Головна / Стіни / Звідки необхідно починати укладання плитки

Звідки необхідно починати укладання плитки

укладання плитки на стіни

Це питання не таке однозначне, як може здатися. Методика, що підходить для однієї ситуації, часто виявляється невдалою для іншої.

Почнемо з питання черговості укладання кахельної плитки або керамограніта на підлогу і стіни. В загальному випадку треба починати облицювання стін, щоб випадкове падіння при облицюванні стін плитки не могло пошкодити плитку на підлозі. Ще одна мотивація на користь такої черговості полягає в тому, що, якщо спочатку облицювати підлогу, то по ньому як мінімум кілька днів не можна буде ходити, а значить, оздоблювальні роботи триватимуть довше.

Однак, якщо ванна буде стояти впритул до стіни, то буде негарно, якщо черговий ряд настінної плитки почнеться не від її краю, а з якогось іншого рівня. В цьому випадку доведеться спочатку викладати плиткою підлогу або як мінімум частину підлоги безпосередньо під ванною, потім встановлювати ванну і тільки потім від її краю починати укладати плитку верх.

Якщо ванни або іншого важливого орієнтира немає, укладання плитки на стіни починають знизу вгору, але не від рівня підлоги, а з другого ряду, відступивши на висоту плитки від підлоги. Робиться це для того, щоб плитка на стіні була покладена по рівню, бо підлога рідких випадках виявляється бездоганно рівною. Зазвичай до стіни кріплять рівний брусок, за яким і виводять перший ряд. Знизити ризики, пов’язані з можливим сповзанням плитки, можна, якщо за раз викладати не більше двох рядів, після чого давати плитковому клею підсохнути.

Викладення нижнього ряду краще залишити «на закуску», тобто коли і стіни, і підлога вже будуть викладені.

Починати облицювання слід з цілої плитки з того кута, який найбільш видно, так, щоб закінчити ряд нецілою плиткою в кутку, який менш кидається в очі. У разі, якщо в кімнаті є не тільки внутрішні, але і зовнішні кути, треба намагатися починати ряд з цілої плитки від зовнішнього кута, щоб закінчити його нецілою плиткою у внутрішньому куті.

Читайте:   Принципи вибору меблів для ванної кімнати: основні моменти

звідки треба починати класти плитку

Якщо на стіні передбачається викладати плиткою якийсь малюнок, то, щоб він виявився саме там, де потрібно, а не був куди-небудь зміщений, викладати плиткою його слід, починаючи з центру цього малюнка, і вести ряд від нього до обох кутів. Тобто, якщо малюнок повинен розташовуватися, наприклад, по центру стіни, то визначається центр стіни, і від центру починається викладення малюнка. Після укладання одного ряду з малюнком стане можливим визначити осьові лінії для укладки наступних рядів.

При укладанні плитки для підлоги теж небезпечно покладатися на рівність стін, і правильніше починати з другого ряду, який буде викладатися по відміченій прямій. Можна починати і від головної лінії, в якості якої краще вибрати або перпендикуляр від стіни, проходить через центр кімнати, або перпендикуляр від середини дверного або віконного отвору.

Якщо на підлозі передбачається викладення малюнка, то, як і у випадку з облицюванням стіни, класти плитку можливо починати від його центру до країв кімнати.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*