Головна / Будівельні матеріали / Як бути, якщо у вашій квартирі розсохся ламінат?

Як бути, якщо у вашій квартирі розсохся ламінат?

розсохся ламінат

Новенький ламінат, який ще недавно радував око, розсохся і між швами з’явилися значні зазори, а сам ламінат скрипить і прийняв зовсім не естетичний вигляд. В цьому випадку потрібно приймати термінові заходи.

Три помилки при експлуатації

Перш ніж нарікати на якість ламінату, потрібно згадати: чи справді всі експлуатаційні вимоги були виконані?

По-перше, укладати ламінат не рекомендується в новобудовах, так як основа ще «вмощується», а сам будинок «ходить». Тому замки ламінату в 2-3 мм, які обов’язково повинні бути, можуть перекоситися. В результаті ламінат буде зміщений, а, в кращому випадку, з’явиться скрип і тріск при ходьбі.

Крім того, щоб уникнути подібних проблем, необхідно ретельно дотримуватися технології укладання і правильно виконати всі підготовчі роботи. В числі обов’язкових умов – використання не дуже товстою підкладки, застосування порогів, дотримання відступів від стіни. Ламінат необхідно укладати на рівну підлогу.

Друге застереження це «теплі підлоги», які можуть бути покладені під ламінат, але обов’язково з дотриманням усіх технологій. Температуру ні в якому разі не варто підвищувати різко. Оптимальним варіантом є її збільшення не більш, ніж на градус на добу, поки потрібний рівень обігріву не буде досягнутий. Важливо звернути увагу і на інструкцію з експлуатації теплої підлоги. Найчастіше, в ній написано, що при укладанні ламінату температуру підлоги не слід підвищувати більше 28 градусів тепла.

По-третє, важливо дотримуватися стабільної температури в кімнаті, де покладений ламінат. Не повинно відбуватися різких перепадів температури і вологості. За словами експертів, всі жителі квартир дуже радіють подачі тепла в квартири, але якщо в кімнаті не стояв обігрівач, а будинок вже охолов», то різкий перепад температури може нашкодити навіть самому якісному ламінату. Краще, якщо в кімнаті є зволожувач повітря, який буде підтримувати комфортну вологість. Це допоможе не тільки ламінату, але і здоров’ю домочадців.

Читайте:   Покрокова інструкція і схема укладання ламінату по діагоналі

Якщо все-таки ламінат розсохся?

У цьому випадку експерти радять викликати фахівця, бажано того ж, який укладав ламінат. Він оцінить, що сталося. Якщо були порушені експлуатаційні характеристики, то доведеться знімати ламінат і заново його перебирати і укладати. Можливо спеціальною мастикою для ламінату закласти всі шви. У продажу можна знайти кілька її видів, в залежності від типу ламінату.

Народні умільці пропонують ще один нехитрий спосіб – спробувати підбити молотком крайній ряд ламінату по Z – подібній пластині. Таким чином, дошки ламінату найбільш оптимально долучаться один до одного, але в цьому випадку існує великий ризик пошкодити замки покриття.

ДумкаГанни Мацневої (фахівець компанії «InterПОЛ»):

– Ламінат – сучасний, красивий матеріал для підлоги, проте і він потребує догляду. Ламіноване покриття має структуру, що складається з декількох шарів, найважливішим з яких є верхній – тоненька плівка, виконана з меламінової покриття або акрилової смоли. Саме вона захищає підлогу від різного роду забруднень, подряпин, вологи і ультрафіолетових променів.

Важливо стежити, щоб приміщення провітрювалися і в кімнаті не було дуже сухо, інакше ламінат з недорогого сегмента може розсохнутися. Гарантія виробника на ламінат зазвичай від 25 років, тому при правильному догляді проблем не виникає. Я рекомендую купувати ламінат європейського, китайського і російського виробництва.

  • На замітку
Народні поради рекомендують поставити на підлозі кімнати чашку з водою і залишити її на тиждень, періодично провітрюючи. Таким чином, можна відновити в будинку нормальну вологість.

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*