Головна / Дизайн кімнат / Дитяча кімната / Як оформити стелю в дитячій кімнаті

Як оформити стелю в дитячій кімнаті

Як оформити стелю в дитячій кімнаті

Ми знову звертаємося до теми оформлення дитячих кімнат, в даній статті роблячи акцент на найбільш цікавих варіантах дизайну стель. Можливо, хтось скаже, що цілком достатньо зробити стелю рівною і традиційно пофарбувати її в білий колір. В такому разі, спробуємо вас переконати, наочно продемонструвавши вдалі і найбільш привабливі способи декорування верхньої частини дитячої кімнати. 

Що потрібно знати про дизайн стелі в дитячій

  • Слід подумати про те, чи не буде стеля, після ремонту, пригнічувати дитину, бо, темні і рясно декорована, вона припустима лише в досить просторих і високих кімнатах. Якщо ви задалися метою оформити поверхню стелі невеликої дитячої в темних тонах, потрібно подбати про те, щоб інші поверхні (стіни, підлога) були як можна більш світлими, а підвісні світильники – яскравими
  • Вибирати дизайн стелі краще відповідно до віку дитини. Для малюка до 5 років підійдуть забавні мультиплікаційні сюжети або зображення природи; дітям від 5 до 10 років будуть цікаві незвичайні хитромудрі рішення, аж до збудованих під стелею конструкцій. Але більш старшому поколінню (11 -15) за смаком будуть сучасні способи оформлення з технічними новинками (світлодіоди, рівневі стелі, оптоволокно).
  • Уважно вибирайте оздоблювальні матеріали. Фарби не повинні містити шкідливих летючих речовин, а в ідеалі бути екологічно чистими; дерев’яні елементи бажано, спеціально оброблені від шкідників і т. д.
  • Складні конструкції, збудовані під стелею, зобов’язані відповідати всім правилам безпеки і надійності (міцні опори, розрахунок максимальної ваги).
  • Дуже добре, коли поверхня стелі практична і легко миється, адже ніколи не відомо, яких наслідків очікувати від веселих ігор.
  • Дизайн навіть самої простої стелі в кімнаті, де живуть діти, повинен нести тільки позитивний, чистий і добрий заряд енергії.
Читайте:   Як оформити дитячу за Монтессорі

Пофарбована стеля

Немає нічого простішого і зручнішого при оформленні стелі, ніж просто пофарбувати її. Але якщо лише десятиліття тому поверхню було прийнято білити, сьогодні цим здивувати нікого не можна, тим більше, що сучасні інтер’єрні фарби володіють вагомими перевагами (легкість у використанні, екологічність, швидке висихання, різноманітність кольорів і простота у догляді).

Пофарбована стеля

Говорячи про приміщенні дитячої, не варто забувати про головне його призначення: кімната повинна сприяти гармонійному розвитку дитини. Тому, рекомендуємо звернути увагу на життєрадісні кольори і різні способи їх нанесення. Наприклад, можна пофарбувати стелю в суцільний м’ятний, жовтий, небесно блакитний або інший колір (на ваш розсуд), або ж вчинити більш оригінальним чином, підібравши незвичайне забарвлення смугами або з використанням орнаменту.

Важливо!

Якщо зупинятися на даному варіанті оформлення, слід врахувати, що стеля має бути ідеально рівним без тріщин, відколів і нерівностей, інакше всі ці дефекти стануть ще більш явними.

незвичайне забарвлення смугами

Натяжна стеля

Можливість різноманітності в дизайні приміщення дитячої – це заслуги натяжних стель, міцно розмістилися в списку найбільш актуальних рішень оформлення. Такий тип стель красивий, дуже практичний, з точки зору вологого прибирання і здатності приховувати видимі недоліки базової стелі, в неї, також, можна без проблем вмонтувати необхідну кількість світильників і світлодіодів, підібрати унікальний живописний сюжет.

Натяжні стелі для дитячих краще використовувати не суцільним полотном, а окремими фрагментами, комбінуючи їх з гіпсокартонними конструкціями. Все тому, що еластичний матеріал, як відомо, дуже легко пошкодити одним уколом, отже, простіше замінити невелику ділянку, ніж повністю знімати все покриття.

Натяжна стеля

Багаторівнева стеля з гіпсокартону

Спорудити незвичайну стелю можна за допомогою гіпсокартонних листів і каркаса з металевих профілів. У дитячій кімнаті така стеля буде практичною і функціональною, оскільки в ній легко приховати проводку або вентиляцію, і вмонтувати, приміром, споти.

Читайте:   Інтер'єр дитячої кімнати: як організувати дитячий простір

Істотним достоїнством даного виду стелі є те, що у вас є можливість втілити найнеймовірніші фантазії малюка, і створити над його головою силует літаючої тарілки, ракети, корабля або просто абстрактною фігури. Крім того, можна обіграти освітлення кімнати, використовуючи його в різних рівнях гіпсокартонної конструкції. До речі, візуально зробити її глибше допоможе і контраст кольорів базового, першого і другого, третього рівня.

Багаторівнева стеля з гіпсокартону

Багаторівнева стеля з гіпсокартону

Дизайн складної стелі

Дизайнери часто стикаються з проблемою занадто хитромудрої конструкції стелі в дитячій, що може істотно ускладнити завдання по її оформленню. Балкові, мансардні, закругленої форми і різким перепадом базових рівнів стелі, по суті, не настільки страшні.

Все, що від вас вимагається, коли потрібно оформити нетрадиційну стелю в кімнаті дитини, це змиритися з існуючим становищем і не прагнути «перекроїти». Краще просто вдосконалити основу, наприклад, наносячи фарбу на поглиблені і виступаючі частини в різні кольори, облицьовуючи з рейками, плитками, ліпниною.

Як правило, складні стелі частіше досить високі, тому, під ними можна підвісити пару гарних люстр або макети літаків і пливучих хмар. Все це обов’язково сподобається дитині, звичайно, якщо не буде йти врозріз з його смаковими уподобаннями.

Дизайн складної стелі

макети літаків

Касетні і кесонні стелі

Екологічний матеріал, естетичний вигляд і легкість монтажу набірної стелі заслуговують вашої довіри, тому сміливо використовуйте цей спосіб оформлення стелі кімнати для сина чи дочки.

Касети або рейки просто прибивають до заздалегідь прикріпленої каркасу, після чого стелю можна фарбувати.

Касетні і кесонні стелі

Кесонна стеля стає все більш популярною не тільки в дитячих кімнатах, але і в інших приміщеннях будинку. Її особливість полягає в декоруванні поверхні заглибленими елементами квадратної або прямокутної форми. Матеріалом, при цьому, може бути дерево, МДФ, поліуретан, гіпсокартон. Дитяча напевно зміниться, якщо для стелі використовувати кесони, адже вони виглядають незвично і дуже привабливо, не порушуючи цілісність образу кімнати.

Читайте:   Як зробити та облаштувати спальню для хлопчиків

Кесонна стеля

Стеля із мрій

Мабуть, самий складний, але, все ж, один з найбільш цікавих варіантів дизайну стелі в приміщенні дитячої – це мрія, втілена талантом і фантазією дизайнера. Відразу потрібно зазначити, що створювати такі шедеври краще в просторій кімнаті з достатньою висотою стін.

Дітей приведе в повне задоволення носова частина піратського корабля прямо над головою. Сміливе рішення збудувати щось схоже в кімнаті вашого чада може бути реалізовано за умови, що нічого в конструкції не загрожуватиме життю і здоров’ю дитини.

Стеля із мрій

Якщо ви хочете неординарно, але і без надмірностей оформити стелю в кімнаті з маленькими дітьми, варто подумати про конструкції намету з використанням драпіровочних тканин.

Порада

Буде краще, якщо задрапіровану стелю вибрати світлою, а матеріал – з мерехтливими вставками (блискучою ниткою або маленькими дзеркальцями).

стеля драпіровочних тканин0

 Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*