Головна / Опалення / Тріскається піч, чим замазати, щоб не тріскалася

Тріскається піч, чим замазати, щоб не тріскалася

Трескается печь, чем замазать, чтобы не трескалась

Згодом в кладці печі, можуть виникнути тріщини. Це пов’язано з нерівномірним нагріванням матеріалу, з якого виконана піч. Як правило, це вогнетривка цегла, скріплена розчином шамотної глини. Така кладка здатна витримувати екстремальні температурні навантаження, проте і вона не вічна.

Тріщини ( якщо вони є наскрізними ) представляють серйозну небезпеку для здоров’я і життя людей, які експлуатують таку пошкоджену піч, так як крізь них в приміщення проникає отруйний чадний газ. Відповідно, питання про закладення пошкоджень повинен вирішуватися негайно. Тут існує кілька перевірених способів, кожен з яких при дотриманні технології гарантує до 10 років відмінною служби печі.

«Діагностика» тріщин

Спочатку потрібно визначити, наскільки серйозного втручання вимагає розтріскана поверхня. Якщо це мережа дрібних тріщин, але на перший час можна обійтися поверхневим ремонтом – зняти шар обробки і штукатурки до цегли, добре замазати і оштукатурити піч. Якщо ж від пошкоджень серйозно постраждало кахельне облицювання або сама кладка, то потрібно буде її розбирати і реставрувати. У будь-якому випадку потрібно освоїти роботу з глиною.

Глина + пісок = класичний спосіб обмазки печі

Використання глини в будівництві і ремонті печей – традиційний метод. Цей матеріал володіє універсальними якостями – пластичністю, в’язкістю, а при випалюванні – міцністю, вогнетривкими властивостями, довговічністю. Пісок виступає як закріпитель, він оберігає від розтріскування і фарбування застиглого розчину з кладки.

Технологія приготування розчину

  • Для того щоб правильно приготувати вогнетривкий розчин знадобляться рівні пропорції глини і піску. Але спочатку потрібно зайнятися глиною – залити її водою ( 1 частина глини, 3 частини води ), залишити як мінімум на добу. Для цього зручно скористатися великим посудом, наприклад, бочкою.
  • Далі глиняний розчин перемішують і розминають, при необхідності доливаючи воду, проціджують на невеликому ситі ( 3 × 3 мм ) і відстоюють. Після зливають воду і працюють з приготовленою очищеною глиною, яка по густоті повинна нагадувати сметану.
  • Тепер необхідно визначити потребу глини в піску, для чого ці природні речовини змішують в невеликій кількості в співвідношенні 1: 1, ретельно перемішують склад і перевіряють його якість. Для цього потрібно звернути увагу на палицю, якою перемішують розчин – якщо на ній багато глини, то розчин жирний і слід додати піску, якщо ж прилипають деякі згустки, то він підходить для роботи. Пісок треба додавати по 0,5 частини, щоб не помилитися з пропорціями компонентів.
Читайте:   Особенности чистки дымохода

Таким чином, визначиться, що для приготування якісного розчину до 1 частини глини, наприклад, потрібно 2,5 частини піску. Це основний етап роботи, так як правильно приготований склад згодом не розтріскається, міцно стягнувши пошкоджену область печі.

Трескается печь, чем замазать, чтобы не трескалась

Увага! Додатково можна провести ще одну перевірку. З густого розчину роблять кульку близько 5 см в діаметрі і корж діаметром 10 см і товщиною 1 см. Вироби залишають при кімнатній температурі до висихання і спостерігають, чи з’явилися тріщини – їх бути не повинно. А кулька при падінні з метрової висоти не повинна розпадатися. В такому випадку це ідеальний матеріал для роботи. Якщо ж є тріщини, то треба додати ще глини.

У цьому відеосюжеті можна відстежити технологію приготування глиняного розчину:

Трескается печь, чем замазать, чтобы не трескалась

Важливо: Перед нанесенням розчину піч потрібно додатково зміцнити. Для цього її обертають марлею, намоченою глиняним « молоком », і дають цьому каркасу добре висохнути. Тепер можна приступати до оштукатуріванію.

Про технології реставрування печі докладніше можна дізнатися з відео:

Нетрадиційні армуючі добавки

Для підвищення міцності глиняного розчину його насичують інгредієнтами природного походження. Як правило, це кінський гній і висівки або подрібнена солома ( підлога ).

Традиційне приготування такого будівельного матеріалу специфічно – його вимішують ногами. Так, щоб такий заміси вистачило для обмазування печі, знадобляться 4 відра глини, підготовленої за рецептом, викладеному вище, і по одному відру піску і води. Поступово перемішуючи цю суміш зі статевою, потрібно домогтися того стану, коли матеріал не залишає слідів на ногах, тобто рівномірно схиблений, не містить грудок і зайвої рідини. Приготований розчин потрібно накрити клейонкою і залишити на 12 годин ( наприклад, на ніч ), потім знову пром’яти. Тепер він готовий до використання. До речі, аналогічними армуючими властивостями володіє і кінський гній, що містить неперетравлені трави.

Читайте:   Как тёплый пол Fenix покорил рынки 50 стран по всему миру

Трескается печь, чем замазать, чтобы не трескалась

Важливо! Цегляна кладка перед нанесенням розчину повинна бути зволожена. Далі піч обмазується, і перший шар « натуральної » штукатурки повинен просохнути. На підсушену поверхню кладеться другий шар. Тепер піч повинна відстоятися близько двох тижнів. Потім її покривають сумішшю піску, крохмалю і води ( 6: 1: 2 ).

Повністю піч висохне через місяць. Лише тоді її можна побілити вапном ( краще в кілька шарів ), розцвіченою будь-яким колером.

Трескается печь, чем замазать, чтобы не трескалась

Звичайно, самостійне закладення тріщин на печі – справа тривала, трудомістка. Однак отриманий в результаті результат, безсумнівно, вище витрачених одного-двох місяців – він збережеться на роки!


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*