На головну / Інтер'єр / Карнизи для штор. Як правильно вибрати

Карнизи для штор. Як правильно вибрати

Карнизи для штор

Карниз повинен підходити під стиль інтер’єру, форми вікна і типу штор, але в першу чергу – це функціональний аксесуар. Тобто, головне його призначення – підтримувати штори і забезпечувати всілякі маніпуляції з ними.

Профільні карнизи і системи

Металеві профільні карнизи, оснащені пластмасовою фурнітурою, їх можна згинати під будь-якими радіусами – вони легкі, тому використовуються для арочних вікон. Кріплять профільні карнизи до стелі або до стіни за допомогою кронштейнів.

Профільні карнизи підійдуть в тих випадках, якщо вам необхідно повісити легку тюль або якщо у вас маленька відстань між стелею і вікном, а ще, якщо ви хочете, щоб карниз був непомітним.

Профільний карниз

Що стосується кронштейнів, то вони бувають різної довжини – від 10 до 30 сантиметрів. Це дозволяє закріпити на стіні профільний карниз з потрібним виступом. Завдяки цьому штори не стануть «лягати» на підвіконня, якщо він сильно виступає. Довжина цілісного карниза такого виду – до 6 метрів. Якщо ж використовувати з’єднувальні елементи, то довжину можна зробити будь-яку.

Профільні карнизи оснащуються механізмами для закривання штор, таким чином, можна руками до них і не торкатися. Вони прості в експлуатації – бігунки для штор і тюлі вільно ковзають по профілю, а багаторядні карнизи дозволяють прикрасити вікно багатошаровими шторами, що складаються з тканин різних відтінків.

Профільні пластикові карнизи з наповнювачем використовують для важких штор, а також для прямих вікон. У цих карнизах застосовується декоративна накладка під структуру дерева, яка надає карнизу класичний вид.

Металевий карниз

Металеві карнизи

Це знайомі всім карнизи з округлими напрямними. Можуть бути виконані під золото, хром. Є моделі як для сучасного інтер’єру, так і для класичного.

Читайте:   Кондиціонер в інтер'єрі: заховати або виділити?

Кріпляться металеві карнизи до стіни або до стелі. Фурнітура теж з металу – гачки та кільця. Карнизи з металу, крім функціонального призначення, можуть сприйматися також як прикраса, коштуюють вони, як правило, дорожче, ніж профільні. Металевий карниз підійде для тюлю і портьєр. Для комплектів з ламбрекеном він не годиться.

Ковані карнизи

Такі карнизи виготовляються під замовлення, вони здатні додати кімнаті особливий шик. Зустрічаються одинарні, подвійні і потрійні, з трубами і зі струнами. Основний декоративний елемент – ковані наконечники. Управління в основному вручну – за допомогою шнура або ручки-указки.

Шнур дозволяє відкрити штору всього лише одним рухом потягнув до низу, але існують також моделі з електроприводом, оснащені кнопкою або пультом дистанційного керування. Така конструкція виглядає як алюмінієвий профіль з кареткою, яка приводиться в рух електродвигуном.

Кований карниз

Круглі карнизи

Це традиційний вид карниза. Він найбільш універсальний, так як вписується в інтер’єр будь-якого стилю. Бувають карнизи з однією трубою, а також дворядні і трирядні. Труби цих карнизів роблять з дерева, металу або пластику. Кожний матеріал володіє своїми перевагами. Але класикою вважається дерев’яний карниз – він ніколи не виходить з моди.

Струнні карнизи

Струнні карнизи

У цих карнизах замість труби використовується струна. Виглядають карнизи мінімалістично і не привертають особливої уваги. Конструктивно вони являють собою спеціальну сталеву струну, натягнуту між кронштейнами, які кріпляться до стелі, або до стін. Струну можна прикрити багетом. Головний недолік – низька несуча здатність, тобто, для важких портьєр цей варіант неприйнятний.

Багетні карнизи

Багетні карнизи схожі на профільні. В цьому варіанті всі кріплення ховаються за декоративною планкою, що важливо при оформленні інтер’єру. Планки можуть бути різні: великих або маленьких розмірів, дуже різноманітних форм і будь-яких забарвлень. Профілі цих карнизів роблять однорядні, дворядні і трирядні. У першому ряду часто розміщують смужку-липучку, до якої кріпиться ламбрекен. При купівлі багетного карниза в першу чергу звертайте увагу на колір і форму планки, так як це основний елемент для створення декоративної композиції.

Читайте:   Штори в інтер'єрі: вибираємо тканини

Дерев’яні карнизи

Дерев’яні карнизи – це класика. Роблять їх із дуба, сосни, вишні, горіха та інших порід дерева. Що стосується форми, то вони бувають плоскими або круглими з кільцями. Такі карнизи підбирають під колір меблів чи паркету, що робить інтер’єр більш гармонійним і цілісним.

Дерев'яний карниз

Вибір параметрів карниза

Довжина карниза включає в себе довжину поперечини і двох наконечників. Перед вибором довжини спочатку необхідно визначити, де буде розташований карниз.

При варіанті «від стіни до стіни» довжину карниза вибирайте на 2-3 сантиметри менше, ніж відстань від стіни до стіни. Встановлюйте карниз не менш, ніж на 3 кронштейна.

У варіанті «над вікном» кронштейни встановлюйте за краями віконного отвору, щоб можна було розсунути штори і відкрити вікно повністю. Загальну довжину карнизу в цьому випадку потрібно взяти на 30 – 40 сантиметрів ширше віконного отвору.

В обох випадках відстань від крайньої точки вікна до стелі повинна бути достатньою для установки кронштейнів. Якщо ця відстань маленька, то кронштейн там не поміститься. У цьому випадку годиться варіант – «частково над вікном», коли кронштейни розміщують трохи нижче рівня вікна, по краях від нього.

При виборі пам’ятайте про наявність батарей, труб, ширину підвіконня. Адже штори повинні вільно звисати з карниза. Для цього має бути оптимальна відстань від штанги карниза до стіни.

Тепер про те, скільки купувати кронштейнів. Якщо довжина карниза до 2 метрів, то можна обійтися двома кронштейнами. Оптимальна відстань між кронштейнами 1,5 – 2 метри. Тоді вони надійно утримують карниз, а самі штанги не провисають під вагою штор.

Щоб розрахувати габарити карниза, визначити спосіб кріплення і його розташування відносно вікна, візьміть рулетку, заміряйте і запишіть наступні параметри:

Читайте:   Комбінування шпалер - ідеї, фото варіантів. Як поклеїти шпалери двох видів?
 1. Відстань між стінами біля вікна.
 2. Ширину вікна.
 3. Мінімальна відстань від стіни до штор.
 4. Відстань від стелі до верхнього краю віконного прорізу.

З цією шпаргалкою і вирушайте в магазин.

 • Поради по дизайну
 • При виборі карниза пам’ятайте, що він повинен відповідати інтер’єру.
 • Для кімнати в класичному стилі підійде багетний карниз. Можна використовувати і круглий карниз, особливо дерев’яну модель.
 • Якщо мінімалістичний дизайн кімнати або в стилі хай-тек, купіть струнний карниз.
 • З римськими чи японськими шторами добре поєднуються алюмінієві профілі.
 • У приміщенні, обробленому натуральним каменем або деревом, краще використовувати кований карниз.
 • Якщо кімната низька, купіть стельовий карниз, тоді вона буде здаватися вище.
 • Щоб візуально збільшити вікно, вибирайте довгий карниз. Якщо штори будуть закривати частину стіни, вікно здасться більшого розміру, ніж є насправді.
 • Для штори з ламбрекеном карниз оптимально закріпити під стелею, щоб той не закривав частину вікна. Потрібно брати потрійний карниз.
 • Для дитячої кімнати ідеальний варіант – пластикові карнизи, так як вони бувають всіх кольорів і органічно поєднуються з яскравими меблями для малюків.
Поділитись:

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Ваш email не будет опублікований.Необхідні поля відмічені *

*