Головна / Будівельні матеріали / Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Сучасний асортимент матеріалів для оздоблення фасадів приватних будинків настільки величезний, що вільно орієнтуватися в цьому різноманітті можуть тільки професіонали. Простому обивателю складно розібратися в назвах і складах, ще важче підібрати якісну обробку для конкретного матеріалу стін, врахувати всі нюанси, пов’язані з утепленням і провітрюванням.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Тому все частіше фасадні роботи довіряють тільки професійним будівельникам. А адже можна розібратися в цьому і самостійно, тим самим заощадивши чималу кількість грошей.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

У цій статті будуть розглянуті найбільш популярні матеріали для обробки фасаду, тут буде розказано і про найбільш сучасні матеріали, що з’явилися на будівельному ринку в останні роки.

Який він, ідеальний фасад

Для зовнішньої обробки будинку підходять далеко не всі матеріали. Адже зовнішній облицювальний шар приймає на себе все навантаження: вплив погодних умов, перепади температур, пекуче сонце, вітер, тиск з боку опорних конструкцій і багато іншого.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Щоб гідно протистояти всім перерахованим чинникам, зовнішня обробка повинна володіти цілим рядом особливих якостей:

 1. Фасад повинен бути красивим, адже це – обличчя приватного будинку. Зовнішній вид оздоблення обов’язково повинен гармоніювати з навколишньою територією і конструкцією будівлі.
 2. Обробка повинна бути довговічною, адже вона просто зобов’язана прослужити не менше 15-20 років, щоб замінюватися в процесі чергового капітального ремонту будинку.
 3. Погодні умови, такі як мороз, сильний спека, дощ, сніг і вітер, не небезпечні для якісної обробки фасадів. Покриття стін не повинно давати тріщини, відшаровуватися, втрачати зовнішню привабливість, вигорати та інше.
 4. Бажано, щоб матеріал фасадного покриття мав здатність «дихати», тобто, був повітропроникний. Якщо цієї якості у вибраній обробки немає, доведеться влаштовувати вентиляцію фасаду, а це – додаткові витрати.
 5. Гарний фасад грає роль утеплювача, він зберігає тепло, не випускаючи його за стіни будинку. Сучасні оздоблювальні матеріали, як правило, відповідають таким теплотехнічним вимогам.
 6. Ні в жодному разі, оздоблення фасаду не повинно горіти або в процесі плавлення виділяти токсичні речовини – від цього залежить безпека мешканців будинку.
 7. У матеріалі обробки не повинні поширюватися мікроорганізми, гриби або комахи. Адже саме цвіль, ходи жучків і інші неприємності стають першопричиною появи мікротріщин, а згодом і повного руйнування фасаду.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Увага! Так як практично кожен будинок має здатність з часом давати усадку, трохи змінювати свою геометрію, оздоблення фасаду повинно бути стійким на розрив, тобто, трохи пластичним. В результаті чого фасад компенсує невеликі тріщини або просідання стін.

Якими бувають фасади

Фасадні конструкції та їх тип залежать від матеріалу, з якого побудований будинок, від клімату в регіоні, від побажань господаря.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Всі види фасадів у відповідності зі способом монтажу прийнято ділити на дві великі групи:

 • «мокрий» фасад – той, який монтується із застосуванням спеціальних будівельних сумішей (клейових або цементних складів та інше)
 • «сухі» фасади кріпляться до дому за допомогою механічних пристосувань, таких як кріпильні елементи, спеціальні системи і додаткове обладнання.
Важливо! Оздоблення «мокрого» типу виходить суцільним, не має зазорів і містків холоду. Але монтувати такі фасади можна тільки при плюсових температурах і в суху погоду. Перевагою «сухого» фасаду є незалежність від зовнішніх умов, але така обробка ніколи не буде такою ж цільної, як фасад «мокрого» типу.
Читайте:   Як укладати склоблоки: технологія і правила якісного монтажу

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Для тих матеріалів, які не пропускають повітря, тобто не вміють «дихати», необхідна вентиляція. Якщо не передбачити вентиляцію фасадів, зрештою, стіни стануть мокрими, на утеплювачі буде накопичуватися конденсат, що призведе до гниття матеріалу і втрати його ізоляційних властивостей.

В залежності від того, чи є між облицюванням і стіною будинку зазор, фасади ділять на:

 • вентильовані – коли між стіною і зовнішньою обробкою є повітряний прошарок;
 • невентильовані кріпляться безпосередньо до стіни або до утеплювача.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Рада! Тип конструкції фасадної дуже важливий. З його варіантом необхідно визначитися на етапі проектування, ще до покупки облицювального матеріалу.

Фасадні штукатурки

Один із самих древніх способів зовнішньої обробки – оштукатурювання стін. Сучасна фасадна штукатурка має масу корисних властивостей, добре захищає стіни від зовнішніх факторів і прикрашає будь-яку споруду.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Плюсів у фасадної штукатурки багато:

 • швидке поліпшення зовнішнього вигляду приватного будинку;
 • можливість фарбування штукатурки в будь-який відтінок;
 • вологостійкість;
 • стійкість до впливу ультрафіолету;
 • здатність переносити морози і спеку;
 • хороші теплоізоляційні якості;
 • паропроникність, тобто, здатність «дихати»;
 • простота монтажу і низька вартість.

Увага! Штукатурка не захистить стіни від ударів та інших механічних пошкоджень. Ця обробка досить тендітна і ставитися до неї потрібно дбайливо.

Мінеральна фасадна штукатурка

Найпопулярніша оздоблення – штукатурка. Такий матеріал забезпечується фасаду достатню привабливість, так як має дуже великий асортимент забарвлень і фактур.

Фасад з мінеральної штукатурки не вигоряє на сонці, в ньому не заводяться мікроорганізми, значить, стіни не будуть покриватися цвіллю. Монтувати мінеральну штукатурку на стіни будинку дуже просто, виконувати монтаж можна як на голі стіни, так і на шар утеплювача.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Мінеральний склад відповідає за негорючість обробки, тому даний тип фасаду є вдалим рішенням для будинків, утеплення яких виконувалося легковоспламеняемыми матеріалами.

Основним недоліком мінеральної штукатурки для фасадів вважають її малу еластичність – на стінах швидко з’являються тріщини й відколи. Прослужить ця обробка від 10 до 18 років.

Рада! Не варто використовувати мінеральний фасад на стінах тільки що побудованих будинків – будівля має пройти процес усадки.

Акрилова штукатурка для фасадів

Даний тип фасадної обробки дуже еластичний, тому тріщини на стінах будинку, швидше за все, ніколи не утворюються. Ще один плюс акрилової обробки – довговічність, адже вона прослужить не менше 20 років.

Цей матеріал вологостійкий, не боїться морозів і перепадів температур, не вигорає на сонці. Вартість акрилової штукатурки декілька вище, ніж мінеральної. Основним недоліком такого фасаду називають його горючість, тому використовувати штукатурку разом з мінеральною ватою, наприклад, не можна.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Увага! Акрилові фасади дуже сильно притягують пил, яка легко забивається в пори обробки. Вимити такі стіни буде складно, тому не рекомендується використовувати обробку в регіонах з високим рівнем забруднення повітря.

Силікатна штукатурка

Самим довговічним видом фасадних штукатурок є декоративна обробка. Виготовляють її на основі калійного скла, служити такий фасад буде дуже довго – не менше 30 років.

Плюсів у цього оздоблювального матеріалу багато:

 • він не горить;
 • не притягує пил;
 • добре розтягується;
 • легко миється;
 • не псується під впливом вологи, температури та ультрафіолету;
 • відмінно утримує тепло.
Читайте:   Як вибрати фасадні панелі з утеплювачем

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Важливо! Мінуси у силікатної штукатурки для фасадів теж є: вона коштує дуже дорого, швидко застигає (тому нанести матеріал на стіни самостійно не вийде), монтується тільки на спеціальну грунтовку.

Силіконова штукатурка для фасаду приватного будинку

Найдорожчий, але і самий довговічний варіант обробки зовнішніх стін за допомогою штукатурки. Силіконовий матеріал не горить, легко наноситься, абсолютно не вбирає грязь, може монтуватися на будь-які види утеплювача, має тривалий термін експлуатації.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Силіконова оздоблення застосовна в будь-яких кліматичних умовах і в найбільш забруднених містах.

Оздоблення з каменю

Кам’яні стіни – довговічне і декоративне рішення з усіх нині існуючих. Вартість натурального каменю дуже висока, тому таку обробку часто комбінують з іншими видами або замінюють штучним каменем.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Декоративний (штучний камінь стоїть на порядок дешевше, та й важить набагато менше, що важливо для фасадної обробки. Плюси кам’яних стін очевидні:

 • фасад дуже довговічний, практично ніколи не потребує ремонту;
 • висока естетичність цього варіант обробки фасаду будинку не викликає сумнівів, камінь відмінно вписується в будь-який спосіб;
 • матеріал екологічний;
 • камінь не псується від вологи, сонця та холоду;
 • стіни будинку виходять дуже стійкими до механічних пошкоджень і вітровому навантаженні.

Штучний камінь здатний імітувати будь-які натуральні породи (від сланцю і пісковика до мармуру і граніту), має широку палітру, за якостями практично не поступається натуральному. Але вартість штучної кам’яної обробки, все одно, буде дуже високою.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Важливо! Монтувати кам’яний фасад можна на будь-яку поверхню, є варіанти його використання та на конструкціях вентильованих.

Облицювання з цегли

Для обробки фасадів використовують не простий будівельний цегла, а його декоративні види. У кожного типу фасадної цегли свої плюси і мінуси, але всі матеріали з цієї групи об’єднують загальні якості:

 • чудовий зовнішній вигляд;
 • маса фактур і забарвлень;
 • різні форми та розміри;
 • хороша стійкість до негативних проявів зовнішнього середовища.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

В залежності від типу сировини розрізняють кілька основних видів фасадної цегли:

 1. Клінкерна. Найкращий, а й найдорожчий вид обробки з цегли. Роблять його з пластичної обпаленої глини. Матеріал має дуже високу міцність, служить декілька десятиліть, не втрачає зовнішній привабливості. Недоліком, крім вартості, вважається складний монтаж на фасад, так як клінкерна цегла дуже важкий.
 2. Керамічна цегла. Це найдоступніший і звичний тип обробки, який виготовляють з глини і зміцнюють за допомогою випалу. Фактур і забарвлень у таких фасадів маса. Вони довговічні, екологічні, досить добре утримують тепло. Мінусами обробки вважають високий коефіцієнт вологовбирання, поява сольових плям, підвищену крихкість.
  Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку
 3. Гіперпресована цегла роблять з цементу, черепашнику та інших складом, які пресують напівсухим способом. Зовні ця обробка схожа на кераміку, але властивості фасадів трохи відрізняються. Пресований цегла має масу плюсів, але і недоліки у цієї обробки фасаду теж є: вона вбирає вологу, має схильність до утворення темних плям, погано утримує тепло.
 4. Декоративна обробка виготовляється з піску та цементу в спеціальних автоклавах. Виробництво недороге, тому і ціна матеріалу низька. Силікатні фасади найбільш популярні, вони міцні, довговічні, красиві, але важкі і не дуже теплі. До того ж силікатна обробка не підходить для фасадів тих будинків, які розташовані в північних регіонах з суворими зимами.
  Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку
Читайте:   Профнастил для покрівлі: які характеристики треба враховувати при його купівлі?

Увага! Будь цегла потрібно вміти класти. З-за неправильного монтажу фасади виходять не дуже привабливими зовні, так і руйнуються досить швидко. Тому рекомендується залучати професіоналів.

Керамогранітні фасади

Керамограніт на основі кварцового піску і глини виходить дуже міцним, але й досить важким. Для обробки фасадів зазвичай використовують керамогранітную плитку, товщина якої становить від 12 до 16 мм.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Ця обробка дуже красива, фактурна, добре виглядає на будь-яких стінах. Матеріал абсолютно не вбирає вологу, тому не руйнується і не змінює колір. Але варто плитка дуже дорого, тому використовується досить рідко.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Важливо! Монтаж керамограніта можна здійснювати на цементні розчини, так як плитка гігроскопічна. Для роботи знадобляться спеціальні клейові суміші або металевий каркас.

Сайдинг для фасаду

Декоративний камінь – один з найбільш популярних оздоблювальних матеріалів. Він недорогий, з чудовими декоративними якостями і простим монтажем. До того ж фасади, обшиті сайдингом, дуже довговічні (до 50 років), добре зберігають тепло. Часто сайдинг використовують для прикраси дуже старих будинків – будова моментально перетворюється.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Є кілька видів зовнішніх сайдингу:

 1. Спочатку стіни стали обробляти вініловим сайдингом, який здатний імітувати практично будь-яку поверхню (від дерева до натурального каменю). У цьому обробному матеріалі складно розчаруватися, адже він дешевий, але стійкий до зовнішніх чинників, дуже довговічний, легко і швидко монтується.
 2. Дерев’яним сайдингом можна обробити найпростіший дім, і він буде виглядати як дорогий натуральний зруб. Роблять це для облицювання фасадів з дерева: дошки або бруса. Фасади виходять красивими, їм не потрібно додаткового утеплення, але служити дерев’яна обробка буде недовго.
  Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку
 3. Ще одним фасадним матеріалом є металевий сайдинг. Це сталеві листи, покриті тонким шаром цинку або кольоровими полімерами. Фасади виходять красивими, довго служать і добре експлуатуються, але тепло вони не зберігають і сильно пропускають в будинок сторонні звуки.
 4. Цементний сайдинг отримують пресуванням целюлози і цементу. Експлуатаційні якості цієї обробки прирівнюються до каменя. Сайдинг не горить, але має велику вагу і складно монтується на фасади.

Увага! Такий фасадний матеріал, як сайдинг, зазвичай монтується вентильованим способом, оскільки він не пропускає повітря.

Самі нові матеріали для оздоблення фасадів

Потрібно ознайомитися і з менш популярними, але не менш якісними, видами обробки фасадів приватних будинків. Таких варіантів небагато:

 • сендвіч-панелі, які допомагають одночасно утеплити і облицювати будинок;
  Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку
 • скляні панелі, які рідко використовують у приватному житловому будівництві, але виглядають вони дуже ефектно;
 • бетонний сайдинг – красивий і довговічний, але дуже важкий матеріал, що вимагає посилення фундаменту приватного будинку;
 • фасадні шпалери – новий тип обробки, що нагадує штукатурку, але в рази більш міцний і довговічний.
  Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Оздоблення фасадів будинків сучасними матеріалами фото якої представлено в даній статті, має одну загальну тенденцію: основне призначення облицювання сьогодні – це прикраса будинку.

Сучасні фасадні матеріали для зовнішньої обробки будинку

Але не варто забувати і про інші задачі обробки фасаду, таких як захист стін і конструкцій будівлі від зовнішніх факторів. Вона зобов’язана і сприяти утепленню будинку, і його звукоізоляції, також вона повинна бути довговічною. Для тих, хто планує самостійно прикрашати фасад свого будинку, буде важливий простий монтаж і мінімум додаткових елементів.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*