Головна / Інтер'єр / Карнизи для штор. Як правильно вибрати

Карнизи для штор. Як правильно вибрати

Карнизи для штор

Карниз повинен підходити під стиль інтер’єру, форми вікна і типу штор, але в першу чергу – це функціональний аксесуар. Тобто, головне його призначення – підтримувати штори і забезпечувати всілякі маніпуляції з ними.

Профільні карнизи і системи

Металеві профільні карнизи, оснащені пластмасовою фурнітурою, їх можна згинати під будь-якими радіусами – вони легкі, тому використовуються для арочних вікон. Кріплять профільні карнизи до стелі або до стіни за допомогою кронштейнів.

Профільні карнизи підійдуть в тих випадках, якщо вам необхідно повісити легку тюль або якщо у вас маленька відстань між стелею і вікном, а ще, якщо ви хочете, щоб карниз був непомітним.

Профільний карниз

Що стосується кронштейнів, то вони бувають різної довжини – від 10 до 30 сантиметрів. Це дозволяє закріпити на стіні профільний карниз з потрібним виступом. Завдяки цьому штори не стануть «лягати» на підвіконня, якщо він сильно виступає. Довжина цілісного карниза такого виду – до 6 метрів. Якщо ж використовувати з’єднувальні елементи, то довжину можна зробити будь-яку.

Профільні карнизи оснащуються механізмами для закривання штор, таким чином, можна руками до них і не торкатися. Вони прості в експлуатації – бігунки для штор і тюлі вільно ковзають по профілю, а багаторядні карнизи дозволяють прикрасити вікно багатошаровими шторами, що складаються з тканин різних відтінків.

Профільні пластикові карнизи з наповнювачем використовують для важких штор, а також для прямих вікон. У цих карнизах застосовується декоративна накладка під структуру дерева, яка надає карнизу класичний вид.

Металевий карниз

Металеві карнизи

Це знайомі всім карнизи з округлими напрямними. Можуть бути виконані під золото, хром. Є моделі як для сучасного інтер’єру, так і для класичного.

Читайте:   Як підібрати штори для дитячої кімнати дівчинки

Кріпляться металеві карнизи до стіни або до стелі. Фурнітура теж з металу – гачки та кільця. Карнизи з металу, крім функціонального призначення, можуть сприйматися також як прикраса, коштуюють вони, як правило, дорожче, ніж профільні. Металевий карниз підійде для тюлю і портьєр. Для комплектів з ламбрекеном він не годиться.

Ковані карнизи

Такі карнизи виготовляються під замовлення, вони здатні додати кімнаті особливий шик. Зустрічаються одинарні, подвійні і потрійні, з трубами і зі струнами. Основний декоративний елемент – ковані наконечники. Управління в основному вручну – за допомогою шнура або ручки-указки.

Шнур дозволяє відкрити штору всього лише одним рухом потягнув до низу, але існують також моделі з електроприводом, оснащені кнопкою або пультом дистанційного керування. Така конструкція виглядає як алюмінієвий профіль з кареткою, яка приводиться в рух електродвигуном.

Кований карниз

Круглі карнизи

Це традиційний вид карниза. Він найбільш універсальний, так як вписується в інтер’єр будь-якого стилю. Бувають карнизи з однією трубою, а також дворядні і трирядні. Труби цих карнизів роблять з дерева, металу або пластику. Кожний матеріал володіє своїми перевагами. Але класикою вважається дерев’яний карниз – він ніколи не виходить з моди.

Струнні карнизи

Струнні карнизи

У цих карнизах замість труби використовується струна. Виглядають карнизи мінімалістично і не привертають особливої уваги. Конструктивно вони являють собою спеціальну сталеву струну, натягнуту між кронштейнами, які кріпляться до стелі, або до стін. Струну можна прикрити багетом. Головний недолік – низька несуча здатність, тобто, для важких портьєр цей варіант неприйнятний.

Багетні карнизи

Багетні карнизи схожі на профільні. В цьому варіанті всі кріплення ховаються за декоративною планкою, що важливо при оформленні інтер’єру. Планки можуть бути різні: великих або маленьких розмірів, дуже різноманітних форм і будь-яких забарвлень. Профілі цих карнизів роблять однорядні, дворядні і трирядні. У першому ряду часто розміщують смужку-липучку, до якої кріпиться ламбрекен. При купівлі багетного карниза в першу чергу звертайте увагу на колір і форму планки, так як це основний елемент для створення декоративної композиції.

Читайте:   Блакитний колір в інтер'єрі спальні

Дерев’яні карнизи

Дерев’яні карнизи – це класика. Роблять їх із дуба, сосни, вишні, горіха та інших порід дерева. Що стосується форми, то вони бувають плоскими або круглими з кільцями. Такі карнизи підбирають під колір меблів чи паркету, що робить інтер’єр більш гармонійним і цілісним.

Дерев'яний карниз

Вибір параметрів карниза

Довжина карниза включає в себе довжину поперечини і двох наконечників. Перед вибором довжини спочатку необхідно визначити, де буде розташований карниз.

При варіанті «від стіни до стіни» довжину карниза вибирайте на 2-3 сантиметри менше, ніж відстань від стіни до стіни. Встановлюйте карниз не менш, ніж на 3 кронштейна.

У варіанті «над вікном» кронштейни встановлюйте за краями віконного отвору, щоб можна було розсунути штори і відкрити вікно повністю. Загальну довжину карнизу в цьому випадку потрібно взяти на 30 – 40 сантиметрів ширше віконного отвору.

В обох випадках відстань від крайньої точки вікна до стелі повинна бути достатньою для установки кронштейнів. Якщо ця відстань маленька, то кронштейн там не поміститься. У цьому випадку годиться варіант – «частково над вікном», коли кронштейни розміщують трохи нижче рівня вікна, по краях від нього.

При виборі пам’ятайте про наявність батарей, труб, ширину підвіконня. Адже штори повинні вільно звисати з карниза. Для цього має бути оптимальна відстань від штанги карниза до стіни.

Тепер про те, скільки купувати кронштейнів. Якщо довжина карниза до 2 метрів, то можна обійтися двома кронштейнами. Оптимальна відстань між кронштейнами 1,5 – 2 метри. Тоді вони надійно утримують карниз, а самі штанги не провисають під вагою штор.

Щоб розрахувати габарити карниза, визначити спосіб кріплення і його розташування відносно вікна, візьміть рулетку, заміряйте і запишіть наступні параметри:

 1. Відстань між стінами біля вікна.
 2. Ширину вікна.
 3. Мінімальна відстань від стіни до штор.
 4. Відстань від стелі до верхнього краю віконного прорізу.
Читайте:   Штори в інтер'єрі: вибираємо тканини

З цією шпаргалкою і вирушайте в магазин.

 • Поради по дизайну
 • При виборі карниза пам’ятайте, що він повинен відповідати інтер’єру.
 • Для кімнати в класичному стилі підійде багетний карниз. Можна використовувати і круглий карниз, особливо дерев’яну модель.
 • Якщо мінімалістичний дизайн кімнати або в стилі хай-тек, купіть струнний карниз.
 • З римськими чи японськими шторами добре поєднуються алюмінієві профілі.
 • У приміщенні, обробленому натуральним каменем або деревом, краще використовувати кований карниз.
 • Якщо кімната низька, купіть стельовий карниз, тоді вона буде здаватися вище.
 • Щоб візуально збільшити вікно, вибирайте довгий карниз. Якщо штори будуть закривати частину стіни, вікно здасться більшого розміру, ніж є насправді.
 • Для штори з ламбрекеном карниз оптимально закріпити під стелею, щоб той не закривав частину вікна. Потрібно брати потрійний карниз.
 • Для дитячої кімнати ідеальний варіант – пластикові карнизи, так як вони бувають всіх кольорів і органічно поєднуються з яскравими меблями для малюків.

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*