Головна / Стеля / Як приклеїти стельовий плінтус до натяжної стелі

Як приклеїти стельовий плінтус до натяжної стелі

Як приклеїти стельовий плінтусВарто відразу уточнити, що стельовий плінтус не клеїться безпосередньо до натяжну стелю – галтель (так називається цей різновид плінтуса) до самого полотна не приклеюється, тільки до стіни. Не будемо вдаватися в подробиці, з якої причини, так як нас цікавить сама методика кріплення. Головне розуміти, що саме в цьому і полягає особливість встановлення даних виробів.

Плінтуса монтуються на завершальному етапі обробки стелі і служать для того, щоб приховати зазор, який утворюється між поверхнею і елементами підвісної конструкції (як правило, це рейки металопрофілю, які кріпляться до стін по периметру приміщення і утримують полотно).

Матеріалів для виробництва галтелей достатньо. Саме тому всі стельові плінтуса поділяються на «легкі» (пластик, пінопласт і його різновиди) і «важкі» (гіпсова ліпнина, деревина). Ми не будемо розглядати, як вибрати стельовий плінтус, які переваги і недоліки у його різновидів. Зупинимося безпосередньо на технології проведення робіт стосовно до плінтусів з пінопласту, так як більшість людей воліють купувати саме їх.

В принципі, великої різниці в тому, з якого матеріалу виготовлена галтель, немає. В основі своїй методика підгонки і кріплення практично однакова. Найбільшу трудність, як правило, викликає стикування виробів у кутах приміщення. Ось з цього і почнемо.

В чому основна проблема? Підігнати плінтуса один до одного так, щоб у місці дотику утворився тонкий, рівний шов. Звичайно, можна намагатися різати галтелі під кутом «на око», але якість з’єднання буде невисокою – після їх фіксації на стіні між ними щілин, причому досить великих, не уникнути. Та й витрата матеріалу буде відповідною. Тому краще скористатися одним із запропонованих способів.

Зміст статті (Содержание)

Читайте:   Потолок Грильято: его особенности, преимущества и дизайн

Виготовлення «еталонів»

кріплення стельового плінтусаЯкий би вид плінтуса не був обраний, потрібно купити 1 – 2 рейки галтелей з пінопласту. Для гаманця це не обтяжливо, так як вартість 1 м найдешевшого десь в межах 20 грн. Причому ширина зразків в даному випадку ролі не грає. Наше завдання – підготувати 2 пари шматочків плінтуса, які будуть при з’єднанні ідеально прилягати своїми кутовими зрізами одна до одної. Ось на придбаних пінопластових виробах і слід потренуватися. Чому знадобиться саме 2 пари, зрозуміло. Одна – як зразок для внутрішніх кутів, інша – для зовнішніх.

За визначенням всі вони в приміщенні дорівнюють 900 (хоча на практиці це не зовсім так). Ось на це треба орієнтуватися. Не обов’язково бути великим знавцем геометрії, щоб зрозуміти, що у кожного шматка плінтуса потрібно відрізати край під кутом 450, а потім їх прикласти один до одного за місцем установки.

Відразу стане зрозуміло, де і скільки ще підрізати. Після точного збігу торцевих частин такі заготовки цілком підійдуть для ролі зразкових.

замазування стиківВ деяких місцях (причому не тільки по кутах) після закріплення плінтусів між ними можуть бути, хоч і невеликі, щілини. Це пов’язано з тим, що абсолютно рівних стін не буває. Отже, орієнтуючись на одну і ту ж зразкову пару, ідеальної підгонки не вийде. Але це не страшно. Стики відмінно «маскуються» герметиком білого кольору (або акрилової шпаклівкою). Враховуючи, що плінтуса розташовуються на висоті, під стелею, він буде практично непомітний.

Різка з допомогою стусла

Це пристосування можна придбати в тієї ж точки продажів (коштує вона копійки). Являє собою дощечку, до бічних сторонах якої прибиті ще дві. У них – підготовлені прорізи, куди поміщається полотно ножівки по металу. З малюнка зрозуміла і сама конструкція пристосування, і методика підрізання галтелей.

Читайте:   Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

Різка з допомогою стусла

Стусло можна зробити і самостійно, але чи є сенс витрачати на це час, враховуючи вартість готового виробу? А якщо його немає у продажу, то в принципі, нічого страшного не станеться. Що дає це пристосування? Незначну економію часу, який доведеться витратити на «тренування» при роботі першим способом. Адже ідеальної підгонки плінтусів сусло також не забезпечить, так як з його придбанням стіни рівніше не стануть.

Використання готових куточків

Використання готових куточківЯкщо плінтуса придбати в спеціалізованому магазині, то вони напевно у продажу є. При цьому завдання дещо спроститься, так як плінтуса доведеться поєднувати з ними, отже, обрізати під кутом 900, що набагато зручніше.

Кріплення «легких» плінтусів

Опис алгоритму дій займе небагато місця, так як технологія – простіше нікуди.

Розмітка

Якщо вгорі залишиться щілина (між полотном і плінтусом), то її буде і непомітно. Головне, щоб нижні краї галтелей лежали на одній горизонталі. Немає сенсу пояснювати, що крива смуга плінтуса привабливості кімнаті не додасть. Ось цю горизонтальну лінію і слід намітити. Чим і як – олівцем, простягнутою волосінню або іншим способом – кожен господар вирішить сам.

Фіксація

Клей наноситься тільки на ту частину плінтуса, яка буде прилягати до стіни. Це теж зрозуміло. Після цього галтель прикладається до основи і утримується протягом декількох хвилин (до «схоплювання»). Особливості кріплення обов’язково вказуються на упаковці з клеєм (або вкладеної в неї інструкції). по суті технологія мало чим відрізняється від приклеювання стельового плінтуса.

Плінтуса «важкі»

Загальний принцип кріплення мало чим відрізняється, тому відзначимо лише нюанси. Вибір методики багато в чому залежить від ваги плінтусів (їх матеріал, ширина).

плінтус для натяжної стелі

Перший варіант

Кріплення проводиться безпосередньо на основу. Тому місце, які галтелі накриють, слід «оголити», так як на шпалери клеїти не рекомендується. Підрізати їх по лінії гострим ножем труднощів не складе. Особливість в тому, що дану ділянку (смугу) потрібно додатково загрунтувати, щоб підвищити її адгезію. Плюс до цього – клей наносити не тільки на тильну сторону плінтуса, але і на оголену основу. Це забезпечить якісне «схоплювання» матеріалів.

Читайте:   Види стель та матеріалів для них. Яку стелю краще зробити?

Другий варіант

По наміченій лінії, з певним інтервалом, встановлюються дерев’яні куточки, до яких прикріплюються галтелі.

Кілька порад

  • Якщо між верхнім краєм стельового плінтуса і полотном залишити невеликий зазор, то туди можна «заховати» світлодіодну стрічку. Це досить оригінальне рішення освітлення кімнати.
  • Разом з плінтусами бажано відразу ж придбавати і рекомендований для них склеювальний склад. Орієнтуватися на те, що «у мене є якісь старі запаси» не варто. Особливо якщо мова йде про галтелях з пінопластів. Ще невідомо, як вони відреагують на цей клей. Адже для даного виду плінтусів необхідно використовувати засіб для склеювання з рекомендованим хімічним складом.
  • Стіни бувають різними. Тому і спосіб кріплення вибирається з урахуванням того, з якого матеріалу вони зроблені. Наприклад, якщо це деревина, то немає сенсу встановлювати дерев’яні куточки (під не надто масивні плінтуса).

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*