Головна / Ландшафтний дизайн / Декоративні містки на дачній ділянці

Декоративні містки на дачній ділянці

Декоративні містки на дачній ділянці

Дача – це місце, де все має приносити естетичне задоволення. Елементи декору в композиціях з рослинами притягують погляд, розслаблюють і заспокоюють, створюють приємну атмосферу, яка сприяє відновленню сил після трудових буднів. Це і клумби, альпійські гірки, ставки, містки, альтанки.

Декоративний місток в дизайні саду

Будь яку ділянку можна поділити на кілька зон, наприклад, для відпочинку, пікніка, ігор. Межі тематичних зон виконуються з рослинних бордюрів і садових доріжок. Цікавим рішенням переходу в різні частини саду стануть містки. Крім функції переходу, така мала архітектурна форма виконує і декоративні функції. Зовсім не обов’язково будувати міст через водну перешкоду, адже можна створити безводний «струмок» з гальки, плівки або доріжки з грунтопокривних рослин. Для того щоб рослини отримували достатньо світла, висота прольоту моста повинна бути не нижче півметра, а сама споруда орієнтована з півночі на південь.

Декоративні містки на дачній ділянці

Оглядати краєвиди зручніше з невеликої височини, роль якої зіграє поміст. Вертикальні елементи створюють ілюзію простору і деталізують структуру простору. Місток стає логічним продовженням садової доріжки. Необов’язково одного з нею матеріалу, але певний стиль повинен бути присутнім. Дикий камінь прекрасно поєднується з кованими ажурними конструкціями. Пісочне покриття або галька – з деревом. Вся справа в особистих уподобаннях хазяїна ділянки, який може сам замовити ландшафтне оформлення ділянки у компанії GardenPark попередньо подивившись варіанти на сайті gardenpark.center.

Види декоративних містків

Декоративні містки найчастіше бувають дерев’яними, металевими (кованими) і комбінованими.

Декоративні містки на дачній ділянці

Дерев’яні конструкції підходять практично до кожної обраної тематики оформлення дачі. В якості матеріалу дуже вдало виглядають круглі лісоматеріали. Але можна використовувати дошки або бруси. Пиломатеріали підбирають однакового розміру, попередньо обробляють від задирок, просочують і лакують. Елементи скріплюють між собою цвяхами або скобами діаметром від 5 мм. Для запобігання появи тріщин в деревині просвердлюють отвори діаметром на міліметр менше діаметра кріплення. Часто арочну конструкцію важко зібрати тільки з дерева. Тоді можна зробити сходи або пандуси до горизонтального прольоту.

Читайте:   Переваги рулонного газону і технологія його укладання

Опори просочують антигрибковими препаратами і встановлюють в ями. Якщо місток буде виконувати тільки декоративні властивості, то ями з опорами досить утрамбувати щебенем або будівельним сміттям. Для функціональної споруди знадобиться найпростіший бетонний фундамент, тобто в щілини між стовпчиками і стінками отвору заливають будівельний розчин.

Декоративні містки на дачній ділянці

Ковані містки виготовити самому під силу тільки професіоналам ковальської справи. Але завжди можна купити вже готовий виріб або замовити по каталогу. Зазвичай інструкція і кріпильні деталі поставляються в комплекті. При необхідності в магазині замовляють послуги збірки і установки.

Декоративні містки на дачній ділянці

Комбіновані мости хороші тим, що можна купити потрібний каркас і огорожу, а настил містка змайструвати з будь-якого матеріалу. І не тільки з дерева – спеціальні зварні металоконструкції здатні витримати вагу цегли, дикого каменю або гальки.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*