Головна / Підлога / Як вибрати лінолеум

Як вибрати лінолеум

як вибрати лінолеум для офісу

Серед безлічі покриттів для підлоги лінолеум виділяється своїми експлуатаційними характеристиками і прийнятною вартістю. На відміну від свого предка – «радянського» лінолеуму – зразок 21 століття істотно відрізняється різноманітністю забарвлень, товщиною і значною екологічністю.

Який вид лінолеуму вибрати

Лінолеум буває декількох видів: як вибрати потрібний саме вам лінолеум?

ПВХ-лінолеум (полівінілхлоридний)

Якщо перед вами стоїть питання “як вибрати лінолеум для офісу з високою міцністю або для медичного закладу?”, відповідь на ваше питання – гомогенний ПВХ-лінолеум. Поняття “гомогенний” означає одношарове покриття з малюнком на всю глибину. У цього виду лінолеуму безліч переваг, наприклад, широка гамма кольорів та нескінченні можливості для дизайну, адже кілька різних за кольором покриттів можна поєднувати як завгодно. Завдяки верхньому шарові поліуретанового захисту з підлоги можна видалити практично будь-яку пляму, будь вона від вина або від йоду. Для медичних установ важливий той факт, що гомогенний лінолеум не має швів – при нестачі ширини смуги він зварюється між собою спеціальним зварювальним дротом. А де немає швів, там немає вологи, бруду і бактерій. Проблема з плінтусами може бути вирішена, якщо просто завести гомогенне покриття на стіни, тоді цей метод зробить герметичність підлоги практично на 100%. Також гомогенний лінолеум не підтримує горіння і взагалі не підпалюється.

Якщо гомогенний лінолеум чомусь не підійшов, наприклад, через забарвлення, і питання “як вибрати лінолеум” залишилось відкритим, то гетерогенне ПВХ-покриття точно вирішить проблему з вибором матеріалу для підлоги. Гетерогенний лінолеум являє собою багатошаровий ПВХ, який ідеально підійде в якості підлоги в магазині і школі. Цьому виду лінолеуму не страшні підбори, візки покупців на роликах, різні плями, адже верхній шар з чистого ПВХ або поліуретану витримає самі екстремальні навантаження. Гетерогенний лінолеум складніше у виготовленні і має більше видів по дизайну, тому й дорожче, ніж гомогенний.

Читайте:   Очищаючі і захисні засоби для лінолеуму: види та методи нанесення

Побутовий лінолеум

Як вибрати лінолеум, який найбільш часто використовується в квартирах і будинках? Низька тепловіддача, шумопоглинання, простота в укладанні і прибиранні – все це незаперечні плюси побутового лінолеуму для простої людини. Одним з істотних мінусів є нестійкість до лугів та деяких видів плям, а також основа, яка при попаданні вологи починає гнити. Побутовий лінолеум не завжди зносостійкий, як хотілося б, але тут вкотре підтверджується принцип «ціна-якість». До речі, неприємний хімічний запах тільки-но вкладеного покриття досить швидко вивітрюється, протягом одного тижня, а сам лінолеум м’який і легко гнеться, що забезпечує легке транспортування.

Як вибрати побутовий лінолеум

Як вибрати клас лінолеуму

Як і у ламінату, так і у лінолеуму існує кілька класів, різних по сферах застосування (по EN 685). Наприклад, класи з цифрою 2 – тобто 21, 22 і 23 призначені для використання виключно в житлових приміщеннях. Як вибрати самий стійкий лінолеум? До самих зносостійких належать покриття з цифрами 41, 42, 43, 44 на упаковці. Такий лінолеум призначений для комерційних приміщень з великим навантаженням, укладати його в домашніх умовах економічно невигідно. Для самих прохідних передпокоїв буде з лишком вистачати 33 або 34 класу.

Як вибрати екологічний лінолеум

При купівлі покриття буде незайвим попросити продавця пред’явити гігієнічний сертифікат, адже потрібно подбати не тільки про привабливий дизайн майбутньої підлоги, але і про його екологічність. Можна і самостійно знайти (або не знайти) на упаковці значок відповідності екологічним нормам даного покриття.

При правильному підборі лінолеуму під тип приміщення і належному догляді, він прослужить до 50 років, так що навіть встигне вам набриднути. Тому лінолеум – відмінний вибір підлогового покриття як для дому, так і для комерційних установ!

Читайте:   Плінтус з підсвічуванням: як вибрати і встановити

 


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*