Головна / Опалення / Декоративні решітки на радіатори опалення

Декоративні решітки на радіатори опалення

Для системи опалення важливо підібрати правильні випромінювачі. Тільки завдяки їм можна говорити про високу ефективність. Але не завжди радіатори поєднуються з інтер’єром будинку. В деяких випадках їх потрібно приховати. Для цього застосовуються декоративні решітки на радіатори опалення, які повністю або частково закривають батареї. Вони бувають декількох видів, про кожному буде розказано в статті.

Декоративні решітки на радіатори опалення

Потрібні решітки

Основною функцією решітки для радіатора є декоративна складова. Але вона не єдина. Іншим її призначенням є забезпечення додаткової безпеки. Не всі радіатори можуть похвалитися округленими кутами. Вони можуть представляти небезпеку, особливо для дітей і літніх людей. Решітки для радіаторів дозволяють приховати такі небезпечні ділянки, забезпечивши тим самим членів сім’ї. Для таких цілей можна зробити решітки під замовлення із зазначенням бажаної форми. Якщо в квартирі є чавунні батареї, які поки що не плануються до заміни, то всі їх недоліки можна приховати за допомогою решіток.

Декоративні решітки на радіатори опалення

У приватних будинках з індивідуальним опаленням найчастіше монтуються алюмінієві радіатори. Їх перевагою є висока тепловіддача і красивий зовнішній вигляд, але вони можуть бути легко пошкоджені механічним впливом, щоб не допустити цього, можна встановити решітки. Удари можуть бути як випадковими, так і навмисними з боку дітей. Решітка візьме все навантаження на себе, а замінити її значно дешевше, ніж одну або декілька секцій радіатора.

Декоративні решітки на радіатори опалення

Є один істотний недолік, який необхідно враховувати перед тим, як зважитися на монтаж решіток. Він полягає в часткових тепловтратах, які несуть радіатори. При цьому може дещо зрости плата за носій, якщо доведеться піднімати температуру всередині системи опалення. Цей недолік може бути корисний у тому випадку, якщо змонтована парова система опалення. В ній радіатори і батареї можуть нагріватися до значних температур, і дотик до них може викликати опік. Решітки вбережуть від таких нещасних випадків.

Читайте:   Які радіатори опалення краще вибрати для квартири

Варіанти установки

Решітки на радіатори можуть бути виконані в різних конфігураціях і формах. Часто це залежить від способу їх монтажу. Він може здійснюватися:

  • методом врізання;
  • навісним методом;
  • приставним методом;
  • коробом.

Декоративні решітки на радіатори опалення

Деякі власники квартир або будинків намагаються економити кожен квадратний сантиметр простору. І в цьому допомагають ніші для радіаторів опалення. Найчастіше їх втоплюють з невеликим зазором, а місце, що залишилося використовують для монтажу сітки на радіатори. При цьому сітка фіксується врівень зі стіною, щоб був ефект одній площині. За розмірами конструкція повинна точно відповідати отвору, куди змонтований радіатор опалення.

Декоративні решітки на радіатори опалення

Не кожен погоджується на розташування радіаторів опалення в ніші. Хтось не бажає втрачати тепловіддачу. Якщо і в такому разі є потреба в гратах, тоді можна змонтувати навісний варіант. Він являє собою лицьову панель, на якій зафіксовані кілька власників, які накидаються на випромінювач. При цьому потрібен індивідуальний варіант під кожну батарею. Перевагою такого рішення є простий доступ до теплообмінника у разі виникнення протікання або під час прибирання.

Декоративні решітки на радіатори опалення

Крім навісних конструкцій захисних екранів, що використовуються і приставні. Вони являють собою невеликий короб, який повністю надівається на батарею. При цьому для нього не потрібні додаткові кріплення. Тільки в деяких випадках виріб може бути зафіксовано до стіни. Короб також надає можливість легкого доступу до елементу опалення.

Різновиди

Відмінність між захисними конструкціями криється не тільки в способі їх взаємодії з батареєю, але і в матеріалі, з якого вони виготовляються. Найчастіше застосовується метал і деревина. Можна зустріти рішення з деревоволокнистих плит, скла та пластику.

Решітки з металу

Декоративні решітки на радіатори опалення

Захисні конструкції з металу застосовуються вже досить давно. Дуже часто на чавунні батареї одягали кожух, який зверху був суцільним листом металу, а лицьова частина була виконана з решітки. Навісні моделі можуть додати зайву вагу радіатора, тому краще, якщо конструкція буде приставний або врізний, тоді опорою буде служити стіна. У доброго коваля можна замовити ковані конструкцію, яка прикрасить інтер’єр.

Читайте:   Як зробити теплу підлогу в дерев'яному будинку: варіанти пристрою і монтажу

Декоративні решітки на радіатори опалення

У накладок з металу є як плюси, так і мінуси. Одним з перших є відмінна теплопровідність. Екран може бути легко нагрітий до такої ж температури, що і сама батарея, а віддавати тепло він може довше. Такі вироби чудово чистяться, використовувати можна будь-які неагресивні кошти. Власника порадує також тривалий термін служби таких решіток. Його можна гарантувати лише при належному догляді і своєчасному оновленні лакофарбового покриття. Решітка не втрачає своєї конфігурації від температурного впливу. До недоліків цього рішення можна віднести високу ціну на решітки, які мають презентабельний вигляд. Велику вагу деяких моделей ускладнює їх демонтаж, коли це необхідно.

Решітки з дерева

Декоративні решітки на радіатори опалення

Найпростіший варіант щита для батареї опалення можна виготовити з деревини. Якщо в процесі складання застосовувати речовини, які не мають токсичних виділень, то можна не переживати за те, що в повітря будуть виділятися різні компоненти при нагріванні. Дерева легко надати необхідну конфігурацію, хоча для цього може знадобитися специфічне обладнання. Важливо знайти столяра, який є віртуозом своєї справи. Немає обмежень по вибору кольору, тому навіть в інтер’єрах з дизайнерськими рішеннями можуть застосовуватись дерев’яні конструкції.

Декоративні решітки на радіатори опалення

Зверніть увагу! Для більшого терміну служби решітки виготовляються з екзотичних порід дерев.

Головним недоліком конструкції з деревини є її чутливість до вологи. Доведеться постійно стежити за тим, щоб на неї нічого не лунало. Якщо це станеться, то накладка може прийти в непридатність з-за сильної деформації. Добираючи деревину для решітки на радіатор, важливо переконатися, що вона добре висушена і правильно зберігалася. Відео про те, як зробити таку конструкцію своїми руками є нижче.

Пластикові решітки

Декоративні решітки на радіатори опалення

Останнім часом широке поширення одержали решітки з пластику. Їх вартість не надто висока, а зовнішній вигляд може порадувати унікальними візерунками. Пояснюється це тим, що найчастіше такі конструкції виготовляються методом лиття, тому обмеженням служить тільки малюнок у формі. Перед покупкою варто запитати у продавця про те, з якого саме пластика була виготовлена сітка. Деякі види матеріалу виділяють канцерогени при нагріванні. Якщо пластик невисокої якості, то з часом на ньому можуть з’явитися жовті плями або вся решітка пожовтіє, що неможливо виправити. Дешеві решітки можуть легко деформуватися при нагріванні. Ніякий вид пластикових виробів не підійде при встановленому паровому опаленні. Плюсом є простота обслуговування і можливість швидкого демонтажу. Пластик не вступає в реакції з вологою, тому не доведеться переживати про його корозії.

Читайте:   Теплые полы Fenix: качество, проверенное временем

Решітки з МДФ

Декоративні решітки на радіатори опалення

При бажанні мати дерев’яні решітки, які будуть стійкими до вологи, можна звернути увагу на вироби з МДФ. Це штучний матеріал, який має високу міцність і може мати будь-яку забарвлення. Решітки з такого матеріалу більш стійкі до деформації при впливі температури. Такий матеріал використовується в меблевій промисловості. Часто з нього виготовляються фасади для кухонь, тому він відмінно переносить різні дії, що важливо для екрану на радіатор. Для виготовлення екрана може бути використана тільки плита МДФ або зроблена комбінація з деревиною. У другому випадку з деревини виготовляється рамка, яка кріпиться по краях плити МДФ.

Резюме

Як видно, закрити радіатор можна будь-якої конструкції. При цьому є можливість підібрати цікаве рішення щита, який підійде під існуючий інтер’єр. Можна самостійно розробити дизайн захисної накладки і знайти того, хто зможе її зробити або спробувати виконати її самостійно. Якщо є навички роботи зі столярним інструментом, то це не повинно викликати особливих труднощів.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*