Головна / Як побудувати дім / Сауна в квартирі. Чи можна встановлювати

Сауна в квартирі. Чи можна встановлювати

Сауна в квартирі

Ще років десять назад сауна в квартирі вважалася чимось фантастичним, і любителі сухого пара влаштовували собі парну в заміському будинку або на дачі. Зараз можливо не тільки встановити, але й придбати в готовому варіанті сауну навіть розміром 2* 2 м.

Вимоги до встановлення сауни

Перш, ніж встановлювати сауну в квартирі, потрібно обов’язково знати, де і яким чином законодавство дозволяє це робити. Установка парної можливо тільки в цегельних або монолітних будинках, у яких перекриття зроблені з залізобетонних плит. Площа квартири повинна бути 38 кв метрів і більше – для однокімнатної, 54 кв. метри – для двокімнатної, 68 кв. метрів і більше – для трикімнатної.

Влаштувати сауну в квартирі можна, тільки якщо в ній є трифазний струм. Сама конструкція печі повинна бути тільки заводського виготовлення – пожежна служба не сприймає жодного саморобного обладнання. Вона повинна мати блок захисного відключення, а також у сауні обов’язково повинен бути сухотруб, який виглядає як звичайна труба з отворами, під’єднана до водопроводу. У разі пожежі через неї можна буде швидко подати воду і згасити полум’я. Є особливі вимоги і до оздоблення парної в квартирі: воно може бути тільки з вагонки листяних порід дерев – липи, осики, дуба.

Де можна встановити парну?

Встановити сауну у любому кутку або просто «там, де є місце», також не вийде – сауна не може бути на горищі або в підвалі. На кухні або в кімнаті їй також не місце, так як подібне перепланування буде неможливо узаконити. Найзручніший варіант – це виділити під міні-парну частину ванни.

Читайте:   Як недорого і красиво зробити ремонт у ванній - практичні поради

Альтернативний варіант

Якщо встановити в стандартну квартиру сауну немає можливості, то виробники пропонують альтернативний варіант – інфрачервоні кабіни. Їх принцип дії грунтується на прогріванні шкіри людини без збільшення температури навколишнього повітря. Ще найбільш економічний і «похідний» варіант – фітобочки і портативні сауни. Інфрачервоні кабіни виглядають як звичайні сауни, тільки піч – кам’янка замінюється інфрачервоним випромінювачем. Інфрачервоні кабіни випускаються тими ж виробниками, які роблять звичайні сауни, але є спеціалізовані компанії, які випускають лише ІЧ – кабіни, наприклад, InfraSun.

Рішення встановити сауну в квартиру, має бути зваженим і продуманим до дрібниць, так як для її установки знадобиться трифазна проводка, спеціальна система вентиляції,а також безліч інших нюансів. Ще важливий фактор – це висновок лікаря, який ще до встановлення сауни, можливо, вкаже на неможливість такої процедури для вашого здоров’я. Якщо ж все-таки рішення прийнято, то краще вибирати промислові сауни, так як в них всі параметри вивірені.

  • Факт
Узаконити самостійно обладнану сауну через БТІ практично неможливо. Простіше купити готову, в якій будуть позначені всі технічні характеристики, і доручити її установку спеціалізованій компанії. В цьому випадку у вас на руках буде документ про те, що сауна відповідає всім технічним нормам, а підключали її сертифіковані фахівці.

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*