Головна / Вікна / Готуйте пластикові вікна до зими восени

Готуйте пластикові вікна до зими восени

підготовка пластикових вікон до зими

Багато хто помилково вважає, що, встановивши в квартирі вікна ПВХ, можна забути про сезонні клопоти, пов’язані з доглядом за ними. Але, щоб без проблем пережити майбутні морози, експерти рекомендують не нехтувати порадами щодо підготовки вікон до зими.

Початок осені – найкращий час для ремонту пластикових вікон. Саме в цей період варто відрегулювати, очистити і полагодити фурнітуру, а в разі потреби навіть замінити склопакет.

Відомо, що пластикові вікна не потрібно утеплювати, оскільки вони і так є герметичною конструкцією. І хоча вони не вимагають особливої підготовки до зимового сезону, фахівці все ж рекомендують 1-2 рази в рік проводити профілактику вікон. При цьому важливо розуміти, що вимагає догляду все вікно, а не тільки скло, як вважають деякі.

Догляд за профілем

Всі пластикові елементи легко миються тільки (!) мильним розчином. Після того як ви протерли раму, зітріть залишки мила сухою серветкою або чистою ганчіркою. Не використовуйте абразивні порошки та металеві щітки – це безнадійно зіпсує раму.

Догляд за склопакетами

Склопакети найкраще мити теплим мильним розчином або неагресивними миючими засобами для скла.

Догляд за гумовими ущільнювачами

У сучасних пластикових вікнах ущільнювачі зроблені з високоякісної гуми, до складу якої включений силікон, тому ущільнення довгий час залишаються еластичними, але і за ними потрібен догляд. Для видалення з їх поверхні бруду і пилу використовуйте засоби, що містять силіконове масло.

Догляд за петлями і ручкою

Якщо ваші вікна використовуються вже давно, то хоча б раз на рік треба проводити ретельний огляд механізмів відкривання і при необхідності змащувати їх густою змазкою.

Читайте:   Базилік: вирощування, догляд, збирання

У багатьох компаніях, що торгують вікнами ПВХ, ви можете знайти набір по догляду за вікнами. Крім того, можна викликати фахівця сервісної служби додому, щоб він привів ваші вікна в порядок.

Основні проблеми

Як зізнаються фахівці-віконники, основна проблема, з якою досить часто доводиться стикатися, – це неправильна експлуатація фурнітури. Через це виникають проблеми взимку. Зокрема, нещільне прилягання стулки призводить до того, що з вікна починає дути і відбувається обмерзання стулки.

Але, мабуть, найголовнішою проблемою є те, що багато клієнтів, які придбали пластикове вікно, що називається, «поставили його і забули». А даремно. Адже якщо не доглядати за ним правильно, то з часом псується ущільнювальна гума, фурнітура забивається сміттям і залишається без змащення і т. д. Однак у всіх цих бідах клієнти пластикових компаній звинувачують виробників пластикових вікон, вони впевнені в тому, що у них був встановлений неякісний продукт.

 

/youtu.be/qMCspwpo-TQ

Думки експертів

Якщо балконні вікна ПВХ встановлені за всіма правилами і проведена їх внутрішня і зовнішня обробка, то ніякої додаткової підготовки до зими не буде. Якщо ви засклили балкон вікнами ПВХ без обробки, то необхідно зрізати зовнішню піну і обов’язково заштукатурити її, оскільки вона руйнується під впливом ультрафіолетових променів. Проте з власного досвіду можу сказати, що якісно провести внутрішню і зовнішню обробку балконних вікон все ж під силу тільки кваліфікованим фахівцям.

Щоб комфортно пережити майбутні холоди, необхідно правильно відрегулювати вікна ПВХ на зимовий режим. Для цього ви можете самі змастити ущільнювальні гумки рідким силіконом, а фурнітуру – звичайним машинним маслом. Після проведення таких процедур фурнітура пластикового вікна буде справно працювати, і в не буде промерзань і протягів. Але все ж таку відповідальну і непросту роботу краще довірити професіоналові.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*