Головна / Підлога / Що робити якщо скрипить підлога з паркетної дошки

Що робити якщо скрипить підлога з паркетної дошки

В процесі експлуатації паркет може розсихатися, розмокати і деформуватися через навантаження. В результаті таких змін дошки починають скрипіти під навантаженням, стаючи причиною дискомфорту. Щоб дізнатися, чому скрипить паркетна дошка, необхідно розглянути декілька причин появи такої проблеми.

Що робити якщо скрипить підлога з паркетної дошки

Загальний опис матеріалу

Щоб зрозуміти причини виникнення скрипу паркетної підлоги, слід дізнатися про особливості матеріалу:

 1. Конструкція паркетної дошки. Даний матеріал має 3 шари. Нижній створюється з менш дорогих порід деревини. Середній шар виконується з такої деревини і виступає в якості прошарку. Верхній шар складається із цінних порід. В процесі експлуатації із-за впливу безлічі факторів матеріал може деформуватися, що призведе до розшарування дошки. В деяких випадках це і стає причиною появи скрипу.
 2. Умови використання матеріалу. Щоб підлогове покриття використовувалося більш тривалий час, влітку слід контролювати рівень вологості повітря, а взимку стежити, щоб у кімнаті зберігалася оптимальна температура. Також слід пам’ятати про те, що паркетна дошка деформується під дією рідини, тому усувати забруднення необхідно без використання великої кількості води.
  Що робити якщо скрипить підлога з паркетної дошки
 3. Процес монтажу паркетної дошки. Описуваний матеріал може укладатися на основу і приклеювати до підлоги. У процесі укладання навіть незначна помилка може призвести до появи скрипу під час експлуатації. Наприклад, при наявності відстані між паркетинами під час тертя їх один об одного може з’являтися скрип.
 4. Обробка матеріалу. В процесі виготовлення паркетна дошка покривається масляним складом або лаком для захисту від гризунів. Якщо ж матеріал буде покритий зазначеними складами неякісно, через кілька років після покупки це може погано позначитися на його стані.
 5. Термін експлуатації паркетної дошки. Так як шар з цінної деревини має невелику товщину, в процесі експлуатації він може пошкоджуватися і ставати причиною появи скрипу.

Що робити якщо скрипить підлога з паркетної дошки

Щоб зрозуміти, що робити, якщо скрипить паркетна дошка, необхідно точно визначити, що саме послужило причиною в конкретному випадку.

Читайте:   Як самостійно вирівняти бетонну підлогу - опис перевірених способів

Усунення скрипу при наявності проблем з основою підлоги

Якщо не з’ясувати причини виникнення скрипу паркетної підлоги, можна погіршити становище, так як в деяких випадках його поява говорить про серйозне пошкодження підлогового покриття або основи.

Однією з поширених причин є укладання матеріалу на неякісну бетонну основу. В такому випадку необхідно повністю демонтувати покриття та зробити наступні дії:

 1. Ретельно очистити основу підлоги від бруду і пилу.
 2. Після цього потрібно ретельно промити поверхню водою. Це дозволить повністю видалити залишки будівельного сміття.
 3. Потім необхідно залити поверхню шаром цементного розчину. При цьому важливо вирівняти його за будівельним рівнем. Для вирівнювання зазвичай використовуються маяки.
 4. Висихання засобу має відбуватися протягом 3 тижнів. Якщо розпочати роботи з укладання підлогового покриття раніше, бетонна основа може деформуватися, що в подальшому призведе до руйнування паркетної дошки.
 5. На наступному етапі можна приступати до укладання підкладки та паркетної дошки.

Зробивши описані дії можна позбутися від скрипу і збільшити термін експлуатації підлогового покриття.

Що робити якщо скрипить підлога з паркетної дошки

Навіть невеликий перепад висоти основи може стати причиною появи скрипу. Щоб усунути описувану проблему, необхідно виконати такі дії:

 1. Зняти підлогове покриття.
 2. Потім необхідно очистити основу. Важливо ретельно видалити всі забруднення і пил.
 3. Після цього треба укласти підкладку. Фіксація матеріалу відбувається за допомогою клею.
 4. На наступному етапі на підкладку укладається паркетна дошка.

В якості підкладки краще всього використовувати спінені або полістирольні матеріали. Якщо укласти корковий або паперовий матеріал, у процесі експлуатації вони можуть покритися пліснявою.

Що робити якщо скрипить підлога з паркетної дошки

Усунення скрипу після неправильного укладання

Ще однією причиною появи скрипу стає скоєння помилок під час монтажу. Часто скрип виникає у разі, коли фанера нещільно прилягає до бетонної основи. Щоб усунути проблему потрібно:

 1. Зняти паркетну дошку в місці, де чути скрип.
 2. На наступному етапі потрібно просвердлити в фанері кілька отворів, після чого залити в них цементний розчин. Це дозволить заповнити простір під підкладкою.
 3. Через день після проведення таких робіт необхідно повторно залити розчин. Тільки після цього можна укладати паркетну дошку.

Перед укладанням дощок необхідно перевірити горизонтальність підстави і оглянути його на наявність дефектів. Під час заливки варто уважно вирівнювати поверхню, щоб на ній не з’явилися нерівності, так як після застигання видалити навіть невеликий дефект досить складно.

Читайте:   Купуємо ламінат для вітальні: правила вибору

Що робити якщо скрипить підлога з паркетної дошки

Відсутність зазорів і неправильна укладання лаг

Якщо під час монтажу підлогового покриття не були створені зазори, під час розширення матеріалу не вистачає місця, з-за чого він деформується і починає скрипіти. У такому разі достатньо обрізати усі дошки по периметру таким чином, щоб між покриттям і стінами залишилося близько 10 мм.

Що робити якщо скрипить підлога з паркетної дошки

Також часто причиною появи скрипу стає розхитування лад. Для виправлення проблеми необхідно:

 1. Повністю зняти підлогове покриття.
 2. Перевірити стан гідроізоляційного матеріалу і утеплювача.
 3. Виміряти відстань між лагами. Вона повинна бути однаковою. Якщо вона більша 30 см, її потрібно зменшити.
 4. Зафіксувати лаги. Під час проведення таких робіт важливо використовувати будівельний рівень, щоб усі елементи встановлювалися строго горизонтально.

Що робити якщо скрипить підлога з паркетної дошки

Відшаровування основи і підвищений рівень вологості

Ще однією причиною появи скрипу може стати відшарування покриття від основи. Це може відбуватися в результаті розмокання деревини або деформації через постійне навантаження. Якщо матеріал використовується тривалий час і на дошки діє нерівномірне навантаження, покриття може частково відшаровуватися внаслідок появи деформацій.

Крім цього, скрип може з’являтися при недостатньому рівні вологості повітря. Щоб запобігти появі проблем з покриттям, потрібно домогтися вологості близько 50-60 відсотків.

Що робити якщо скрипить підлога з паркетної дошки

При появі скрипу необхідно зробити наступне:

 • зняти всі планки, які є причиною скрипу;
 • у  порожнечі, що з’явилися укласти картон;
 • настелити зверху паркетну дошку.

Якщо планки деформувалися, їх необхідно замінити на нові.

Щоб уникнути появи таких проблем у майбутньому, потрібно стежити за температурою в приміщенні і рівнем вологості. Особливо важливо стежити за вологістю в приміщенні, де використовуються кондиціонери та обігрівачі.

Що робити якщо скрипить підлога з паркетної дошки

Поради професіоналів

Щоб провести всі роботи правильно і не наймати фахівців, слід враховувати кілька рекомендацій:

 1. З часом всі кріплення починають слабшати, що може стати причиною появи скрипу. Також це може відбуватися через нещільне прилягання до лагів. При наявності зазорів їх можна усунути за допомогою дерев’яних клинів.
 2. Якщо дошки скриплять через тертя один об одного, можна засипати між ними графітовий порошок.
 3. Якщо дошки продовжують скрипіти навіть після оновлення покриття, можна закріпити їх за допомогою шурупів. Для цього над балками висвердлюється кілька отворів, а потім зафіксувати підлогове покриття шурупами. Після виконання таких робіт необхідно замаскувати головки кріпильних елементів за допомогою шпаклівки. Після висихання складу необхідно відшліфувати поверхню.
Читайте:   Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу

У деяких випадках необхідно замінити покриття, так як в процесі експлуатації дошки можуть деформуватися, і від скрипу можна буде позбутися, лише замінивши деякі елементи підлогового покриття. Щоб таких проблем не виникало, після укладання паркетної дошки потрібно стежити за її станом і дотримуватися правил догляду за матеріалом. Це дозволить продовжити термін експлуатації покриття.

Правила догляду

Для збереження зовнішнього вигляду паркетної підлоги необхідно дотримуватися кількох основних правил:

 1. Ніжки меблів повинні мати накладки з м’якого матеріалу. Це дозволить запобігти появі деформацій і подряпин.
 2. Якщо в будинку є меблі на роликах, під нею слід розташувати прозорі пластикові килимки.
 3. Щоб захистити поверхню дощок від впливу піску, біля входу в будинок або квартиру необхідно укласти килимки, які сприяють збору твердих частинок та рідкого бруду.
 4. Щоб підтримувати чистоту в кімнатах, досить використовувати пилосос. Також для позбавлення від забруднень можна протирати поверхню вологою ганчіркою. Важливо пам’ятати, що вона не повинна бути мокрою. Якщо волога проникає між дошками, вони починають розмокати і деформуватися.
 5. Якщо на підлозі з’явилися сильні забруднення, їх потрібно видаляти тільки спеціальними засобами, які призначені для конкретного типу декоративного покриття.

Що робити якщо скрипить підлога з паркетної дошки

Догляд за паркетом з масляно-восковим покриттям

Описуються типи складу, на відміну від лаків, не створюють захисну плівку, вони лише заповнюють пори матеріалу і запобігають появі вологи. Якщо потрібно відновити поверхню, відбувається шліфування тільки пошкоджених ділянок. Після цього досить покрити дошку масляним складом.

Якщо на матеріал впливає підвищене навантаження, його необхідно оновлювати кожні півроку. Якщо дошки укладаються в квартирі, де всі ходять у м’яких капцях, оновлення можна проводити раз у рік.

Під час прибирання потрібно пам’ятати, що використання мильних розчинів може призвести до зміни відтінку покриття. Якщо стежити за станом підлоги і дотримуватися правил по догляду, матеріал може прослужити кілька десятків років.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*