Головна / Як побудувати дім / Планування будинку: стандартні розміри кімнат

Планування будинку: стандартні розміри кімнат

Планування будинку: стандартні розміри кімнат

Кімната – найпростіша структурна одиниця будинку. Габарити кімнати – довжину і ширину визначають відповідно потребам людини (виконання функціональних операцій, безперешкодне пересування).

Що стосується вибору висоти приміщення, то тут крім вищезгаданих моментів, слід враховувати психологічне відчуття «тиску» низьких стель. Мінімальні площі розраховують на сім’ю, що складається з 3-4 чоловік. Висоту житлових кімнат і кухні роблять не менше 2,7 м від підлоги до стелі, для інших приміщень цей параметр становить не менше ніж 2,5 м, для мансарди висота може становити 2,3 м, для коридорів – 2,1 м.

У нашій статті ми детально зупинимося на розгляді стандартних розмірів кожної з кімнат житлового будинку або квартири.

Розміри вітальні

Кількість меблів і її розташування в цій зоні не регламентується і залежить від смаку і уподобань власника житла, тому головні параметри, які потрібно враховувати при визначенні розмірів приміщення – це відстані в проходах між меблями і до екрану телевізора. Ширина проходу між встановленою стаціонарно меблями повинна становити не менше 50 см.

У серійних меблів для віталень такі стандартні розміри:

  • у дивана – глибина 74 (90) см і ширина 200 см;
  • у крісел – глибина 60 (74) см, а довжина 60 (74) см;
  • шафи для книг та посуду мають глибину 30 см, а довжину 80 чи 120 см;
  • журнальні столики випускають з шириною стільниці від 40 до 80 см, а довжина зазвичай становить 60 – 140 см.
Читайте:   Как снять квартиру во Львове и обезопасить себя от мошенников

Телевізор слід встановлювати з урахуванням норм, які забезпечують гігієнічний комфорт. Рекомендується витримувати відстань від екрана до очей дорівнює діагоналі телевізора, помноженої на 6-8 одиниць. Висота установки – приблизно 7-10 градусів від горизонтального променя, що проходить через зіницю.

Згідно з нормами, площа вітальні повинна становити не менше 18 м2. Для сім’ї складається з 3-5 осіб вона повинна складати – 25 м2.

Розміри їдальні та кухні

Розміри їдальні та кухні

Ширина кухні повинна бути не менше 1,7 м, але оптимальна величина цього параметра – в районі 2,4 м, а загальна площа окремої кухні – від 8 м2. Якщо кухня сполучена з вітальнею, тоді площа може бути і менше. Слід передбачити можливість зручного розташування обладнання – довжина фронту може становити до 7 м. Подумайте про варіанти його установки – в один ряд, в два ряди, Г – або П-образне розташування.

Якщо кухня, поєднана з їдальнею, то її мінімальна площа – 12 м2. Хоча більш зручний варіант – кухня з площею 15 м2. Мінімальна площа окремо розташованої їдальні – 8 м2. Якщо ви плануєте збирати за столом 10 чоловік, то площу необхідно збільшити до 10-12 м2.

Розміри спальні

Повноцінні умови для сну – одна з основних функцій житла, тому розміри спальні слід підбирати особливо ретельно. В ідеалі потрібно намагатися розмістити кожне спальне місце в окремій кімнаті.

Стандартна меблі для спальні має такі розміри:

  • довжина спального місця – 2 м;
  • ширина одинарної ліжка – 0,8 м (мінімальна – 0,7 м, максимальна – 0,9 м);
  • ширина полуторним ліжка – 1,2 м;
  • ширина подвійний (двоспальне) ліжка – 1,40-1,60 м.

Додаткові меблі, які зазвичай розташовуються в зоні для сну, включаєють в себе: приліжкову тумбу або полицю, тумбу для постелі, стілець, туалетний столик, шафу.

Читайте:   Квартиры от застройщика: главные преимущества

Площа спальної кімнати, в якій можуть поміститися тільки односпальне ліжко, шафа і столик дорівнює приблизно 8 м2. Але згідно з нормами цього недостатньо – по мінімуму площа спальні повинна бути 10 м2. У ній може розміститися двоспальне ліжко і шафа, якщо ж ви плануєте розмістити додатково туалетний столик або письмовий стіл, тоді площа спальні потрібно збільшити до 14 м2 або більше.

Розміри спальні

Розміри ванни і санвузла

Ширина санвузла з умивальником і унітазом повинна становити щонайменше 0,9 м і більше, загальна площа від 1,3 м2. Для розміщення душової кабіни потрібно як мінімум 2,7 м2, якщо ви плануєте встановити ванну, тоді потрібно від 4,25 м2, для біде потрібно ще 0,75 м2 і всього – 5 м2. Установка пральної машини і ще одного умивальника збільшить площу до 7 м2.

Розміри ванни і санвузла

Розміри вітальні і холу

Для передпокою мінімальна ширина становить 1,4 м, а за площею – 6-7 м2. Хоча, щоб не відчувати дискомфорту, краще збільшити площу приміщення до 10 м2. На вході в будинок влаштовується тамбур. Його глибина повинна бути не менше 1,2 м і а площа від 1,3 м2.

Розміри вбиральні

Для дворядної вбиральні мінімальна ширина становить 2 м, площа – залежить від ваших потреб, зазвичай цілком достатньо 8-10 м2.

Комори та інші господарські приміщення

За нормами, в будинку з площею 100 м2 повинна бути комора з площею 2 м2, де буде зберігатися інвентар. Хоча, звичайно, треба виходити з ваших потреб: можливо, вам і не потрібна велика комора.

Розміри сходів

Ширину сходів потрібно робити не менше ніж 0,9 м, займана ними площа повинна складати в середньому – 6 м2 (4,4 м2 – для маршів, 1-1,6 м2 – для проміжної площадки). Прямі сходи, влаштовані уздовж стіни займають мінімум площі, те ж можна сказати про сходи з забіжними ступенями і про гвинтові.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*