Головна / Дизайн кімнат / Ремонт за планом: як розробити дизайн-проект

Ремонт за планом: як розробити дизайн-проект

як розробити дизайн-проект

Підготовка та реалізація дизайн-проекту – завдання не з простих. Якщо підійти до цього питання зі знанням всіх нюансів, від створення першого документа у комп’ютерній програмі до початку ремонту пройде всього місяць. Прочитайт поради, як виконати ремонт квартири за заздалегідь підготовленим планом.

Робота над проектом починається зі знайомства з дизайнером. Переконайтеся, що у вас з дизайнером збігаються погляди на майбутній інтер’єр. Від якихось рішень він може вас відрадити, запропонувати свої. Головне – щоб вам подобалися його ідеї, адже в цій квартирі ви будете проводити багато часу.

Розробка варіантів

Зібравши максимум інформації, дизайнер приступає до розробки варіантів перепланування. Вони можуть бути найрізноманітнішими: від простих, де не потрібна складна переробка до цікавих і складних з вільним плануванням.

Планування в площині

Коли планування вже затверджено, рахують кількість квадратних метрів в кожній кімнаті. Готується креслення, яке на одному з наступних етапів буде перенесене в комп’ютерну програму для створення 3D-моделі.

Вказівки будівельникам

Дизайнер складає план, за яким будівельники будуть зводити перегородки або, навпаки, демонтувати старі. Іноді дають інформацію в одному документі, іноді розбивають на два: окремо дають план монтажу і демонтажу.

Розробка варіантів

Така різна підлога

Коли готовий план розстановки меблів, сантехніки з прив’язками, експлікація приміщень, план монтажу або демонтажу, дизайнер приступає до опрацювання дизайн-проекту підлоги. Спираючись на схему функціонального зонування з розстановкою меблів і сантехніки, дизайнер пропонує на вибір найбільш цікаві варіанти підлоги.

Готуємо стелю

Паралельно схематичному плану підлоги опрацьовуються варіанти стель з урахуванням планування, розташування меблів і сантехніки, меж підлоги і початкової задачі. Відштовхуючись від технічного завдання, дизайнер максимально цікаво і вигідно розкриває ситуацію, оскільки вдалий варіант стелі підкреслює всі плюси планування, надає індивідуальний характер інтер’єру.

Читайте:   Создание домашнего офиса

Освітлення

План стелі і розташування стельових і настінних світильників, так званий сценарій освітлення, тісно пов’язані з розташуванням вимикачів і всієї електросистеми квартири. На плані зазначаються всі типи вимикачів, включаючи регулятори теплих підлог. Після затвердження схеми підключення верхнього світла, даються прив’язки всіх стельових і настінних світильників і вимикачів до найближчої стіни або отвору.

Планування в площині

Відповіді у деталях

Іноді в інтер’єрі присутні складні конструктивні елементи: ніші з гіпсокартону, стелі, що мають нестандартну і складну форму, і інші елементи, що потребують додаткових роз’яснень. У складних дизайн-проектах таких деталей може бути кілька, тому на планах і кресленнях щодо окремих елементів інтер’єру даються спеціальні пояснення для будівельників і монтажників.

Ціна питання

Створивши всі креслення і плани, дизайнер підраховує точну кількість матеріалу для кожної стіни – фарба, шпалери або декоративна штукатурка та інше. Також підраховуються погонні метри плінтусів, карнизів, молдингів. Потім складається кошторис з загальними підрахунками кількості витрат на кожен матеріал по кожному приміщенню.

Віртуальний будинок

Коли все готово, дизайнер створює комп’ютерну фотореалістичну 3d-візуалізацію приміщень. Як правило, це дорога, але важлива послуга. Вона дозволяє побачити всі зібраними воєдино: підлоги, стелі, меблі, сантехніку, кольори, фактури.

Купівля матеріалу

Це фінальний етап планування, так як після придбання всіх витратних матеріалів можна приступати до реалізації дизайн-проекту вашої квартири. Процес підбору та придбання матеріалів трудомісткий. Тому розумно доручити це фахівцям. Коли все буде в зборі – креслення, візуалізації, необхідні матеріали, – бригада ремонтників приступає до виконання завдання.

В середньому на реалізацію йде 1-3 місяці. Це основні фінансові витрати, так що вартість буде варіюватися в залежності від вибраних матеріалів.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*