Головна / Дизайн кімнат / Спальня / Меблі в інтер’єрі спальні: різні комбінації

Меблі в інтер’єрі спальні: різні комбінації

Меблі в інтер'єрі спальні

Підходячи до питання меблювання спальні, рекомендуємо уважно поставитися до підбору відповідних предметів обстановки. При цьому, необхідно керуватися розміром кімнати, її стилем і майбутнім призначенням меблів. Сьогодні ми не будемо говорити про приклади аскетичного оформлення спалень, де в досить просторому приміщенні ліжко і низький пуф можуть бути основними і єдиними предметами.

Меблі для невеликих спалень

Для початку, пропонуємо розглянути декілька дуже вдалих способів організації простору за допомогою меблів, в спальнях з середніми і малими розмірами площі.

Якщо ваша спальня не відрізняється завидними габаритами, не слід ускладнювати ситуацію, купуючи надмірно великі меблі та предмети, які будуть в такій кімнаті зайвими. Це означає, що в ідеалі ліжко, приміром, не повинно займати більше, ніж 1/3 площі підлоги, а письмовий стіл, якими ви не користуєтеся, стане тягарем і перешкодою для вільного переміщення.

Ліжко, дві тумби, комод і крісло

Маленька спальна кімната чекає від вас дуже раціонального підходу до вибору потрібних меблів. Так, біля ліжка можна поставити акуратні тумбочки або приліжкові столики, а біля протилежної стіни встановити комод. Крісло краще поставити біля вікна, так що вам буде комфортно проводити час за читанням або рукоділлям.

Ліжко, два крісла і комод

Якщо ліжко розташовується посередині однієї із стін, телевізор, якщо він є в спальні, встановлюють навпроти ложа. Тому, найкращим і цілком логічним буде розмістити під монітором місткий комод, що, в свою чергу, дозволить обійтися без шафи. Тандем, що складається з ліжка і комода, рекомендуємо доповнити парою зручних крісел, формуючи так звану зону для читання, бесід або прийому гостей.

Читайте:   Ортопедична основа для матраца: як її вибрати?

Ліжко, два крісла і комод

Шафа, ліжко, два комода і банкетка

Наступний варіант обстановки в спальні підійде для кімнати середньої величини, де додаткові квадратні метри площі дають деяку свободу. А саме: поряд з ліжком, як основним предметом меблів, замість приліжкових тумб можна використовувати невеликі комоди. У ногах розташуйте компактну банкетку, яка буде досить функціональною, надаючи ложу завершений вигляд.

В даному випадку залишиться достатньо місця для того, щоб встановити в кімнаті шафу для комфортного зберігання вихідного і верхнього одягу.

Шафа, ліжко, два комода і банкетка

Ліжко, банкетка, трюмо і тумба

Бувають спальні невеликих розмірів навіть в просторих будинках, наприклад, гостьові, а при них – повноцінна гардеробна. Отже, необхідність у використанні комодів і шаф відпадає.

Якщо ви надаєте нічліг тимчасовому гостю, то спальню краще обставити тільки самими необхідними меблями. В ній можуть бути: ліжко, банкетка (щоб зручно скласти речі або покривало перед сном) і туалетний столик. Інші предмети декору підбирайте на свій розсуд (скрині, кошики, пуфи).

Ліжко, банкетка, трюмо і тумба

Ліжко, два стелажа і банкетка

Досить практичним рішенням для маленької спальні може бути використання зони біля вікна. Такий прийом особливо цікаво виглядає в приміщеннях довгастої (прямокутної) форми.

Все, що необхідно зробити – це спорудження двох, розташованих паралельно, стелажів, об’єднаних банкеткою або лавою з висувними ящиками. Зручно, функціонально і небанально, до того ж, займає така конструкція небагато місця, залишаючи приміщення просторим.

Ліжко, два стелажа і банкеткаМеблі для просторих спалень

У власників великих спалень є всі можливості для створення неймовірної краси кімнат, з особливим шармом і унікальними предметами меблів.

При оформленні просторої спальні радимо розміщувати меблі рівномірно по всій площі приміщення. До того ж, у великих кімнат, є всі передумови для візуального розмежування їх на окремі зони: для сну, гардеробну, вітальню або туалетну зони.

Читайте:   Освітлення в спальні – як організувати, щоб створити затишок?

Два комоди, консолі, ліжко, банкетка і столик

Використання в габаритних спальнях деяких предметів меблів є, скоріше, тільки декоративним прийомом оформлення, і не більше. Але, все ж, розмір приміщення вимагає їх присутності, тому можна придбати вишукану консоль на додаток до мальовничого пейзажу на стіні.

Окремо слід зауважити, що ліжко, на відміну від застосування в малих спальнях, у великій кімнаті повинно бути відповідного розміру, та й форма її також може бути будь-якою. Ну а на додаток шикарного ложа можна придбати стильну банкетку з оксамитовою оббивкою і пару комодів, дублюючих один одного.

Меблі для просторих спалень

Ліжко, три комода, два крісла і столик

Другий варіант меблевої обстановки великої спальні може виглядати так: два невеликих комода, розташовані з боків ліжка, формують трикутник, разом з тими, що стоять біля протилежної стіни, комодом побільше. Вітальню зону оформіть за допомогою двох глибоких крісел в окремій частині кімнати, наприклад, біля вікна.

Ліжко, три комода, два крісла і столик

Ліжко, банкетка, міні-диван і трюмо

Зверніть увагу на такий добре продуманий план розміщення меблів в спальні. Тут ліжко з банкеткою в ногах займає логічний центр кімнати, навколо якого розташовуються інші предмети. Гостьова зона у вигляді дивана знаходиться по одну сторону кімнати, туалетний – за іншу, що, безсумнівно, справить враження впорядкованості простору.

Ліжко, банкетка, міні-диван і трюмо

Шафа, три комода, ліжко, софа

Розмістити в одному великому просторі все необхідне для наповнення спальні можна без шкоди для візуального сприйняття кімнати. У просторій спальні, серед інших, є безумовна перевага в тому, що навіть якщо заповнити її площу масивними меблями від стелі до підлоги, навантаження не буде так сильно відчуватися візуально, ніж у кімнаті з меншими габаритами.

Без сумнівів, ніяка висота і ширина шафи не зможе зупинити володаря великої спальні, якщо сподобався дизайн меблів і буде, як не можна більше, підходити до інтер’єру. Разом з цим, ви можете дозволити собі придбати відповідний комод, або навіть три таких предмета. А зону відпочинку біля ліжка може підтримати м’яка канапа або кушетка.

Читайте:   Як вибрати дерев'яне двоспальне ліжко в спальню

Шафа, три комода, ліжко, софа

Ліжко, двоповерхове ліжко, два крісла і кавовий столик

Велика спальня – це ще й кімната для дизайнерських експериментів. Так, наприклад, TV-зону навпроти ліжка можна оформити за допомогою комода або низької тумби, а стелажа для книг, вбудованого в нішу. Комфортні крісла біля вікна і столик в комплекті з ними буде сприяти релаксації, не порушуючи кордонів спального місця.

Порада

Зробіть гостьову зону просторої спальні акцентом всього приміщення: розташуйте в ній дизайнерські крісла, приміром, на витончених ніжках і з яскравою рослинної оббивкою.

Ліжко, двоповерхове ліжко, два крісла і кавовий столикЗалишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*