Головна / Дизайн кімнат / Кухня / Інтер’єр кухні в приватному будинку: вузька, квадратна, прохідна і суміщена

Інтер’єр кухні в приватному будинку: вузька, квадратна, прохідна і суміщена

Інтер'єр кухні в приватному будинку

Купуючи у власність приватний будинок, разом з його незаперечними перевагами ми отримуємо ряд нових завдань, які полягають в тому, щоб правильно і найбільш зручно облаштувати нову кухню. Добре, якщо ще на етапі планування були враховані побажання замовника, що стосуються розташування і форми кухні. Але може так статися, що ви вже отримаєте готове житло з усіма його перевагами і недоліками, з якими потім доведеться миритися і лише коригувати по можливості.

Корисні рекомендації при оформленні кухонь

  • До використання штор в кухні потрібно ставитися відповідально.

Якщо кімната відрізняється великими розмірами, а вікна розташовані поблизу варильної або робочої поверхні, можна повісити щільні функціональні штори з тюлем. Але коли невеликі габарити кімнати, кухня непростої форми, а віконні прорізи розміщуються вздовж обробних поверхонь, краще скоротити кількість текстилю і обмежитися римськими шторами або ролетами. Це куди більш практично й збереже денне світло, необхідне в маленькій кухні.

  • До всіх робочих поверхонь має бути забезпечений вільний підхід

Якщо кухня невеликого розміру, потрібно подумати про більшу функціональність предметів меблів. Висувні шафи з практичними поверхнями стільниць, можна використовувати дивани з відсіками для зберігання, захованими під сидінням і т. д.

Квадратна кухня

Якщо ви стаєте власником кухні квадратної форми, до того ж, кухня є окремим приміщенням, будьте впевнені, що довго займатися її облаштуванням не доведеться. В квадратній кухні досить легко встановити необхідні меблі, вибираючи оптимальне розташування г-образно, вздовж однієї або двох паралельних стін.

Інтер'єр квадратної кухні

Якщо площа кухні дозволяє, у протилежній від меблів стіни, скажімо, у вікна добре б розташувати обідній стіл. Так кімната розділиться на дві повноцінні функціональні зони: столову та робочу для приготування їжі.

Читайте:   Кухонні шафи і ящики — функціональні ідеї та корисні поради

Інтер'єр кухні фото

Стіл для щоденних трапез в колі сім’ї (якщо окремого приміщення для нього не передбачено) можна встановити в самому центрі кухні і підвісити над ним красиву люстру. Особливий ефект справляє такий прийом, якщо кухня досить простора, щоб можна було без перешкод пересуватися навколо столу і біля робочих поверхонь.

Розміщення кухонного острова в центральній частині кімнати може позбавити вас від необхідності встановлювати додаткові меблі, а подібний об’єкт буде зручний як в якості обробної поверхні, так і обіднього столу.

Інтер'єр кухні фото

Квадратну кімнату візуально можна поділити на два рівних трикутника, в одному встановлюємо кухонні меблі з робочої і варильної поверхні, в іншому обідній стіл з м’яким куточком. А для того, щоб ще ефектніше розділити кухню робочу і гостьову зони, можна встановити барну стійку на периферії.

як розділити кухню робочу і гостьову зони

Кухня, поєднана з вітальнею або їдальнею

Непогане рішення, особливо, коли кухні не вистачає декількох квадратних метрів. Об’єднання з сусіднім приміщенням несе багато позитивних моментів: це і можливість господині під час приготування їжі брати участь у бесіді та проводити час з сім’єю; візуально не тільки кухня, але і сама вітальня стає більше і цікавіше, оскільки, об’єднуючи ці кімнати, слід дотримуватися єдиного стилю для обох, щоб отримати органічний образ інтер’єру.

Кухня, поєднана з вітальнею

Буває так, що об’єднання суміжних приміщень дозволяє додати більше денного світла в кухню з-за відсутності в ній вікон та наявності великих отворів у вітальні.

Кухня, поєднана з їдальнею

Рекомендуємо заздалегідь подбати про гарну витяжку, вона безумовно стане у нагоді під час щоденної роботи на кухні, суміщеної з вітальнею. Інакше з часом всі запахи від приготування їжі вберуться текстилем, оббивкою м’яких меблів, створюючи важку атмосферу затхлості.

кухня суміщена з вітальнею

Суміщені кухня з вітальнею хоч і утворюють майже єдине приміщення, але все ж мають різне функціональне призначення. А щоб це підкреслити, використовують різні способи розмежування кімнат. Так, на межі кухні з відкритим плануванням можна встановити барну стійку з високими стільцями, кухонний острів прямокутної форми або просто такий же обробний стіл; в цьому місці можна частину меблевого комплекту (кухонні шафи) та доповнити прозорою скляною перегородкою до стелі.

Читайте:   Що треба знати про дизайн кухні в 2020 році

Суміщена кухня з вітальнею

Вузька кухня

Перше, про що слід подумати при облаштуванні вузького приміщення кухні – це компактні меблі, які, при цьому, не повинна втратити і своєї функціональності. Якщо розміри вашої кухні близькі до критичних та в проході між меблями уздовж стін не зможуть розійтися дві людини, варто вчасно подумати про те, щоб скоротити глибину шаф і ящиків. Тут важливо продумати наповнення меблями з усією грунтовністю і відмовитися від виступающих вперед фасадів.

Вузька кухня

Нехай меблі будуть акуратних простих геометричних форм і обов’язково з суцільною робочою стільницею, яка створить більш гармонійний, цілісний образ вузької трохи більш широкої кімнати. Якщо переживаєте, що не вдасться розподілити весь посуд та інше, необхідне на кухні, – згадайте про рейлінги: підвісні штанги, на які можна підвісити полиці і тримачі для різних побутових дрібниць, миючих засобів, посуду та інше.

Чудово, коли у вузькій кімнаті більше одного віконного отвору, це допоможе як процесу приготування, так і відчувати себе в невеликому приміщенні, оточеному високими меблями, набагато комфортніше, якщо очі можуть відпочити, споглядаючи пейзаж за вікном. Зір, звичайно, можна злегка обдурити і розслабити напругу очей, якщо в якості кухонного фартуха використовувати скляні панелі з перспективним зображенням природи, панорами міста. Цей спосіб дуже хороший, коли потрібно дещо розширити межі простору, а у вузькій кухні він стане відмінним виходом із ситуації.

Якщо вас турбує питання, де розташувати обідній стіл у кухні вузької прямокутної форми, поставте його біля однієї з «коротких» стін. Це цілком логічно, адже більшу частину кімнати займають кухонні меблі, а так ви зможете збільшити кількість посадкових місць, якщо заміните кілька стільців міні-диваном або м’яким куточком.

Читайте:   Ідеї дизайну інтер'єру сучасної кухні

Інтер'єр вузької кухні

Пам’ятайте

Для вузької кухні гарно підійдуть стримані світлі відтінки, використовуйте їх у великій кількості для фасадів меблів і паралельних стін. Але щоб відстань між довгими стінами вузької кухні здавалася дещо ширше, слід застосувати при їх обробці прохолодні тони: блакитний, лавандовий, м’ятний.

Робоча стільниця, об’єднана з підвіконням, допоможе зробити прохід більш просторим, а якщо, при цьому, місце для мийки знаходиться біля вікна безпосередньо, процес миття посуду стане менш обтяжливим.

кухня вузької прямокутної форми

Прохідна кухня

Ще один цікавий і дуже поширений не тільки для приватних будинків, але і для квартир приклад кухні – прохідний варіант. Наприклад, якщо повз неї потрібно пройти, щоб з коридору потрапити в їдальню або на лоджію. Буває, що кухня є щось подібне до «кишені» з трьома стінами, без додаткової перегородки, що відокремлює від проміжних приміщень.

Завдання тут полягає в тому, щоб підкреслити і виділити межі простору кухні, а для цього потрібно певним чином встановити кухонні меблі, організувати джерела штучного освітлення, використовувати різні матеріали і малюнок підлогового покриття.

Прохідна кухня

Наприклад, в зоні кухні покласти плитку в шаховому порядку або ж використовуючи насичений колір, а за межами меблів для підлоги застосувати ламінат або плитку контрастного відтінку. Також, акцентувати увагу на робочих поверхнях, тим самим проводячи невидимі кордони кухні, з допомогою підвісних світильників з плафонами на довгих шнурах, або ж мережі вмонтованих спотів.

Нарешті, стіл з обробною поверхнею або повноцінний острів з ящиками і шафами також слід поставити таким чином, щоб він замикав внутрішній простір прохідний кухні, зробить її більш затишною.

Прохідна кухня фото

Прохідна кухня фото


Рекомендуем прочитать:




One comment

  1. Магазинів меблів є дуже багато, але не всі роблять якісно… Мені моя подруга порекомендувала виробника New Art. В них я замовили кухонні меблі. Зробили справді якісно і швидко. Ще мені сподобалося що в них на сайті є багато інформації як правильно оформляти кімнати. І каталог меблів із зазначеними цінами! Всім рекомендую!

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*