Головна / Опалення / Опалення дачі – 6 найбільш економічних і ефективних варіантів

Опалення дачі – 6 найбільш економічних і ефективних варіантів

Опалення дачіБільшість наших дачників не можуть похвалитися тим, що на їх ділянках є повноцінний будинок. Адже здебільшого дачні будиночки – легкі, слабо утеплені споруди, які навряд чи повністю підпадають під визначення «житлова будівля». Для цього необхідно, як мінімум, підключити його до відповідних інженерних комунікацій.

І якщо ще можна задовольнятися тим, що вода і «зручності» на вулиці, то опалення на дачі, враховуючи особливості нашого клімату, просто необхідно. Багато фірм пропонують послуги (і обіцяють, що обійдеться це недорого) по монтажу повноцінної та ефективної опалювальної системи. Але звертатися необхідно до перевірених компаній по влаштуванню систем опалення, наприклад, в м. Полтава це «ТЕПЛО-БУД». Співробітники по вашій заявці виїдуть на місце, проконсультують, зроблять заміри і проведуть весь необхідний комплекс робіт.

Але не для кожної дачі в цьому є сенс?

По-перше, власник працює на ділянці тільки в сезон, а постійно проживає у сусідньому населеному пункті. Адже будь-яка система вимагає догляду. Приміром, злити воду, обслужити складові частини контуру і так далі.

По-друге, що б не стверджувалося в рекламних проспектах, «практично задарма» зробити це не вийде. Вкладення будуть відчутними для сімейного бюджету.

По-третє, навіть якщо з якоїсь акції (припустимо!) саме нам поставлять і підключать недорого необхідне обладнання, то як все це зберегти? Адже більшість садових товариств не охороняється, і в плані крадіжки будь дача – об’єкт підвищеного ризику.

Висновок напрошується сам собою – встановлювати агрегати з категорії «котельне обладнання» на дачі не варто.

А що тоді? Розглянемо можливі варіанти стосовно того, який вид палива буде використовуватися. При цьому зупинимося тільки на тих (а їх досить багато), які підходять для невеликого дачного будиночка і не потребуватимуть значних грошових витрат.

Читайте:   Як зробити теплу підлогу в дерев'яному будинку: варіанти пристрою і монтажу

Зміст статті (Содержание)

Газ

Опалення дачіХто з «пересічних» громадян може похвалитися газифікованою дачею? Так, такі масиви є, але на них стоять не «сарайчики», а повноцінні котеджі, і володіють ними ті, кого прийнято називати «VIP-персона». Для них, не має питання фінансових труднощів. Залишається одне – газовий балон.

Якщо є своя машина, немає проблем з пошуком заправної станції – відмінний варіант. Причому опалювальний котел не знадобиться. Є пристрої, які називаються «вуличні опалювачі». Вони привабливі тим, що підходять не тільки для обігріву будинку, але і, наприклад, зони барбекю, відкритої веранди, дитячого майданчика, навіть грядок або розсади.

Враховуючи їх мобільність (всі моделі – переносні), це оптимальне, найбільш універсальне рішення проблеми опалення на дачі.

Електрика

Перебої з електропостачанням заміських ділянок бувають досить часто. Але в який час? Переважно з настанням холодів, коли обриваються дроти під поривами вітру або вагою криги, а ремонтники не можуть швидко прибути на місце аварії з-за снігових заметів. В іншому ж з цим у нас все в порядку – практично всі дачні масиви «електрифіковані».

Але ось які прилади краще використовувати, враховуючи їх величезний асортимент?

ІЧ-обігрівачі

Напевно, для опалення дачі – оптимальний варіант.

  • можна встановити де завгодно (стеля, стіни), навіть під облицюванням. Враховуючи обмеженість у будиночку, це досить суттєва перевага;
  • різні інженерні рішення. Приміром, плівкові, які можна «ховати» навіть під шпалери. Вибір на будь-який смак, тому не доведеться займатися “революційними” змінами в плануванні, ні в розстановці меблів;
  • в плані споживання ел/енергії ІЧ-прилади – одні з найбільш економних обігрівачів.

Опалення дачі

Масляні обігрівачі

Можуть сміливо претендувати на «срібну медаль» нашого рейтингу. Невелика вага і габарити дозволяють розташувати їх так, як зручно господарям. Нагріваються повільніше, але коли «розійдуться», тепло навіть після відключення тримають досить довго. На зиму не важко завантажити в багажник і відвезти в гараж, тому питання розкрадання у разі проникнення злодіїв не має.

Читайте:   Обустройство теплого пола в бане

Тепловентилятори

Заслужено (для дачі) – 3-я позиція. Такий прилад можна перенести у звичайній господарській сумці, так як вага невелика. Гріє швидко, ефективно, причому ганяє повітря по всій кімнаті. Недолік один – його не можна використовувати тривалий час без перерви на відключення. Але для невеликого будиночка 10 – 15 хвилин цілком достатньо, щоб підвищити температуру до оптимальної.

Опалення дачі

Всі інші типи генераторів тепла для невеликої дачі навряд чи варто використовувати. Відзначимо деякі можливі варіанти, причому оцінивши їх з точки зору доцільності застосування, враховуючи основні недоліки.

Електрокаміни (рефлектори)

  • Обігрівають приміщення обмежено, тільки навколо себе. Отже, знадобиться досить масивний прилад (і за розмірами, і по вазі).
  • Сильно осушують приміщення. Деякі люди досить болісно переносять різке зниження вологості, тому й не всім такі обігрівачі подобаються.

Печі

Можуть працювати як на твердому, так і на рідкому паливі. Якщо є електрика або газ, то зрозуміло, що сенсу у встановленні таких обігрівачів на дачі немає. Про варіант викладення печі говорити не варто, так як дачні будиночки, як правило, мають і фундамент, і перекриття полегшеного типу.

  • Для печі знадобиться досить багато місця.
  • Доведеться подумати про заготівлю і складування запасів палива (дров, брикетів, вугілля або ємності під соляру).
  • Значні габарити. Отже, перевстановити так само просто, як масляний радіатор, не вийде.
  • І що важливо, за пічкою доведеться постійно стежити. Зручно бігати туди-сюди, якщо господарі працюють на ділянці? Особливо, якщо вона працює на рідкому паливі. Інакше замість прополки грядок доведеться займатися гасінням пожежі.

Опалення дачі

У статті викладено проблему опалення дачного будиночка виходячи з економічності та ефективності. Але це тільки рекомендовані варіанти, так як у кожної ділянки і будівлі – свої особливості.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*