Головна / Опалення / Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Будь-яка система опалення, якщо це не тепла підлога, потребує встановлення радіатора опалення. Сучасний ринок пропонує велику різноманітність цього опалювального приладу. Останнім часом особливу популярність отримав саме біметалічний радіатор. Тому ми вирішили не проходити повз цього питання, а також розповісти вам про всі його особливості. Так, у цій статті ви дізнаєтеся про те, чому саме вибір багатьох падає на біметалічний радіатор опалення, які у нього технічні характеристики, які його різновиди існують і як, незважаючи на різноманіття фірм, зробити правильний вибір.

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Особливості конструкції

Спершу обговоримо особливості конструкції радіаторів з біметалу. Корпус цього опалювального виробу має фігурно-ребристу форму. Виготовляється він із алюмінієвого сплаву. Цей сплав має прекрасну теплову віддачу. Безпосередньо під цим корпусом розташовується опалювальний контур, виготовлений з мідних або сталевих труб. Використовувана труба дуже міцна, завдяки чому пристрій здатний витримати тиск до 40 атмосфер. Існують і такі моделі, які можуть впоратися з тиском аж до 100 атмосфер. Але про це трохи пізніше.

Що стосується можливості нагріву теплоносія, то допускається до 130 градусів за Цельсієм. А в цілому індивідуальні особливості тієї чи іншої батареї опалення описані в прилеглої інструкції від виробника. Що стосується дизайну, то складна форма корпусу має привабливий вигляд.

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Наявні технічні характеристики дозволяють встановлювати біметалічні радіатори опалення як для централізованої системи, так і для індивідуальної системи опалення. Але перш ніж бігти в магазин, розглянемо ряд важливих особливостей цих опалювальних агрегатів.

Переваги і недоліки

Заради об’єктивності і поваги до інших типів опалювальних батарей, розглянемо, як позитивні сторони, так і негативні нюанси біметалічних радіаторів опалення. Отже, якщо виділити позитивні сторони, то тут відразу можна виділити такі переваги:

 • Тривалий експлуатаційний термін. Використовуються сталеві елементи всередині корпусу мають високий захист від появи корозії. Так, середній експлуатаційний термін складає близько 20 років.
 • Висока міцність. Біметалічний радіатор опалення абсолютно не боїться гідроударів. Вони здатні впоратися з доволі високим тиском.
 • Широкий вибір стильового оформлення та розмірів. Це дозволяє чудово комбінувати з різними стилями інтер’єру.
 • Високий рівень теплової віддачі.
 • Корозійна стійкість.
 • Низький рівень інерції.
 • Невелика вага.
 • Компактні розміри, що створює додаткові зручності при їх монтажі.
 • Економічність.

Що стосується мінусів, то їх не так вже й багато. Так, варто виділити порівняно високу ціну. Ще спостерігається невисока пропускна здатність. Однак це ніщо в порівнянні з позитивними сторонами, про яких говорилося вище.

Біметалічні радіатори – чому саме вони?

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Отже, тепер пропонуємо розглянути, чому багато хто зупиняються саме на біметалічних опалювальних батареях, адже існує велика кількість альтернатив. Як радять фахівці, біметалічний радіатор опалення краще всього встановлювати для централізованих систем опалення і тому є ряд причин. В цій системі постійно присутній навантаження в середньому до 6 кгс/см2, якщо порівнювати з домашньою індивідуальною системою, то там всього лише цей показник знаходиться в районі 1,5.

Більш того, централізованій системі опалення властиві гідроудари, наприклад, при різкому заповненні теплоносієм. В результаті цього стрибок тиску відбувається дуже різко. Більш того, ці опалювальні прилади здатні добре справлятися з атмосферним тиском до 35. Однак пам’ятайте, у різних виробників цей показник може відрізнятися, тому перед покупкою обов’язково дізнайтеся про можливості обраного радіатора опалення.

Важливо! У централізованій системі опалення зазвичай тиск досягає до 7 атмосфер. Тому даний радіатор прекрасне рішення.

Читайте:   Які радіатори опалення краще вибрати для квартири

Класифікація

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Отже, відомо кілька типів біметалічних радіаторів опалення, які підрозділяються на декілька класифікацій:

 1. Двоканальні з алюмінієвим колектором.
 2. Одноканальні з алюмінієвим колектором.
 3. Одноканальні зі сталевим колектором.

Розглянемо їх особливості окремо.

Двоканальні з алюмінієвим колектором

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Даний вид біметалічного радіатора опалення складається з двох паралельних трубок, які підводяться до колектора. І хоча з-за цього збільшується вага виробу, теплова віддача зростає в два рази. Щоб цей прилад опалення прослужив якомога довше час від часу рекомендується прочищати трубки від накипу. При цьому процесі використовуються спеціальні реагенти. Реагенти додаються в теплоносій.

Цей тип батареї опалення має і негативні сторони. У неї дуже високий корозійний ризик. Особливо це стосується місця стикування алюмінію і сталі. Також варто виділити і такі мінуси:

 • В системі опалення утворюється водень.
 • Висока ціна.
 • Велика вага.
 • Необхідно постійно підтримувати високий тиск.

Одноканальні з алюмінієвим колектором

У цьому випадку мова йде про найбільш доступний тип радіатора для опалення. Варто зауважити, що одноканальні радіатори опалення з алюмінієвим колектором схильні до корозії. Причина в тому, що в самому колекторі стикається одночасно два види металу. Щоб продовжити термін експлуатації, рекомендується кожний рік їх чистити.

Одноканальні зі сталевим колектором

Якщо порівнювати цей вид радіатора опалення з його аналогами, то він потребує чищення рідше всього. Головне достоїнство криється в тому, що місце стику між колектором і металевою трубкою не піддається утворенню корозії. Як наслідок, термін експлуатації значно зростає.

Що вибрати – цільну або кілька секцій

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Визначившись з класифікаціями, давайте приступимо безпосередньо до вибору біметалічного радіатора опалення. Велика кількість батарей, які представлені на вітчизняному ринку – складаються з декількох секцій. Як правило, їх парну кількість. Збираються секції в заводських умовах між собою. Так, при з’єднанні окремих секцій утворюється окремий радіатор. Кожен стик між секціями обов’язково має спеціальний гумовий ущільнювач на ніпелі. Це забезпечує чудову герметичність.

Що стосується монолітних батарей опалення, то тут головна їх перевага в можливості справлятися з високим тиском до 100 атмосфер. Всередині цього радіатора є цільний сталевий сердечник. Його міцність дуже висока. Додатково, сталеві труби покриваються алюмінієвою оболонкою. Знайти їх можна в спеціалізованих магазинах.

Отже, на чому зупинити свій вибір? Насамперед, орієнтуйтеся на робочому тиску майбутньої системи. Якщо мова йде про централізовану систему, де велика ймовірність серйозних гідроударів, то краще вибрати монолітні батареї опалення. Але приготуйтеся до того, що їх ціна буде вища звичайних. У всіх інших ситуаціях варто купувати секційні біметалічні радіатори опалення.

Які надійніші

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Тут також варто звернути увагу на їх різновид. Існує два типи:

 1. Виготовлені із сталевого каркаса.
 2. Частково посилений сталевим каркасом, вірніше, присутній на каналах, де тече теплоносій.

Безумовно, перший варіант набагато надійніший і довговічніший. Пояснюється це тим, що алюміній в цьому виконанні абсолютно не стикається з водою. В результаті про жодну корозію говорити не слід. Крім усього іншого, на вартість ще може впливати і вага виробу. Чим важчий радіатор, тим ціна вища. Так, радіатори зі сталевим каркасом представлені на вітчизняному ринку такими виробниками:

 • Global Style – Італія.
 • Royal Thermo BiLiner – Італія.
 • Сантехпром БМ – Росія.
 • Rifar – модель Monolit – Росія.

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Що стосується каркаса, у якого сталь служить в якості посилення всієї конструкції біметалічного радіатора опалення, то він відрізняється кращою теплової віддачею. Більш того, він набагато дешевше своїх аналогів. Що стосується виробників цього виду опалювальної батареї, то лідерами є:

 • Rifar (крім моделі Monolit) – Росія.
 • Sira – Італія.
 • Gordi – Китаю.

Знову ж таки, вибір робиться виходячи з індивідуальних особливостей використовуваної системи опалення. Якщо вона у вас централізована, то краще віддайте перевагою біметалічним радіаторів з цільним сталевим каркасом, так як вони краще впораються з виникаючими перевантаженнями.

Який виробник краще

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Отже, якщо заглянути на ринок, то біметалічний радіатор сьогодні представлений різними виробниками. Як зрозуміти, який з них краще? Насамперед, слід навчитися відрізняти неякісні від якісних або дешевих від дорогих. Дешеві біметалічні радіатори в своєму складі мають значно менше алюмінію і сталі. По своїй конструкції вони не настільки складні. І ще одна явна ознака дешевої батареї опалення – неякісне фарбування. Ось за цими критеріями, вже можна зробити певні висновки.

Відстань між осями

При виборі варто звернути увагу і на відстань між осями колекторів. Якщо ви не знали, то це відстань відрізняється. Наприклад, існують моделі зі стандартними показниками, наприклад, 350 і 500 мм. Але також зустрічаються і нестандартні. Так, що якщо у вашому випадку підходять радіатори з максимальною і мінімальною висотою, то важливо звертати увагу на те, що мінімальна відстань до 200 мм може бути тільки в таких моделей: BiLUX, RIFAR і Sira. Що стосується максимальної відстані між осями, то італійський виробник Sira.

Зовнішній вигляд

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Безумовно, в цьому питанні немає ніяких обмежень, адже кожен вибирає виходячи зі свого смаку і переваги. Сучасні виробники пропонують біметалічні радіатори опалення в різних кольорах, наприклад, яскраво-білі, білосніжні, топлене молоко та інше.

Теплова віддача

Ще один важливий показник, що впливає на вибір біметалічного радіатора опалення – теплова віддача. Так, одна секція за цим показником практично ідентична, що і у чавунної секції. В середньому цей показник коливається від 150 до 180 Ватт. Дізнатися про теплову віддачу, ви зможете в паспорті до обраної моделі батареї опалення.

Скільки повинно бути секцій

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Ось це дуже важливе питання. Кінцевий вибір кількості секцій безпосередньо залежить від того, яка теплова потужність вам необхідна. На цей фактор впливає опалювальна площа того або іншого приміщення. Найпростіший спосіб того, як підрахувати необхідну кількість секцій – використовувати спеціальну програму. Також можна звернутися до фахівців у цій галузі, які нададуть професійні послуги і зроблять абсолютно точний розрахунок. Однак якщо ви нікому не довіряєте, то подібні обчислення можна зробити самостійно.

Отже, при розрахунках кількості секцій біметалічного радіатора опалення слід враховувати такі моменти:

 • Якщо в приміщенні є одне вікно, висота стелі близько 2,5 метрів і одна стіна, що виходить на вулицю, то вам необхідний біметалічний радіатор опалення потужністю 100 ват.
 • Якщо в приміщенні також одне вікно, але вже дві стіни, що виходять на вулицю при стелях в 2,5 метра, то потужність на квадратний метр повинна бути 120 ватт.
 • Зовсім інша ситуація, якщо у вас два вікна і дві стіни, що виходять на вулицю з такою ж висотою стелі. В такому разі на метр квадратний необхідна потужність 130 вт.

Поради правильного вибору біметалічних радіаторів

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Отже, ми розглянули основні нюанси того, на що слід звертати увагу при виборі біметалічних радіаторів опалення. Щоб всі закріпити, ми пропонуємо вам розглянути декілька практичних порад, на що слід звертати увагу і що потрібно враховувати при їх виборі:

 • Порада №1. В кожну окрему кімнату необхідно придбати окрему батарею.
 • Порада №2. Перевірте вагу батареї, адже так ви зможете дізнатися, дешевий перед вами примірник або дорогий. Так, біметалічні радіатори мають в 1,5 рази більше ваги від алюмінієвих батарей опалення.
 • Порада №3. Якщо у вас централізована система опалення, то вибирайте монолітні біметалічні радіатори. Вони впораються з навантаженням від гідроударів.
 • Порада №4. В умовах низького тиску в опалювальній системі, не слід купувати дорогі монолітні біметалічні радіатори, можна обійтися секційними.
 • Порада №5. На ступінь теплової віддачі безпосередньо впливає дотримання вимог монтажних робіт. Від підлоги повинна бути відстань 100 мм, стільки ж і від підвіконня, а від стіни не більше 50 мм.
 • Рада №6. Якщо у вас система опалення з високим тиском, то необхідно купувати одноканальні батареї опалення з алюмінієвим або сталевим колектором. Для одноканальних батарей з алюмінієвим колектором є набагато більше застосування.
 • Порада №7. Завжди купуйте біметалічні радіатори опалення з невеликим запасом по потужності.
 • Порада №8. Використовуйте термостат для регулювання температури теплоносія.
Читайте:   Как выбрать трубы для теплого пола: важные моменты

Моделі біметалічних радіаторів

Тепер пропонуємо вам для порівняння розглянути кілька моделей біметалічних радіаторів, які між собою відрізняються способом підключення і технічними характеристиками.

Global STYLE PLUS 500

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Відноситься до категорії секційних біметалічних радіаторів опалення з боковим підключенням. Переважно використовується в системах централізованого опалення. Вони можуть експлуатуватися в умовах високого тиску. Щоб виключити протікання між секціями, використовуються силіконові ущільнювальні прокладки. В процесі опалення зберігається стабільна теплопередача. Досягається це за рахунок обтиску сталевих трубок під високим тиском у процесі їх виробництва. Що стосується фарбування, то вона на високому рівні. Здатна працювати при тиску до 35 атмосфер.

Серед переваг можна виділити високу якість буквально всіх елементів біметалічного радіатора. Невибагливий до вибору теплоносія. Якщо в системі відбувається різкий стрибок тиску, то батарея нечутлива до цього. Але ось всі ці достоїнства перекриває висока ціна.

Sira RS Bimetal 500

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Це також представник біметалічних радіаторів з боковим підключенням. Важлива перевага – безшумність в процесі пересування теплоносія. З цієї причини вони не будуть порушувати тишу і спокій в спальній кімнаті. В одному блоці може одночасно перебувати до 12 секцій. Усередині є оболонка з високої якості сталі. Завдяки цьому допускається поєднання з теплоносієм низької якості.

Ось що стосується фарби, то тут є питання. У разі механічного впливу, покриття може порушитися. В той же час здатний справлятися з тиском до 40 атмосфер. Цієї моделі батареї абсолютно не страшні гідроудари. Як наслідок їх з успіхом впроваджують у централізовані системи опалення.

Rifar Monolit Ventil 500

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Це секційний біметалічний радіатор з нижнім підключенням. Використовується ця модель як в житлових приміщеннях, так і в школах та інших установах. Це Стало можливим завдяки тому, що у нього змішаний спосіб обігріву: випромінювання і конвекційний. Сам радіатор має цілісний блок із сталі, який повністю покритий алюмінієм. Цей опалювальний агрегат можна використовувати в комбінації з неякісним теплоносієм. Вражає робочий тиск, який досягає до 100 атмосфер.

Rifar Base Ventil 350

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Це ще один представник секційного біметалічного радіатора з нижнім підключенням. Відразу кидається в очі прекрасне дизайнерське рішення. Такий радіатор чудово впишеться в будь-який інтер’єр приміщення. Ідеальне рішення для індивідуальної системи і централізованої. Теплова віддача складає до 135 градусів. Що стосується робочого тиску, то воно досягає до 20 атмосфер. Як показує практика, він дуже простий при монтажі. Плюс дотого , можна вибрати прилад різних кольорів.

КЗТО Елегант 1 250

Як вибрати біметалічні радіатори опалення

Останній тип біметалічного радіатора, який ми розглянемо ставитися до категорії кращих серед трубчастих. Висока енергоефективність досягається за рахунок чотириступінчастою мідно-алюмінієвого теплообмінника. Є можливість купити радіатор довжиною 2200 мм, але тільки під замовлення і настінний. Також існує такої ж довжини і підлоговий. Цей вид нагрівального предмета припустимо при роботі теплоносія, в ролі якого виступає тільки вода. Робоча температура досягає до 130 градусів за Цельсієм. А робочий тиск до 15 атмосфер. Допускається до роботи як в індивідуальній системі опалення, так і при централізованій. Серед позитивних сторін користувачі відзначають повну комплектацію, навіть наявність крана Маєвського. Можна замовити батарею різного кольору. Однак, як показує практика, різьблення підключення є слабким місцем, ну і, ясна річ, висока вартість.

Висновок

Отже, ось ми і розглянули всі особливості того, як вибрати біметалічний радіатор опалення. У цій статті знаходиться безліч корисних порад, слідуючи яким, ви зробите вибір правильним. Плюс до всього, відгуки про біметалічні радіатори опалення  розкажуть самі за себе. Можна знайти в інтернеті чимало відгуків тих, хто робив вибір на користь того чи іншого опалювального приладу. Сподіваємося, що цей матеріал допоможе вам, а якщо ви вже маєте досвід, то можете писати коментарі до цієї статті. Плюс до всього, для новачків і не тільки пропонуємо перегляд підготовленого відеоматеріалу.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*