Головна / Сантехніка / Які водопровідні труби для дачі краще вибрати – огляд варіантів

Які водопровідні труби для дачі краще вибрати – огляд варіантів

На одних дачних ділянках стоять невеликі будиночки, на інших лише їх імітація у вигляді старих сарайчиків. Але, незалежно від достатку господарів, така інженерна система, як холодне водопостачання з прокладанням комунікацій на території, вкрай необхідна. Навіть якщо вона влаштована за самою примітивною схемою – це вже рішення багатьох проблем. А ось діставати воду з колодязя або вручну качати з свердловини, а потім поливати грядки з лійки – навряд чи кого влаштовує подібна перспектива.

Плануючи облаштування водопроводу, більшість садівників задається питанням, які саме труби для нього доцільніше придбати. Ця стаття дасть відповідь і допоможе зробити правильний вибір.

Автор акцентує увагу, що мається на увазі саме прокладання труб по території. До критеріїв їх вибору для монтажу «ниток» водопроводу всередині приватного будинку можна ознайомитися тут.

Які водопровідні труби для поливу на дачі вибрати

Вихідні дані:

 • Більшість дачників – люди з невисоким достатком, тому воліють будь-яку роботу виконувати своїми силами, щоб не оплачувати чужу працю.
 • Купувати спеціальне обладнання (інструмент) лише для одноразової роботи навряд чи хто погодиться. Отже, ще один критерій вибору труб для водопроводу – простота складання схеми.
 • Потрібно облаштувати ХВС. Лінія гарячого на дачі якщо і є, то лише всередині будиночка.
 • Траса укладається по ділянці, як правило, з невеликим заглибленням, щоб не створювати перешкод при переміщеннях дачників в процесі робіт. Значить, на неї будуть впливати зовнішні чинники. Насамперед, температурні скачки і вогкість.

Знаючи це, оцінимо, які труби краще всього підходять для монтажу водопроводу на дачі.

Матеріал водопровідних труб

З цього питання думки досить суперечливі. Зрозуміти, які саме труби варто монтувати, допоможе порівняльний аналіз їх особливостей.

Читайте:   Як заховати труби у ванній під плитку: корисні поради

Мідь

Які водопровідні труби для поливу на дачі вибратиТакі труби в продажу є, тому обходити їх увагою неправильно. Для контуру автономного водопостачання – ідеальний варіант, але тільки якщо мова не йде про дачі. Чому?

 • Висока вартість продукції. Приміром, 1 п. м. тонкостінної «десятки» коштує не менше 180 рублів. Навряд чи хто стане витрачати на водопровід такі гроші, особливо, якщо немає звички (та й можливості) ними бездумно кидатися.
 • Складність сполук. Як мінімум – практичний досвід + спеціальне обладнання (наприклад, горілка), пристосування і матеріали. Це істотно підвищує вартість водопроводу.

Вже цього досить, щоб зробити висновок: для дачі – не варіант.

Сталь

По механічній міцності вигідно відрізняється від труб з інших матеріалів. Мабуть, на цьому і закінчується перелік відповідей на питання «що краще» для водопроводу.

Які водопровідні труби для поливу на дачі вибрати

Мінуси:

 • Схильність до корозії. Це можна частково нівелювати, вибравши оцинковку. Але тоді вартість водопроводу значно зросте. Причому від іржі в місцях різьблення така сталь не рятує – захисний шар в процесі нарізання пошкоджується.
 • Шорсткість поверхні. Навіть на трубах з цинковим покриттям при уважному розгляді нескладно виявити безліч найдрібніших мікропор. Отже, на внутрішніх стінках з’являться відкладення, і Dу стане поступово зменшуватися. На більшості дачних ділянок напор і так не відповідає нормі (якщо водопровід підключений до загальної магістралі), а перетин сталевих труб буде ще більше звужуватися. При організації автономного водопостачання доведеться встановлювати додатковий фільтр тонкого очищення). Може бути, і не один.
 • Складний монтаж. Знадобиться зварювальний апарат, трубогиб, фітинги, пристосування для нарізання різьби.
 • Будь-яке з’єднання таким способом – це ризик виникнення протікання. Сталевий водогін, враховуючи специфіку його укладання, доведеться часто ремонтувати. Інакше не уникнути перезволожених сегментів вздовж траси. А зайва вогкість на ділянці не потрібна ні власникові, ні більшості садових культур.

Які водопровідні труби для поливу на дачі вибрати

Труби з полімерів

Переваги їх модифікацій багато в чому одні і ті ж. Набагато доцільніше розібратися з недоліками. Це і допоможе визначитися, яку різновид продукції краще вибрати для водопроводу на дачі.

Металопластик

Головний недолік – всі з’єднання робляться за допомогою фітингів. Чим це погано?

 1. По-перше, інструмент (в побуті «обтиск», прес-кліщі) та з’єднувальні елементи коштують дорого, не менше 8 230 і 190 рублів відповідно.
 2. По-друге, самостійно якісно обжати без практичного досвіду досить складно. Отже, в водопроводі будуть «слабкі» місця, і як результат – протечки.
 3. По-третє, міцність на розрив невисока. І саме через встановлення фітингів. Сезонні переміщення грунту можуть призвести до розгерметизації контуру водопроводу.
 4. По-четверте, така система вимагає регулярного обслуговування, сенс якого – «підтяжка» всіх з’єднань.

Які водопровідні труби для поливу на дачі вибрати

Поліетилен

Стосовно до водопроводу, до того ж прокладеному поза будови, по дачній ділянці – тільки зшитий. Звичайні труби з ПЕ краще не вибирати. Хоча вони і коштують дешевше, але не витримують низьких температур. Однак знову-таки без фітингів не обійтися, а про них вже сказано.

Поліпропілен

Всі з’єднання робляться зварюванням, за допомогою так званого «праски» — весь процес детально описано тут. Потреби в придбанні немає, так як пристрій можна орендувати. Якщо врахувати, що ці труби вважаються універсальними (так як однаково добре підходять для ГВП, слива, ХВП), а коштують вони дешевше більшості аналогів (приблизно 30 руб/п. м.), то для водопроводу на дачі – найкращий варіант.

Вони не бояться вогкості, холодів, а їх механічного пошкодження (тієї ж лопатою або сапою) нескладно уникнути, якщо позначити трасу. Наприклад, кілочками або іншим способом. Хоча тому, хто монтував контур самостійно, це і не потрібно. Територія дачі не така вже й велика, щоб не запам’ятати, де і як прокладені труби водопроводу. Залишається додати, що продукція з ПП легко згинається, і в ряді випадків можна зібрати схему з мінімумом зварних з’єднань.

Читайте:   Встановлення душової кабіни – як вибрати та як встановити без майстра

Рекомендація по трубам Dу

Вона проста – «десятка» (½) або «п’ятнадцять» (¾). Для контуру ХВС – цілком достатньо.

Автор має власну дачу, тому врахував безліч аспектів монтажу водопроводу на ділянці. Причому займався заміною труб старої комунікації самостійно, без залучення фахівців зі сторони. У матеріалі відображено його особиста думка, складене на основі багаторічного досвіду експлуатації інженерних систем. Погоджуватися чи ні – ваше рішення, шановний читач. Але якщо деякі положення статті та висновки виявляться корисними, мета досягнута, і вона написана не дарма.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*