Головна / Сад та Город / Як і коли висаджувати розсаду баклажанів в 2018 році: покрокова інструкція

Як і коли висаджувати розсаду баклажанів в 2018 році: покрокова інструкція

Для правильного вирощування баклажанів необхідна розсада. Вона, як і цей вид овочів, дуже вимоглива до зовнішніх умов. Важливо дотримати всі правила висадки – вибрати час, тип ґрунту і створити оптимальний мікроклімат. Від цих факторів залежить правильний посів насіння баклажан в 2018 році. Розглянемо основні моменти вирощування міцної розсади.

Умови для посадки розсади баклажанів

Обов’язкова попередня підготовка – перевірка наявного насіння на схожість. Для цього необхідно замочити близько десяти штук у воді і покласти їх на мокру матерію. Періодично додаючи воду, спостерігати за появою паростків. Добрий результат ” — понад 50% сходів. Якщо цього не сталося – рекомендується поміняти посадковий матеріал.

Як і коли висаджувати розсаду баклажанів в 2018 році

Після цього можна приступати до висадки насіння. Попередньо їх знезаражують за допомогою розчину марганцівки протягом 10 хв. Потім можна приступати до наступних етапів, які слід виконати з дотриманням таких рекомендацій:

 • Укладання між вологими серветками з тканини. Протягом 7 днів тримають в холодильнику, вдень – при кімнатній температурі. В кінці замочують у стимуляторі росту.
 • В кожну ємність (стаканчик) укладають по 2-3 шт. На дні міститься вологий субстрат, зверху їх присипають шаром землі. Потім закривають харчової прозорою плівкою до появи паростків.
 • Можна використовувати різні варіанти ємкості – спеціальні стаканчики, касети або торф’яні таблетки. Це залежить від обсягу майбутньої розсади та умов її зростання.

Важливо правильно підібрати час для висадки. Якщо надалі розсаду планується помістити в теплицю – насіння можна посадити вже в січні. Для вирощування баклажан на городі чи присадибній ділянці на відкритому повітрі вищеописані процедури потрібно робити пізніше.

Читайте:   Що робити і як боротися з чорними мошками на помідорах

Терміни посіву насіння

Суворе дотримання місячного календаря городника не завжди прийнятно. Вплив фаз місяця на ступінь зростання розсади і її «самопочуття» мінімально. Важливо враховувати інші фактори: вимоги для певного сорту баклажан, погодні умови, рівень природного освітлення приміщення.

Як і коли висаджувати розсаду баклажанів в 2018 році

Якщо ж використовувати рекомендації місячного календаря городника на 2018 рік, насіння на розсаду слід садити в такі дні:

 • січень – 17 і 30;
 • лютий – з 12 по 15, 23 і 28;
 • березень – 13, з 16 по 18, 20, 23, 25 і 30;
 • квітень – 8, 9, 18, 22,26 і 28.

Розсада буде зростати протягом 60 днів. Потім її треба буде пересадити в основний грунт. У ньому дозрівання буде відбуватися до 100 днів.

Як і коли висаджувати розсаду баклажанів в 2018 році

Догляд за розсадою

Крім правильно обраного середовища зростання слід дотримуватися температурного режиму та рівень вологи. Потрібно підготувати окреме приміщення або облаштувати невелику площу в ньому з можливостями регулювати ці параметри.

Як і коли висаджувати розсаду баклажанів в 2018 році

Поради по догляду за розсадою баклажан:

 • при появі паростків видаляється захисне плівкове покриття;
 • температурний режим вдень – від +14°С до +16°С, вночі — від +10°С;
 • після формування кореневої системи, через 1 тиждень, підвищують температуру вдень до +27°С, вночі – до +14°С;
 • повертати лотки для рівномірного впливу повітря;
 • щодня паростки повинні отримувати не менше 12 годин сонячного світла;
 • постійно потрібно підтримувати вологість грунту, скласти графік поливу.

Для останнього можна використовувати пульверизатор. Волога повинна потрапляти не тільки ґрунт, але й паростки. Підживлення здійснюється через 10 днів після появи зелених стебел. Після неї робиться рясний полив, щоб не пошкодити кореневу систему.

Про те, як виростити хорошу розсаду томатів, читайте тут.

Як і коли висаджувати розсаду баклажанів в 2018 році

Можливі захворювання, боротьба з ними

У процесі росту розсада може піддаватися впливу різних захворювань. Якщо вчасно не вжити дії щодо лікування – виникне загроза для майбутнього врожаю. Пошкодження можна умовно розділити на два типи – з’являються в кореневій системі і на листках (стебла).

Читайте:   9 порад щодо вирощування здорової розсади баклажанов

Як і коли висаджувати розсаду баклажанів в 2018 році

Види захворювань і способи їх лікування:

 • Поява чорних плям на листках з-за надлишку вологи, щільного грунту або густої посадки. Пошкоджені паростки потрібно видалити, знизити обсяг поливу і розрядити рослини.
 • Борошниста роса. Наслідки – засихання рослин. Для лікування потрібно обробити препаратом «Фитостирин», збільшити показник вентиляції в приміщенні.
 • Чорна ніжка з’являється в результаті формування перетинки. Вона перешкоджає нормальному росту. Лікування препаратом «Триходермін». Якщо він не допомагає – росток потрібно видалити.

Головною умовою відсутності захворювань є дотримання режиму поливу і природної освітленості. Це забезпечить майбутній урожай баклажан.

У відео можна ознайомитися з новими способами посадки розсади баклажанів з застосуванням сучасних засобів:


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*