Головна / Дизайн кімнат / Спальня / Інтер’єр спальні в сучасному стилі

Інтер’єр спальні в сучасному стилі

Інтер'єр спальні в сучасному стилі

Вдало облаштувати приміщення спальні – значить зробити вагомий внесок у здоровий сон і кожен новий день зустрічати в бадьорому настрої. Це судження аж ніяк не є аксіомою, але багато хто схильний вважати саме так, бо кімната, в якій проходять самі приємні і безтурботні години, за визначенням повинна бути особливою.

Який вигляд придбає спальня у вашому будинку залежить від звичок та індивідуальних смаків господарів. Також, важливо і те, в якому стилі буде виконаний інтер’єр, адже кімната тільки тоді стає гармонійною, коли в роботі над нею враховуються всі особливості замовника і канони стилістичного напряму.

Тим, кого зацікавила тема статті, її зміст допоможе у створенні продуманого функціонального, але не банального дизайну спальні. А те, що сучасний стиль спальні сповнений можливостей щодо втілення неординарних ідей, стане очевидним.

Концептуальне рішення

Отже, говорячи про сучасний стиль як про явище в дизайні інтер’єрів, необхідно відзначити його високу адаптивність до потреб кожного з членів сім’ї, а також здатність до відображення дійсного духу нашого часу в кожному предметі.

Так, сучасний інтер’єр спальні може бути більш або менш далеким від класичних або ретро канонів побудови житлового простору, але він безумовно запозичує що-небудь з кожного напряму, так як жоден досвід поколінь не може проходити безслідно, не будучи відбитим у тому чи іншому вигляді.

сучасний стиль спальні

Традиційно, центральне місце займає ліжко, узголів’ям притулене до центру однієї із стін, перпендикулярних розташуванню вікна. Композиційним доповненням ложа повинні бути тумби або столики-близнюки з настільними лампами для зручного приготування до сну, або створення певної заспокійливою атмосфери. Наявність люстри в сучасній спальні вже не так принципово, як було в інші часи, а основним світлом може стати мережа вмонтованих в периметр стелі спотів.

Читайте:   Шпалери для спальні: фото, рекомендації по вибору, ідеї дизайну

Незалежно від того, наскільки велика спальня, в ній повинні міститися тільки основні меблі, при бажанні доповнені парою крісел в лаунж-зоні, або додатковим комодом або робочим столом, якщо в ньому відчувається необхідність. У всіх інших випадках сучасна спальня служить середовищем суто для відпочинку і розслаблення, в якій немає місця захаращеності.

сучасний стиль спальні фотоВідмінні риси інтер’єру спальні в сучасному стилі

Незважаючи на уявну простоту, інтер’єр спальні в сучасному стилі має ряд особливостей, про які ми розповімо нижче.

Лаконічність форм

Якщо вибрати правильні меблі для такого випадку, слід звертати увагу на предмети, позбавлені помпезності плавних ліній, що використовуються у великій кількості в історичних стилях (ампір, бароко, рококо, модерн).

Замість цього, потрібно придбати об’єкти з чіткими обрисами силуетів і мінімумом декору: прямокутні комоди, банкетки з м’якими сидіннями на простих образотворчих ніжках, зручні глибокі крісла з приємною на дотик, практичною оббивкою. Ліжко, хоч воно і є центром кімнати, може бути цілком стримане, хоча з високим узголів’ям, обрамлене композицією з картин, дзеркал або декоративних настінних панелей.

інтер'єр спальні в сучасному стилі

Свобода відчуттів

Як говорилося раніше, спальня в сучасному розумінні – це легке, нічим не захаращене приміщення. За кількістю використовуваних меблів, вона може нагадувати житло аскетів, в якому чистота простору виходить на перший план, навіть вікна можуть бути нічим не завішені, або ж за принципом зручності містити щільні функціональні штори без тюлю і ламбрекенів, щоб захищати кімнату в години нічного або денного сну.

Найчастіше, стіни в такій спальні виконуються з використанням фарби або шпалер монохромних відтінків, після чого практично нічим не прикрашаються. Те ж можна сказати і про підлогу і про подальше використання площі підлоги: тут доречно постелити ковролін або ж великий м’який килим поверх ламінату.

Читайте:   Зеркало в интерьере спальни: где и как его разместить?

інтер'єр спальні в сучасному стилі фото

Симетрія

Їй в сучасній спальні підпорядковані всі предмети обстановки, а також розкладка паркетних дощок, настінних панелей і навіть співвідношення малюнка в текстилі подушок і покривала.

Якщо під стелею підвішується світильник, то тільки в центрі. По обидві сторони від ліжка встановлюються однакові тумби, а навпаки – комод з великою картиною або монітором над стільницею. В низу за законами симетрії знаходиться банкетка, пуфи чи міні-диван. Але не один предмет не повинен «жити власним життям», вибиваючись із загального ритму кімнати, в якій всі предмети обстановки гармонують.

спальня в сучасному розумінні

Нейтральна палітра кольорів в основі

Вибираючи сучасне звучання інтер’єру спальні, будьте готові до того, що базовими кольорами для неї повинні стати нейтральні приглушені відтінки бежевого, сливового, димчастого, чорного, палевого, бурого, блідо-зеленого, сіро-коричневого.

Насправді така гама здається гнітючої і прісної лише на перший погляд, бо насправді оточення буде дуже практичним в щоденній експлуатації, ви завжди можете доповнити базову палітру контрастними, більш «живими квітами: золотистим, бордовим, ліловим, кобальтовим, трав’яним, рожевим. При цьому, кричущі, дивні поєднання не будуть доречні, і для сучасної спальні виявляться поганим вибором.

фото сучасної спальні

Добротність фактури матеріалів

Сучасність для багатьох з нас – це можливість дати світові щось особливе, не схоже на те, що було раніше, але сучасна спальня в догоду прогресу і технологій не повинна поступатися комфортними умовами і презентабельним зовнішнім виглядом.

Ви вчините мудро, якщо обставите приміщення меблями стриманою форми, якість якої, при цьому, буде основним критерієм для її придбання. Так, дуб венге буде цінний у всі часи так само, як шерсть, оксамит або шовк для текстильного оформлення кімнати. Вибирайте ці матеріали для штор, покривал, оббивки м’яких меблів, для килимових покриттів.

Читайте:   Что выбрать для спальни: шторы, жалюзи или ролеты?

Стеля в сучасній спальні потрібно залишити лаконічним білим, без зайвих прикрас. Якщо базова основа далека від ідеалу, слід використовувати натяжну або підвісну конструкцію, але обмежитися одним рівнем.

Стеля в сучасній спальніПомірність в декорі

Ви не знайдете в сучасному інтер’єрі спальні такі улюблені об’єкти, як настінні етажерки, велика кількість фотографій в рамках, милі статуетки, книги та інше. Максимум, що можна дозволити собі, декоруючи приміщення – це пара репродукцій, підлогове дзеркало і подушки з орнаментом, оскільки тут все підпорядковано комфорту, затишку і деякої відстороненості від мирської суєти.

спальна кімната в сучасному стилі

Зупиняючи свій вибір на такому рішенні для спальної кімнати, можна з упевненістю вважати, що вона стане не тільки дуже стильною, але і по-справжньому душевною, практичною і актуальною довгий час.

Вдалих вам дизайнерських звершень!Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*