Головна / Підлога / Види паркетної дошки

Види паркетної дошки

Що може бути краще дерев’яної підлоги в будинку або квартирі? Мова, звичайно, не йде про обрізну дошку, яка покладена встик. Складно собі уявити покриття, яке могло б зрівнятися по красі з паркетом. Але вибір паркету вимагає знання великої кількості нюансів і це не тільки товщина паркетної дошки. Наприклад, необхідно знати, яка деревина володіє найкращими характеристиками міцності та візуальними характеристиками. Як раз опису таких характеристик і присвячена стаття.

Види паркетної дошки

Матеріал виготовлення

Великий вибір виробників паркетної дошки змусив їх розробляти нові підходи до виробництва. Це включає в себе і використання екзотичних порід дерев. Покупець може вибрати не тільки ту деревину, яка є в достатній кількості в регіоні його проживання. Доступні також масиви, які виростають в Азії та Африці. Кожен з цих видів паркетної дошки несе в собі унікальну атмосферу.

Європейські породи

Види паркетної дошки

Одним з найбільш відомих матеріалів для паркетної дошки, який вже застосовується кілька століть є дуб. Найвідомішою якістю цієї деревини є її твердість. Вона перевершує за показниками своїх конкурентів. Паркет, який виготовлений з дубової дошки має тривалий термін служби в силу мінімального стирання. Також такий настил відмінно переносить перепади температури і вологості. Другим видом деревини по частоті застосування для паркетної дошки є бук. Він не є настільки твердим матеріалом, наскільки дуб, але володіє приємним спокійним забарвленням. У приміщенні, де укладена паркетна дошка з бука необхідно постійно стежити за вологістю. Її показник не повинен перевищувати 60%, в іншому випадку настил втратить свій зовнішній вигляд.

Види паркетної дошки

Ще одна порода деревини, яка відрізняється достатньою міцністю і гарною стійкістю є клен. Після обробки паркетна дошка, яка з нього виготовляється, набуває кремового кольору, який надає приміщенню атмосфери спокою. Коли в пріоритеті при виборі стоїть зовнішній вигляд настилу, тоді варто звернути увагу на паркетну дошку з вишні. У колекціях із цієї деревини у виробників можна знайти відтінки від світло-рожевого до коричнево-кавового. Особлива структура матеріалу підійде для будь-якого приміщення в будинку. Ще один варіант, який є досить міцним, але поступається в цьому відношенні дубу є горіх. За паркетом з такої деревини дуже просто доглядати. Дуже цінується відтінок горіха, а також його структура.

Азіатські і африканські породи

Види паркетної дошки

Серед деревини, яка завозиться з країн цих континентів особливе місце займає кемпас. Він виростає в Африці. З нього виходить унікальна паркетна дошка. Вона дуже міцна, щоб залишити на ній подряпини, доведеться докласти чималих зусиль. Це ідеальний варіант, коли в будинку є діти. Відтінок у готового продукту оранжевий з красивим відливом. Недоліком такої паркетної дошки є необхідність постійного контролю за температурним режимом. Ще одним екзотичним гостем, який підходить для виготовлення паркету є мербау. Деревину завозять з Індонезії. Кінцевий продукт виходить темних відтінків з красивими вставками золотистого кольору. Порода є дуже маслянистою, тому володіє відмінним водовідштовхувальним ефектом і стійкістю до грибка і цвілі. Прекрасним варіантом для виготовлення дошки, який може зрівнятися з дубом є венге. З цієї деревини виходить темний паркет. Він дуже твердий, чудово переносить перепади вологості і температури, а також стійкий до механічних пошкоджень.

Читайте:   Можно ли покупать паркет в интернет магазине?

Кількість смуг

Види паркетної дошки

Лицьова сторона паркетних плашок може бути розділена на секції. Якщо паркет зроблений з масиву, тобто є суцільним, то вона називається односмугова паркетна дошка. В продажі доступні також з поділом на дві або три смуги. З односмуговою дошкою можна оцінити всю красу паркету, адже структуру деревини видно повністю. Односекційний паркетний настил чудово підходить для палубного укладання. Але варто вибирати такий варіант, в якому фаска має смуги темного відтінку. Вони будуть підкреслювати лінії швів, створюючи унікальний малюнок. Односмугова дошка часто застосовується для візуального збільшення приміщень. Тому саме її краще укладати в невеликих кімнатах.

Види паркетної дошки

Елементи двосмугової паркетної дошки складаються з двох секцій, які склеєні між собою. При цьому малюнок підбирається таким чином, щоб створити неперевершену гру. Трьохсмугова паркетна дошка може нагадувати за зовнішнім виглядом ламінат. Вона складається з трьох окремих секцій, які з’єднані між собою з невеликим зсувом, що створює унікальний візерунок. Такий паркетний настил можна укласти єдиним контуром через приміщення, які відрізняються за розмірами. При цьому не виникне відчуття недоречності або химерності. Ще одним видом паркетної дошки, яку можна бачити на фото нижче, є багатосмугова. Вона не так давно з’явилася на ринку, але вже встигла придбати певну популярність. Складові підбираються і стикуються таким чином, щоб шви були практично непомітними. Є варіанти, які створюють єдиний малюнок або ефект мозаїки після укладання. Одним з позитивних нюансів такого паркетного настилу є мінімальна помітність механічних пошкоджень.

Види паркетної дошки

Відбір дошки

Іншими словами, його називають селекцією. Це означає, що паркетна дошка, яка виготовлена з однієї і тієї ж породи дерева може відрізнятися за своїм малюнком. Пов’язано це з тим, з якої саме частини масиву виготовлена конкретна ламель. Селекція є одним з найскладніших процесів під час виробництва. Необхідно оцінити, який саме малюнок буде виглядати краще всього. Як необхідно розкроїти масив, щоб мінімізувати відходи, не потрапити на сучки і прибрати підгнилі ділянки. Від того, яким чином виконується розпил залежать характеристики кінцевого продукту.

Види паркетної дошки

Радіальний розпил масиву для виготовлення паркету дає можливість домогтися найбільшої міцності. В результаті виходять плашки з паралельними лініями, які утворені готовими кільцями. Тангенціальний розпил також проводитися уздовж річних кілець, але таким чином, що на торці видно напівкола від них. При цьому лицьова частина паркетного настилу отримує унікальний малюнок у вигляді розводів. Рустікальний розпил також дозволяє досягти унікального неоднорідного малюнка. На торцевій частині планки, яка отримана таким чином, видно косі лінії річних кілець. Ще цей вид розпилу називають полурадіальним.

Види паркетної дошки

В залежності від того, як був виконаний розпил і йде розподіл паркетної дошки за класами. Найкращим вважається «Селект». У нього потрапляють плашки після радіального розпилу. В приміщенні завдяки такому настилу можна домогтися правильних ліній і форм. Саме на цьому виді варто загострити свою увагу, якщо є бажання підкреслити красу структури конкретної породи деревини. Підвид «Натур» може йти упереміш з планок з радіальним і тангенціальним розпилом. Особливу родзинку паркетній дошці додають невеликі сучки. «Рустик» – ще один підвид селекції, який може включати в себе плашки з різним розпилом. Наголос у формуванні таких колекцій паркетної дошки робиться на колірну гаму і малюнок.

Читайте:   Как выбрать паркетную доску для дома: на что обращать внимание?

Види паркетної дошки

Переваги паркету

Паркет асоціюється з розкішшю і багатством. І це не просто так. Раніше його укладання могли собі дозволити тільки дуже заможні люди. При цьому на підлозі за допомогою паркетної дошки міг бути сформований малюнок будь-якої складності. Є певні нюанси, в силу яких він і сьогодні подобається користувачам:

 • тактильні відчуття;
 • теплоізоляція;
 • висока екологічність;
 • тривалий термін служби;
 • унікальний зовнішній вигляд;
 • велика різноманітність відтінків;
 • можливість самостійного укладання;
 • добра звукоізоляція.

Види паркетної дошки

Немає нічого приємнішого за відчуттями, ніж ступати на підлогу з обробленої дошки. Саме деревина викликає відчуття єднання з природою. Паркет є гарним ізолятором. Він стане додатковим бар’єром від того, щоб тепло йшло вниз, а також не буде холодити ноги при ходьбі босоніж. При правильному укладанні паркет також буде поглинати зайві звукові хвилі. Це стосується як самого приміщення, де він укладений, а також і проникнення шуму ззовні. Багато виробників паркетної дошки дають гарантію на свою продукцію до 25 років і більше. При цьому вони висувають деякі вимоги до якості укладання. Сучасні методи виробництва дозволяють вибрати паркетну дошку з великою різноманітністю відтінків. Від самих темних порід, до освітлених. Неможливо, щоб не було мінусів, тому про них варто знати:

 • відносна міцність;
 • потрібно додатковий захист від вологи;
 • необхідний правильний температурний режим;
 • досить складний процес обслуговування;
 • висока вартість.

Види паркетної дошки

Деревина сама по собі є дуже м’якою, навіть тверді породи. Це означає, що паркет не терпить, коли на нього кидають важкі предмети. Після них залишаються вм’ятини і глибокі подряпини. В принципі, їх можна виправити, але навіть після шпаклівки може залишитися своєрідний шрам на дошці. Паркет дуже погано ставиться до розлитим рідин. Якщо не прибрати її вчасно, тоді вона може потрапити в щілини і призвести до деформації підлогового покриття, що буде дуже поганою новиною для власника. Паркетна дошка також не зазнає різких температурних перепадів і холодних приміщень. Це може призвести до підвищення рівня вологості і виходу з ладу. Обслуговування підлоги з паркету передбачає своєчасну зміну лакового або масляного покриття, а також його поновлення. При цьому доведеться повністю звільняти територію, щоб отримати до нього доступ. І саме основне, чому багато хто вибирає паркет, а не паркет – це вартість. Вона може бути дуже високою.

Види паркетної дошки

Різновиди

Паркет випускається у великій кількості варіацій. Деякі види дозволяють створювати твори мистецтва, які складно повторити. Але не кожен підходить, щоб здійснювалася укладання паркетної дошки по діагоналі. Це може відбуватися в силу особливостей конструкції. Тому важливо знати основні різновиди паркетної дошки, щоб зробити правильний вибір.

Штучний

Види паркетної дошки

Штучний паркет допускає діагональне укладання, але при цьому доведеться неабияк потрудитися для формування ліній. Він є одним з найдешевших варіантів. Для виготовлення такої паркетної дошки застосовуються породи, які не відрізняються високою вартістю і цінністю. За зовнішнім виглядом він трохи схожий на паркет, т. к. він монтується з використанням замкової системи. Максимальна довжина однієї планки коливається в межах 60 см, товщина 2 см, а ширина до 10 см. Такий варіант паркетної дошки є одним з найпростіших при укладанні, т. я. замок виступає в ролі стабілізатора. При правильному догляді і своєчасному оновленні лаку він може прослужити до 90 років.

Модульний

Види паркетної дошки

З назви стає ясно, що цей паркет повинен трохи відрізнятися від класичного розуміння паркетної дошки, яку звичніше бачити прямокутною. Це так і є, адже він поставляється у невеликих квадратних щитах зі стороною від 40 до 80 см. Такий паркет володіє досить складним процесом укладання. Він передбачає особливу підготовку основи, на яку укладаються зазначені планки. Товщина кожної досягає 8 мм або менше. Такий вид паркету можливо укласти по діагоналі, але ефект не буде настільки яскравим, як у відношенні прямокутних планок. При цьому укладання передбачає дотримання прямого кута. Якщо одна дощечка отримає зміщення, то весь контур може бути змонтований неправильно.

Мозаїчний

Види паркетної дошки

Це досить цікавий варіант паркету. Він дозволяє створити візерунки правильної геометричної форми, які виглядають заворожуюче. Такий паркет може бути різновидом модульного. У цьому випадку плитки будуть йти з готовим візерунком і їх потрібно просто вкласти. Але є і варіанти, які укладаються з окремих комплектуючих. При цьому виробник передбачає початкову фіксацію в загальний малюнок з допомогою паперової основи, яка видаляється в процесі укладання паркетної дошки. Укладання такої паркетної дошки вимагає особливого підходу до підготовки основи. Погано підходить для діагонального укладання, т. я. доведеться підрізати частини малюнка, що може виглядати не досить красиво.

Пронто

Види паркетної дошки

Пронто-паркет є різновидом першого виду. Він є штучно підготовленим і складається з декількох шарів. За своїм зовнішнім виглядом така дошка часто нагадує паркет. Він також має замкові з’єднання, які спрощують, і ускладнюють його укладання. Пронто-паркет вже йде готовим до використання. Це означає, що ще на заводі він покривається різними просоченнями і лаком. Цей вид паркетного настилу відмінно переносить коливання вологості і температури. Верхній шар робиться досить міцним, що дозволяє використовувати такі рішення в танцювальних залах та офісних приміщеннях. Укладається такий паркет прямокутними планками, які можуть досягати в довжину 1,2 метра. Це означає, що його можна укладати по діагональній технології.

Художній

Види паркетної дошки

Цей паркет, вже сам є витвором мистецтва, тому він укладається за чітко заданою схемою. Дошка створюється з унікальним малюнком за бажанням самого замовника. Для цього виду настилу використовуються дорогі і рідкісні породи дерева. Один комплект розраховується на конкретне приміщення. Навіть при вологості 45% він не деформується. Показники зносостійкості також знаходяться на високому рівні. Його ціна може доходити до декількох тисяч доларів за квадратний метр, тому часто виступають замовниками театри, виставкові зали, музеї та інші заклади. Відео про укладання такої паркетної дошки можна подивитися нижче.

Висновок

Як видно, вибір паркетної дошки може бути непростим завданням. Але якщо мати гарний смак і точно знати, чого очікуєш від кінцевого результату, тоді визначитися з видом паркетної дошки буде нескладно. Багато що буде залежати від передбачуваного бюджету.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*