Головна / Сад та Город / Як посадити малину восени на дачі

Як посадити малину восени на дачі

Точних строків посадки малини не визначить жоден фахівець. Якщо обрана саме осінь, то це не означає, що всі заходи проводяться лише після закінчення літніх місяців. Головна умова – малина повинна добре визріти, а це багато в чому залежить і від її сорту, і від клімату в даній місцевості.

Саджанці малини можна поміщати в грунт, якщо в області кореневої шийки добре проглядаються бруньки. Саме вони свідчать про те, що вегетативний період закінчився.

Як посадити малину восени на дачі

Критерії вибору території для посадки

Захищеність від вітру

Як посадити малину восени на дачіМалина не переносить низькі температури, тому, щоб пережити зиму, вона повинна бути надійно укрита снігом. Якщо ділянка розташована так, що вона постійно продувається, а природного загородження (у вигляді сусідніх будівель, чагарнику і так далі) немає, доведеться подбати про зведення якої-небудь міні-огорожі. Звичайний паркан – непоганий варіант для снігозатримання.

Освітленість

Малина – рослина світлолюбна. Розташовувати посадки бажано так, щоб максимум сонячної енергії культура отримувала в першій половині дня, з раннього ранку. Навіть півтінь суттєво впливає на урожайність – вона різко знижується.

Тому при виборі місця для висадки малини доведеться визначити найбільш підходящу ділянку, яка оптимально відповідає викладеним вимогам. Зрозуміло, що освітленість – пріоритет, та захист від вітру штучно нескладно створити.

Що врахувати – малина не любить сусідства з томатами, картоплею. При плануванні ділянки це слід передбачити ще з весни, так як деякі сорти малини висаджуються вже з другої половини серпня.

Підготовка грунту

Як посадити малину восени на дачі

  1. Землю бажано удобрити і перекопати. Вона повинна бути добре подрібнена – ніяких великих грудок, і тим більше, сторонніх фракцій.
  2. Через кілька днів вона розрівнюється, і після цього проводиться розмітка в залежності від обраного способу посадки.
  3. Незалежно від вологості грунту її слід добре пролити, щоб поживні речовини, що містяться в добриві, проникли вглиб.
  4. Безпосередньо перед посадкою саджанців грунт трохи ущільнюється.
Читайте:   Хвороби малини: симптоми і лікування

Відео — фахівець розповідає секрети осінньої посадки малини:

Способи висадки

  • Кущовий – глибина лунок повинна бути приблизно 40 см (з урахуванням підсипання поживної суміші). Якщо грунт родючий і до того ж додатково удобрений, то заглиблення можна зробити на 20 – 25 см. Орієнтовний інтервал між ямками – від 65 до 75 см.
  • Стрічковий – практично те ж саме, тільки відстань між саджанцями можна дещо зменшити (до 55 см).

Після того, як рослина почне розвиватися, смуги слід обгородити стрічками, шнурами, які натягаються між стійками, розташованими по краях ділянки. Це необхідно для того, щоб малина не почала прилягати до землі, так як її тонкі пагони досить швидко витягуються.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*