Головна / Дизайн кімнат / Дитяча кімната / Правильне освітлення дитячої кімнати

Правильне освітлення дитячої кімнати

Правильне освітлення дитячої кімнати

У дитячій кімнаті все повинно бути ретельно продумано і заздалегідь передбачено, адже батьки відповідають за комфорт і безпеку приміщення, де росте дитина. До речі, питання про освітлення тут ні в якому разі не можна прибирати на задній план, а про те, як правильно його підібрати, ми розповімо нижче.

Відразу варто відзначити, що будь-яка дитяча, оформлена вона для немовляти або дитини шкільного віку, повинна бути наповнена світлом, різниця лише в його інтенсивності і функціональності, тому:

  • Необхідно орієнтуватися на вік, режим і заняття, яким дитина приділяє багато часу. Це дозволить вірно оцінити значення виду, потужності і правильного розташування світильників.
  • Краще поєднувати основне світло (стельове, люстру) і другорядне (місцеве, спрямоване) у вигляді настільної лампи, торшера, бра.
  • Рекомендується створювати кероване робоче освітлення. Тобто, щоб дитина, при бажанні змогла самостійно направити світильник в потрібну сторону і скористатися регулятором інтенсивності світла.
  • Світло може допомогти з зонуванням простору кімнати, в якій мешкають двоє і більше дітей.

Денне світло

Значення денного світла для зростаючого організму не переоцінити, а кількість сонячних променів не може бути забагатою в даному випадку.

Добре, якщо вікна дитячої виходять на південно – східну сторону, тоді промені природного світла будуть надходити в кімнату тривалий час протягом всього дня.

Денне світло в дитячій

Надмірна освітленість сонцем також ні до чого, це буде дратувати очі дитини. Коли вікна досить великі і звернені на південь, краще завісити отвір, наприклад, римськими напівпрозорими шторами, що буде дуже доречно, функціонально і безпечно, а крім того, цей прийом дозволить занадто яскравому світлу сонця розсіюватися, проходячи через легку тканину.

Читайте:   Люстра в коридор

Якщо кімната ваших дітей, все ж, розташована на північній стороні, і сонце обходить її стороною, ситуацію можна виправити, по-перше, використовуючи легкі світлі гардини, а по-друге, за допомогою збільшення віконного отвору. Другий спосіб досить клопіткий, але більш ефективний.

освітленість сонцем

Комбіноване освітлення

Як правило, в кімнаті прийнято встановлювати один або два невеликих основного джерела світла, але у випадку з дитячою цього може бути недостатньо, оскільки дітям властиво використовувати зайняту площу максимально. А значить, знадобиться висвітлити якомога більше простору. Вибираючи люстру або кілька стельових світильників, краще підкріпити їх світло спотами, вмонтованими в стелю.

Краще, якщо плафони люстри будуть закритого типу, або хоча б спрямованими вгору. Це убереже очі дітей від різкого світла, оскільки вони великі любителі, лежачи на ліжку, дивитися на лампочку. До того ж, у разі її пошкодження, осколки скла залишаться всередині.

Комбіноване освітлення

Робоче освітлення: галогенні лампи

Без перебільшення, підвищену увагу потрібно приділити робочому освітленню дитячої кімнати. Крім письмового столу, це відноситься до зони для ігор.

Робоча площина, в даному випадку, стіл чи парта, зобов’язана освітлюватися так, щоб падаючі промені не створювали непотрібних тіней від сидячої фігури.

Робоче освітлення: галогенні лампи

Пам’ятайте також, що відкрите світло, що виходить від настільної лампи, повинно бути нижче рівня очей дитини, щоб уникнути подразнення.

Вибір моделей робочих ламп досить широкий, це можуть бути класичні світильники з абажуром або обертаючі навколо своєї осі прилади. Дуже зручні і компактні лампи на сгинаючійся ніжці або з лапкою, яку можна прикріпити до потрібної поверхні на необхідній висоті. Не варто забувати про споти, які, в свою чергу, монтуються, наприклад, в нижній частині підвісної книжкової полиці.

При покупці нової люстри у дитячу, придивіться до цоколя лампи світильника – він може виявитися нестандартним, в майбутньому відповідну лампу бути важко підібрати.

Читайте:   Які вибрати штори в дитячу кімнату для дівчинки

Додаткове освітлення: торшери

Торшери використовують в дитячій кімнаті, найчастіше, щоб освітлювати область ігор на підлозі, рідше – приліжкову зону, при цьому, звертають увагу на якість і надійність опори світильника.

Всі шнури і дроти від освітлювальних приладів потрібно ретельно і надійно заховати, так як, граючи, дітям недовго заплутатися в них, що може спричинити неприємні і вкрай небажані наслідки.

Додаткове освітлення: торшери

Декоративне світло

Функція декоративного світла, використовуваного в приміщенні дитячої, може бути така, що ним користуються, як нічником (особливо корисне буде таке освітлення для дітей, які бояться темряви), воно допомагає дитині, яка розігралася  заспокоїтися і приготуватися до сну, а також краще сприймати казки, прочитані на ніч.

Важливо!

Світло нічної лампи повинно бути приглушеним і не налякати малюка, якщо той прокинеться вночі.

Нічник може мати форму іграшки або тварини і бути виготовлений з міцного небиткого матеріалу (наприклад, з металевим або тканинним абажуром), який не розіб’ється, якщо ненавмисно штовхнути його уві сні.

Альтернативою прикроватній декоративній лампи цілком може бути бра, прикріпленого до стіни над тумбочкою. Можна вибрати модель з регульованою ніжкою.

Декоративне світло

У кімнаті, призначеній для двох або трьох дітей, рекомендується передбачити бра або приліжкову лампу для кожного. Це дозволить незримо позначити межі особистого простору кожної дитини, привчаючи шанобливо ставитися до чужих речей з ранніх років.вибір правильного світильника для приміщення дитячої

Безпека освітлення

Якщо йдеться про вибір правильного світильника для приміщення дитячої, краще подумати про його безпеку, з точки зору того, наскільки надійний буде його плафон, який може бути зачеплений пластмасовими кулями, м’ячами, іграшками та іншими снарядами.

Безпека освітлення

  • Захистіть свою дитину, вибирайте пластикові, тканинні абажури і лампи із стійкими дерев’яними, і зробленими з металу опорами.
  • Як говорилося раніше, добре, якщо форма плафона буде суцільна (закритою), щоб запобігти попадання осколків за її межі, якщо люстра або лампа раптом впаде.
  • Вибір лампочки для люстри або другорядного світильника також залежить від віку і захоплень дитини. Так, новонароджений малюк велику частину часу проводить лежачи в ліжечку, спрямовуючи очі вгору до світла, тому, він не повинен бути занадто яскравим.
  • Старша дитина часто грає в рухливі ігри або займається творчістю, виконує домашні завдання, отже, інтенсивність світла, що надходить, повинна бути значно вище.
  • Сучасні енергозберігаючі лампи безшумні, але суттєвим недоліком є їх холодне біле сяйво, гнітюче для зору.
  • Люмінесцентні лампи мають високий ККД, тому зразок з потужністю 11 Вт буде освітлювати так само, як і лампа розжарювання 60 Вт.
Читайте:   Яке освітлення зробити у ванній кімнаті

І найголовніше, вибираючи освітлювальний прилад, довіртеся смаку вашої дитини, не нав’язуйте їй той чи інший дизайн. Пам’ятайте, всі речі, що оточують малюка, повинні бути природним продовженням його самого.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*