Головна / Будівлі на ділянці / Де побудувати лазню на ділянці?

Де побудувати лазню на ділянці?

Де побудувати лазню

Фахівці пропонують розглянути два основних варіанти – лазня в будинку (або прибудова до нього) або окремо розміщена будівля.

В будинку

Такий варіант підійде в двох випадках: якщо у вас великий будинок або занадто маленька ділянка. В будинку оптимально робити сауну, так як вона вважається відносно сухим приміщенням і має невелику площу. Але, звичайно, потрібно врахувати, що будинок повинен мати стіни і каналізацію. Що ми маємо на увазі? І в лазні, і в сауні зазвичай є душове відділення. Тому слід передбачити централізований злив води. При влаштуванні «русской бани» важлива якісна ізоляція «банного» відсіку, щоб пар не проникав в житлове приміщення.

Прибудувати баню до невеликого садового будиночка неможливо, хоча б з-за тих же правил техніки безпеки.

Окремо

Окремо розміщена лазня – це особливе відчуття свободи і єднання з природою. Адже лазня в будинку сприймається швидше як ванна кімната, і в місті це не дивина. А окремо розташований будиночок – зовсім інша справа, романтика. Так ви відчуєте унікальність моменту. Часто це оптимальне рішення, особливо якщо планується зробити російську лазню.

Є й інші аргументи. Ще наші предки вважали, що приміщення з підвищеною температурою і вологістю краще відокремити від основного будинку, і з міркувань пожежної безпеки в тому числі. Крім того, такий варіант дозволяє в ряді випадків зробити конструкцію дещо простішою: влаштування каналізації необхідно не завжди. Будувати лазню зовсім не обов’язково, можна купити її в готовому вигляді, привезти на присадибну ділянку і встановити на фундамент.

Які ще нюанси потрібно враховувати

  • Найкращим місцем для окремо розташованої лазні вважається найнижча частина ділянки, тому що використовується багато води.
  • Враховуйте майбутнє сусідство вашої лазні з іншими будівлями на ділянці, а також з будівлями ваших сусідів.
  • Важливий момент для лазні – її орієнтація по сторонах світу. Як правило, двері лазні роблять з південної сторони, вікна влаштовують із заходу, щоб вечорами сонце як можна довше освітлювало приміщення.
  • Розмір лазні розраховується, виходячи з того, скільки людей буде паритися одночасно. У будь-якому випадку площа російської лазні має бути не менше 10 кв. м. Щоб уникнути зайвих втрат тепла стелю потрібно робити настільки низько, наскільки це можливо. Невелика лазня може мати два приміщення – передбанник і парну-мильну. Якщо розміри дозволяють, парну і мильну можна розділити і крім роздягальні влаштувати окреме приміщення для відпочинку.
  • Якщо на ділянці є природна або штучна водойма (або передбачається будівництво міні-басейну), то баню можна «посунути» до цього місця і зорієнтувати на неї вихід з парної.
  • Потрібно враховувати схему підведення води і водовідведення. Якщо на це звернути увагу заздалегідь, то потім, коли об’єкт буде побудований, не доведеться «тягати» зайві труби і копати траншеї.

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*