Головна / Як побудувати дім / Фундамент / Гідроізоляція фундаменту

Гідроізоляція фундаменту

Гідроізоляція фундаменту

Гідроізоляція захищає фундамент від руйнівного впливу грунтових вод і вологи від опадів. Особливо потрібна гідроізоляція фундаменту будівель з цокольним поверхом, підвалом. Хоча якщо ви хочете отримати надійну споруду і не думати про зміцнення фундаменту вже через кілька років після завершення будівництва, то слід зробити гідроізоляцію фундаменту незалежно від того, який будинок ви будуєте.

Як зробити гідроізоляцію фундаменту

Гідроізоляція фундаменту може бути вертикальною і горизонтальною.

Вертикальна гідроізоляція фундаменту

Вертикальна гідроізоляція призначена для протинапірного і протикапілярного захисту від вологи. Вона наноситься на зовнішні та внутрішні поверхні фундаменту і буває:

  • Обмазувальною
  • Обклеювальною
  • Проникаючою
  • Екранною.

Гідроізоляція фундаменту бітумно-полімерною мастикою чи цементо-полімерним складом називається обмазувальною.  Бітум для гідроізоляції застосовувати не слід, так як з плином часу він стає крихким і тріскається.

Гідроізоляція фундаменту мастикою

Гідроізоляція фундаменту мастикою завжди здійснюється в кілька шарів, між якими прокладається еластична прокладка, наприклад, з склотканини або склосітки.

Проникаюча гідроізоляція фундаменту

Цей вид гідроізоляції найбільш простий у влаштуванні. Спеціальні добавки в цементні суміші вступають в реакцію з бетоном, кристалізуються і таким чином герметизують будь-які тріщини на поверхні фундаменту. Наносять ці суміші на зовнішні і внутрішні стіни фундаменту.

Екранна гідроізоляція

При влаштуванні екранної гідроізоляції по зовнішній стороні фундаменту створюється замок з ущільненої глини завтовшки 40-50 см. В якості екранної гідроізоляції може використовуватися геомембрана або притискна цегляна стінка шириною в півцеглини. Вона викладається по периметру фундаменту і з внутрішньої сторони обклеюється рулонними гідроізоляційними матеріалами.

Читайте:   Обробка цоколя будинку на гвинтових палях

Обклеювальна гідроізоляція фундаменту

При такій гідроізоляції рулонними гідроізоляційними матеріалами обклеюють зовнішні поверхні фундаменту. Робиться це за допомогою пальників або спеціальної мастики.

Обклеювальна гідроізоляція фундаменту своїми руками

Роблячи гідроізоляцію своїми руками важливо знати, що перед початком обклеювання основа повинна бути вирівняна, висушена і очищена. Обклеювання здійснюється один на одну на 10 см в поздовжніх і на 15 см у поперечних стиках. На вертикальні поверхні, а також на похилі, рулонні матеріали наклеюють знизу вгору.

Якщо фундамент цегляний або кам’яний, то гідроізоляцію розташовують на висоті 15-25 см від рівня землі. Гідроізоляція повинна бути на 5-15 см нижче балок, якщо підлоги кладуть на них. У будинку з підвалом гідроізоляцію необхідно робити в два рівня:

  • на рівні підлоги підвалу і нижче за нього на 13 см у фундаменті;
  • на 15-25 см вище відмостки в цоколі.

Гідроізоляція плитного фундаменту своїми руками

Для гідроізоляції плитного фундаменту використовується рулонний руберойд, який кладеться на фундаментну плиту. Слід зазначити, що поверхня фундаменту має бути рівною, інакше робиться вирівнююча стяжка. Після шару гідроізоляції кладуть утеплювач зверху робиться стяжка, на яку вже і укладається покриття підлоги.

Гідроізоляція пальового фундаменту своїми руками

Для гідроізоляції пальових і стовпчастих фундаментів їх необхідно робити з вологостійкого бетону. Для неагресивних ґрунтових вод використовують марку бетону від W4, для агресивних від W6.

Якщо фундамент стоїть на дерев’яних палях, їх необхідно обробити антикорозійним складом.

Бітумна гідроізоляція фундаментів

Бітумна гідроізоляція є найбільш економічним способом гідроізоляції. Слід знати, що ця гідроізоляція не захистить фундамент від напірних вод. Пошкоджується така ізоляція дуже швидко, зазвичай вже при зворотній засипці. Наносити її потрібно на висушену рівну поверхню. Захистити бітумну гідроізоляцію можна екструдованим пінополістиролом, рулонним геотекстилем з щільністю щонайменше 180 г/кв. м, притискної цегляною стінкою.

Читайте:   Утеплення цоколя будинку своїми руками

Руберойд для гідроізоляції фундаменту

Руберойд є найпопулярнішим матеріалом для гідроізоляції. Руберойд клеїться на гарячу бітумну мастику, нанесену на рівну поверхню фундаменту. Клеїться руберойд в кілька шарів з накладанням на 10 -20 см.

Гідроізоляція цоколя

Для захисту цоколя від впливу снігу і дощу, його з зовнішньої сторони облицьовують вологозахисним матеріалом, наприклад водовідштовхувальним плиткою. Висота укладання зазвичай становить 10-50 см від рівня ґрунту.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*