Головна / Будівлі на ділянці / Як побудувати басейн на дачній ділянці

Як побудувати басейн на дачній ділянці

басейн на дачі

Що може бути краще прекрасного літнього відпочинку на березі озера, ставка чи річки? Особливо приємно, коли така водойма знаходиться в безпосередній близькості від будинку. Побудувати басейн на власній ділянці – це заняття досить просте і ви можете зробити його своїми руками, хоча, на перший погляд виникає враження, що це майже неможливо.

Насамперед, варто визначити ідеальне місце для розміщення басейну. Визначення місця просто неможливо без попереднього розрахунку конструкцій майбутнього водоймища. Можливо побудувати каркасний басейн, в котловані або композитний.

Заздалегідь слід приготувати наступний набір інструментів:

 • Рулетка;
 • Будівельний рівень;
 • Шнур або мотузку;
 • Камені різного розміру;
 • Спеціальні невеликі кілки;
 • Дріт для армування;
 • Сітку на основі сталевого дроту;
 • Дошки;
 • Вентиль для перекривання води;
 • Цвяхи і саморізи, що мають спеціальне покриття від іржі;
 • Достатній запас піску і цементу;
 • Гідроізоляційний матеріал;
 • Лопату;
 • Брусок, придатний для виконання трамбування вручну.

гідроізоляцію чаші

Інструкція з будівництва басейну

Місце, площа та розмітка

Визначається точна площа, а також форма майбутнього водоймища. Габарити визначають в залежності від того, скільки людей буде постійно користуватися водоймою. Велике сімейство потребує досить просторої конструкції. Практика показала, що оптимальна глибина басейну варіюється від 120 до 180 сантиметрів, тоді довжина і ширина будуть дорівнювати 400.

Необхідно відшукати найбільш вдале місце для басейну на ділянці. Простір обов’язково має бути відкритим, без дерев поблизу. Дерева – це причина того, що в басейні завжди буде досить прохолодна вода, в якій буде плавати опале листя. Звичайно, не можливо розташовувати басейн на низинних ділянках, так як це призведе до забруднення води дощовими потоками.

Читайте:   Мангал з металу своїми руками - фото прикладів, способи і схеми виготовлення

За допомогою рулетки виконується розмітка будівельного майданчика, габарити якої у всі сторони повинні на 50 сантиметрів перевищувати розміри майбутнього водоймища. Межі чітко позначаються за допомогою кілків, на які натягнута мотузка. Родючий шар ґрунту з розміченого майданчика необхідно повністю видалити. На наступній стадії під бетонний басейн риється котлован необхідної глибини. Необхідно стежити за тим, щоб стіни котловану були ідеально рівними, а дно знаходилося приблизно на 30 сантиметрів нижче, ніж бажана глибина. Дно, при цьому, повинно мати невеликий ухил.

Дренажна яма, опалубка для бетонування

На дно басейну вкладається піщаний шар, товщина якого становить від 20 до 30 сантиметрів. Кожен з укладених шарів ретельно трамбується, після чого зверху стеляться гідроізоляційні матеріали. Досить гарним варіантом вважають бітумний руберойд, який відрізняється не тільки надійністю і практичністю, але і невисокою вартістю. На руберойді розміщують каміння, а зверху них – прути з металу або сталеву армуючу сітка.

Бетонування басейну

Необхідність є не тільки в котловані, але і в спеціалізованій дренажній ямі, глибина якої повинна перевищувати глибину головного водойми. В ямі ставиться спеціальна зливна труба, закінчення якої розташовується в басейні, після чого оснащується вентилем, що дає можливість закрити воду. Дренажна яма засипається досить товстим гравійним шаром. Потім встановлюється скіммерна і переливна системи, які очищують воду.

По всьому периметру водойми ставляться прути арматури через кожні 0.3 метра. Відступ від краю 5 сантиметрів. Прути в обов’язковому порядку скріплюються за допомогою дроту. Дошки використовуються для того, щоб скласти з них опалубні дерев’яні щити. Всередині котловану їх потрібно встановити, відмірявши попередньо 15 сантиметрів від стіни із землі.

Дренажна яма, опалубка для бетонування

Бетонування басейну ведеться за допомогою цементного розчину. Суміш виливається максимально повільно. Порожнечі, які знаходяться між землею і встановленою опалубкою, заповнюють розчином. Після повного висихання бетонної суміші виконують роботи по монтажу. Для того щоб зробити дно басейну максимально схожим на звичайну водойму, рекомендується користуватися чистим річковим піском. Десятисантиметрового шару цілком достатньо.

Читайте:   Інструкція по створенню штучного ставка з готової ємності

Інструкція з будівництва басейну

Особливості басейнів каркасного типу

Басейни каркасного типу цілком можливо споруджувати з деревини, використовуючи для внутрішнього облицювання алюмінієві листи. Безумовно, алюміній – набагато більш надійний і естетичний варіант. У процесі створення нижньої і верхньої обв’язок використовується сосновий брус, тоді як для проміжної частини можливо використовувати будь-яку товсту дошку. Надання конструкції жорсткості виконується з допомогою розкосів, основу яких складають міцні дошки.

Основна перевага каркасного басейну полягає в тому, що на холодний період його без проблем можливо демонтувати. Здійснення заміни води усередині басейну також не пов’язане з труднощами. У днища резервуара закріплюється гнучкий садовий шланг, що дасть можливість використати відпрацьовану воду для поливу садових рослин або газону.

У процесі спорудження басейну потрібно обов’язково користуватися герметиком, в якості якого підходить навіть звичайна плівка з поліетилену. Деревина обов’язково обробляється компонентом, що сприяє стійкості до водного середовища. Ціна каркасного басейну мінімальна, але він відрізняється досить солідним зовнішнім виглядом і може доповнити будь-який ландшафт.

Для влаштування басейну власними руками можливо користуватися звичайною поліхлорвініловою плівкою. Це один з найбільш сучасних матеріалів, для якого характерні значні експлуатаційні та зовнішні параметри. Плівка не боїться постійної експлуатації у водному середовищі, не пропускає рідину, а тому дає можливість істотного зниження витрат на гідроізоляцію чаші. Використання плівки допускається і в процесі реконструкції старого басейну, і при спорудженні нового водного резервуару, а також не потрібно виконувати земляні роботи.

Всі деталі плівки без проблем скріплюються один з одним за допомогою температурного зварювання, завдяки чому створюється міцна чаша. Установка басейну ведеться на заздалегідь підготовлену підставку, після чого він жорстко фіксується каркасом, збитого з дощок.

Досить популярний варіант саморобного дачного басейну – це басейн, основу якого становить склопластик. Розбити даний матеріал не просто, ніяке додаткове покриття йому не потрібно. Мінус полягає в тому, що басейн з склопластику потребує в обов’язковому підведенні всих комунікацій. Як постамент для установки використовується підставка на бетонній основі, що має максимальну міцність.

Читайте:   Як побудувати альтанку для дачі своїми руками, креслення і розміри

 


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*