Головна / Опалення / Червона лампа для курника

Червона лампа для курника

Комфорт потрібно не тільки людині. Щоб птахи менше хворіли, необхідно подбати про хороші умови проживання. Одним з факторів, від якого це залежить є відповідна температура в курнику. Є багато способів, які використовують для підтримки нормального режиму взимку. Одним з улюблених є інфрачервона лампа для обігріву курника. У неї є свої переваги і недоліки. У статті буде розглянута можливість застосування лампи, а також інших обігрівачів в будинку для птиці.

Красная лампа для курятника

Температурний режим курника

Правильний мікроклімат в курнику є запорукою того, що кури будуть відчувати себе найкращим чином. Крім того, завдяки правильному температурному режиму кури менше хворіють і є більш продуктивними. При занадто низькій температурі буде більший витрата корму. Його частина буде йти на освіту тепла, решта на яйця. Для курей різного віку температурний режим може відрізнятися. Наприклад, для курчат, які не досягнули трьох тижнів важливо підтримувати 21 °. Це нормальна температура в курнику взимку. При віці від трьох до семи тижнів температуру можна опустити до 16 °. Для сформованих курей можна підтримувати температуру на рівні 8 – 15 °. Відносно курей не застосовується правило, про те, чим вище температура, тим краще.

Красная лампа для курятника

Наслідком такого впливу може бути зменшення не тільки кількості, але і маси яєць. Шкаралупа стає крихкою, не маючи в собі необхідної кількості мінералів. Якщо в курнику довгий час буде підтримуватися температура на рівні 40 °, тоді через деякий час курка загине. Важливо спостерігати за поведінкою птиці. Кури повинні рівномірно розподілятися по території курника і вживати достатню кількість корму і води. Якщо кури збиваються в купу, тоді температура занадто низька. При рясному споживанні води і прискореному диханні, необхідно знизити температуру в курнику.

Що зробити для утеплення

Красная лампа для курятника

Перед тим як думати про спосіб обігріву курника, необхідно подбати про достатній його утеплення. Якщо стіни і підлогу буду холодними, тоді система опалення буде або неефективною, або доведеться витратити чималі кошти на електрику або паливо. Тепло, яке знаходиться в приміщенні з курми може швидко виходити через вікна і двері. Тому про них слід подумати в першу чергу. Кращим рішенням буде правильне планування розмірів і розташування вікон і дверей ще при будівництві будинку для курей. Вікна в курнику повинні бути невеликого розміру. Недостатньо буде просто одного скла. Краще передбачити конструкцію з декількох камер, яка забезпечить належну ізоляцію.

Читайте:   Твердотопливный котел длительного горения

Красная лампа для курятника

Краще розташовувати вікна на південній стіні, добре якщо там же буде і двері. Якщо вікна в курнику вже змонтовані, тоді можна встановити додаткову раму з ще одним склом. Всі щілини в вікнах курника закладаються за допомогою силіконового герметика. Додатково з зовнішньої сторони їх можна оббити плівкою. При цьому розташувати її необхідно з невеликим зазором від скла. Це створить додаткову повітряну прошарок для ізоляції. У разі коли вікна мають великі розміри, варто подумати про їх зменшення. Курям буде досить падаючого світла через невеликі вікна, а тепловтрати знизяться в рази.

Красная лампа для курятника

Двері також потребують утеплення. Для цих цілей можна поставити ще одну двері, якщо це дозволяє зробити конструкція. Зверху на неї можна навісити старе ковдру або обгорнутий в плівку утеплювач. Важливо закрити всі щілини як з боку замку, так і з боку петель. На вході можна зробити додатковий бар’єр з плівки. Поряд з цими процедурами, не варто забувати про вентиляцію приміщення. Це може бути невелика кватирка або приточно-витяжна вентиляція, яка може видаляти зайву вологу з курника.

Красная лампа для курятника

Для утеплення стін і стелі можна скористатися кам’яною ватою. Якщо курник побудований каркасним методом, тоді не виникне труднощів з її використанням. Досить буде укласти її в пази між стійками, попередньо закривши поверхню гідроізоляцією. Гідроізоляція укладається також і з внутрішньої сторони. Щоб кури не дісталися до вати, стіни обшиваються дошками або іншим матеріалом. Стеля утеплюється по схожою схемою. У разі коли стіни цегляні, можна виконати зовнішнє утеплення з використанням пінопласту або екструдованого пінополістиролу. При такому рішенні буде потрібно фінішна зовнішня обробка, щоб уберегти утеплювач від руйнівної дії.

Обігрів курника

Способи обігріву курника можуть включати в себе як спеціальні пристосування, так і натуральні речовини. Останні частіше застосовуються для настилки на підлогу. Відносно штучних приладів можна виділити інфрачервону лампу і інфрачервоний обігрівач для курника. Кожен з них має нюанси при монтажі і виборі місця.

Правильна підстилка

Красная лампа для курятника

До закладки глибокої підстилки в курнику необхідно вибрати правильну погоду. Вона повинна бути сухою. Крім того, курей не повинно бути в приміщенні. Пол необхідно вичистити від екскрементів і добре вимити. Після просушування підлогу в курнику обробляється антисептичним складом. Наступним кроком буде засипка поверхні підлоги в курнику гашеней вапном. На 10 м2 знадобиться 10 кг речовини. Зверху укладається шар сухого настилу. Перший пласт повинен бути товщиною до 10 см. Після цього поступово укладається свіжий настил до досягнення 30 см. При цьому рослинні компоненти з часом починають виділяти тепло. Температура на глибині в 20 см може досягати 28 °.

Читайте:   Сучасні системи опалення в українських приватних будинках

Красная лампа для курятника

Рослинна підстилка для курей повинна бути добре просушена, щоб вона могла зберігати тепло. Важливо стежити, щоб в ній не було різних шкідливих домішок. Крім того, важливо, щоб в ній не розвивалася цвіль. Остання здатна привести до різних захворювань у курей. Як матеріал підійдуть дерев’яні тирса, торф, солома, лушпиння від соняшнику, нарізані кукурудзяні стрижні. Якщо в хід для підстилки в курнику піде солома, то її необхідно подрібнити до 3 см. У суміші для настилу в курник можна застосовувати торф. Влітку буде досить крупнозернистого піску, який необхідно періодично розпушити і замінювати.

Красная лампа для курятника

Зверніть увагу! Рослинну підстилку для курей необхідно періодично розпушити, щоб був більший приплив повітря і процеси тривали.

Якісна підстилка для курника буде служити і для захисту курей. Завдяки процесам, які в ній відбуваються виділяються вітаміни групи B, які необхідні для нормального розвитку курей. Зменшується ймовірність появи різних хвороботворних бактерій, які затримуються в підстилці. Хороша підстилка для курника здатна забезпечити до 30% всієї потреби курей.

За допомогою ламп

Красная лампа для курятника

Для обігріву курника можна використовувати різні прилади. Але мінусом печі або дизельного обігрівача є те, що вони благополучно спалюють кисень, який є в курнику. Це може привести до катастрофічних наслідків щодо курей. Інфрачервона лампа за відгуками користувачів може стати ідеальним рішенням для обігріву курника. Позитивними моментами, які говорять на користь використання ІК лам в курнику є:

  • невисока вартість;
  • подвійний ефект;
  • відносно невисокі витрати на опалення;
  • спрямований обігрів;
  • подсушка підстилки;
  • високий ККД;
  • простота монтажу.

Красная лампа для курятника

Вартість ІК лампи, яку можна застосовувати в курнику порівняно низька. Різниця в лампах лежить в деяких конструктивних особливостях. Деякі види виділяють мінімум світла і більше тепла. Термін служби буде залежати від якості проводки, а також напруги в мережі. Виробником заявлена цифра в 5 тис. годин. Але це значення може коливатися. Імпортні аналоги стоять в кілька разів дорожче і часто не виправдовують себе. Більшість моделей випускаються з цоколем E27, який є стандартним і використовується в кожному будинку, тому не виникне проблем з підбором комплектуючих.

Читайте:   Краны для радиаторов отопления: характеристики, особенности, рекомендации по выбору

Красная лампа для курятника

Одна лампа без особливих труднощів впорається з територією для курей в 12 м2. Її ефективність зростає при якісному утепленні курника. Споживання при цьому становить всього 250 Вт / год. З цим навряд чи зрівняється будь-якої електричний обігрівач. Інфрачервоне світло має спрямовану дія, що дуже важливо для курника. Він не впливає на повітря, а нагріває предмети, які оточують джерело. У курнику це може сприяти просушуванні підстилки від зайвої вологи. Для монтажу необхідно провести в курник проводку, яка має відповідний перетин. Вона повинна бути покладена в металеву гофру, щоб запобігти виникненню пожежі. Розташовувати лампи в курнику необхідно на відстані в метр або менше один від одного. Необхідно повісити їх таким чином, щоб вони охоплювали якомога більшу площу курника.

Зверніть увагу! Кури не повинні безпосередньо контактувати з лампами. Останні необхідно обгородити металевою гратами. Також слід уникати потрапляння на лампи рідини, що може вивести їх з ладу.

ІК обігрівач

Красная лампа для курятника

В якості альтернативи інфрачервоній ламі для курника можна використовувати ІК обігрівач для курей. Принцип дії у нього такий же, як і у лампи. Він нагріває предмети, які його оточують. Є різні варіанти обігрівачів по потужності і покривається території. Варто виходити з зразкового розрахунку, який полягає в 1 кВт на 10 м2. Це усереднене значення, і воно може відрізнятися в залежності від виробника і моделі обігрівача. Нагрівальний елемент спочатку захищений металевою гратами, тому можна не переживати, що кури будуть до нього торкатися. Бажано розмістити такий прилад на стелі, щоб він був якомога вище від курей. Для таких приладів в курнику знадобиться проводка кращої якості і більшого перетину. Обігрівачі обладнані терморегулятором, який здатний підтримувати задану температуру в курнику. Відео про таких обігрівачі для курей можна подивитися нижче.

Висновок

Як видно, спорудження системи опалення в курнику не є занадто складним завданням. Для цього важливо підібрати якісні елементи і дотримуватися загальних рекомендацій. В цьому випадку можна бути впевненим в тому, що кури і курник будуть в повному порядку.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*