало ставка, і це псує загальне враження про композиції. Якщо все ж використовується водна рослинність, вона розміщується в горщиках, опущених на дно ванни. У цьому випадку її зростання контролювати набагато простіше.

Інструкція по створенню штучної водойми з готової ємності

Оскільки пластикова чаша водойми не пропускає воду, волога не насичує грунт. Це означає, що у виборі прибережних рослин не слід віддавати перевагу вологолюбної рослинності. Швидше за все, все залежить від бажаного результату і від того, наскільки регулярно квітник буде поливатися. Єдине застереження полягає в посадці рослин з потужною кореневою системою, що пошкоджує стінки водойми, а також листопадних представників флори, які засмічують водойма листям.

Інструкція по створенню штучної водойми з готової ємності

Останнім штрихом в оформленні штучного ставка стане лава, на якій можна посидіти, милуючись колоритом ландшафту.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*