Головна / Новости / Технічна сторона ремонту: 5 важливих правил

Технічна сторона ремонту: 5 важливих правил

Техническая сторона ремонта: 5 важных правил

Стоячи на порозі нового будинку, дев’ять з десяти людина подумки підбирають бра в спальню і шпалери до вітальні. Домовласники мало піклуються про котлах, насосах та інших комунікаціях. А даремно! При такому підході отримати інтер’єр мрії невеликий. Розглянемо найважливіші технічні сторони ремонту.

ТОП–5 важливих технічних правил при ремонті

Професійні дизайнери при підготовці дизайн-проекту приділяють пильну увагу не тільки планування і проектування приміщень, але і пристрою комунікацій, підбору опалювального і сантехнічного обладнання та іншим нюансам.

Адже клубок дротів на підлозі, занадто громіздка батарея або розташований на увазі вентиляційний короб часто зводять декораторські зусилля нанівець.

Існує як мінімум 5 технічних аспектів ремонту, які треба обов’язково врахувати тим, хто має намір почати ремонт в новобудові і завершити його в надії довгу і взаємну любов зі своїм будинком.

Як створити проект квартири: геометрія приміщень

Технічний дизайн інтер’єру починається не з ідеального образу, а з реальної планування приміщень.

«Часом фантазія новачків або непрофесіоналів залишається лише фантазією. Чому так відбувається? Технічні складові мають дуже великий вплив на формування інтер’єру. При організації простору дизайнери відштовхуються саме від них», – стверджує дизайнер Олена Субеева.

Чим більше форма кімнат і інших місць в будинку або квартирі наближена до квадрата, тим краще. Ще на стадії проектування житла варто уникати гострих кутів, радіальних і криволінійних конструкцій, нетривіальних будівельних рішень.

Вони створюють зайві незручності і загрожують складнощами при влаштуванні інженерних комунікацій. Останнє вкрай важливо, так як від розташування вентиляційних коробів, колекторного вузла, газових труб і фанового зливу залежить розстановка меблів у ванній кімнаті, передпокою і кухні.

Часта помилка при оцінці габаритів приміщень – не враховувати звукоізоляцію. «Пиріг» з пористого і щільного матеріалів з’їдає площа, а адже навіть 5-10 сантиметрів тут мають значення!

Одним словом, не варто вигадувати занадто оригінальні планувальні рішення там, де в них немає практичної необхідності.

Читайте:   Як побудувати модульний дім?

Краще приділити увагу практичним завданням, а родзинкою нехай стане декор, який легко змінювати спочатку гармонійному і лаконічному приміщенні.

Реалії побуту: планування інженерних комунікацій

Коли базові питання, що зачіпають площу і конфігурацію приміщень, враховані, залишаються функціональні нюанси, що впливають на якість життя.

Наскільки простіше стане жити, якщо у вхідній зоні в підлозі буде вмонтований технічний душ для улюбленої собаки, а поруч розташується сушильний шафа для верхнього одягу.

Подібні варіанти легко передбачити на стадії чорнової обробки будинку чи квартири, однак складно встановити згодом.

Заздалегідь варто подбати про великих технічних деталях інтер’єру: вони не повинні порушувати загального стилю будинку або квартири.

Техническая сторона ремонта: 5 важных правил

Після того, як складений план майбутнього житла і з’явилися ідеї щодо зовнішнього вигляду використовуваних приладів, потрібно більш точно визначитися, як і що буде функціонувати.

Все, що вимагає тепла, води або працює від електрики, потребує підводці відповідних труб і проводів.

Справа в воді: сантехнічні комунікації

Розглянемо детальніше питання інженерії, зокрема, водопостачання. Дизайнер Олена Субеева дає практичні рекомендації:

«Розміщення каналізації і зливу диктує, де і як буде розташована сантехніка. Якщо ж хочеться нетривіальних рішень, слід продумати, чи вистачить товщини стяжки для забезпечення потрібного нахилу. Виходом стануть і спеціальні насоси, що забезпечують примусове відведення стоків там, де це необхідно».

Крім наявних технічних параметрів, важливі й особисті переваги. Чи потрібна повноцінна ванна або вистачить душовою, потрібні біде, подрібнювач побутових відходів та кухонний змішувач з вбудованим фільтром, варто встановлювати водонагрівач?

Техническая сторона ремонта: 5 важных правил

Жоден дизайнер не дасть відповіді на такі питання краще, ніж домовласник. Професіонал лише допоможе визначитися з розташуванням і вибрати підходящі під ваші задачі прилади.

Але варто пам’ятати: міняти сантехніку складно. Тому має сенс звернути увагу на сучасні модульні рішення, які дозволять у майбутньому оновити санвузол, не демонтуючи унітаз, раковину і ванну.

Читайте:   Як проводиться паспортизація промислових резервуарів

Лаконічна і універсальна сантехніка стане базою інтер’єру, а змінивши кілька шафок і аксесуарів, ви без праці перетворіть сучасний інтер’єр в більш класичний або навпаки.

Проектування опалення приватного будинку і квартири

Не менш пильної уваги, ніж водопостачання і каналізація, потребує опалювальна система. Вона – базис комфортної атмосфери у житло.

Розмістити радіатори не є проблемою, так як на ринку є внутрішньо підлогові і настінні моделі різної висоти, які можна сховати від сторонніх очей, або зробити родзинкою приміщення.

З «серцем» системи – котлом – все інакше. Доведеться врахувати технічні вимоги по установці котлів, а також визначитися з типом, характеристиками і розташуванням агрегатів.

Ключовий параметр – потужність котла: як правило, на кожні 10 м2 площі потрібно 1 кВт тепла і запас у 15-20% для приготування гарячої води. Для котеджу 300 м2 потрібно агрегат потужністю від 35 кВт, а для квартири 160 м2 – 20 кВт.

Техническая сторона ремонта: 5 важных правил

Моделі зазвичай вибирають настінні, так як їх зручно розташовувати в кухонній зоні і не вимагається організації окремої котельні.

В квартирі або будинку без котельні газовий котел краще розташувати на одній з бічних стін або в ніші.

Так він не буде привертати зайвої уваги, залишаючись гармонійним доповненням обстановки.

Підлаштовуватися під зміни температури допоможуть і радіаторні термостати – ручні або електронні. Вони встановлюються безпосередньо на місці подій», тобто батареї.

Техническая сторона ремонта: 5 важных правил

Пристрою не привернуть до себе непотрібні погляди, так як зараз можна підібрати терморегулятор під будь-які дизайнерські рішення. На ринку є прилади з білими, хромованими і чорними голівками.

Для мінімалістичний і скандинавських інтер’єрів можна вибрати традиційний білий колір, хай-тек буде тяжіти до хрому, а в естетику лофта відмінно впишеться чорна модель.

Читайте:   Вивіз будівельного сміття – все, що вам потрібно знати про це

Особливість багатьох сучасних стилів така, що комунікації більше не намагаються приховати, а навпаки, перетворюють в повноправні декоративні акценти.

Без неї нікуди: розводка електрики в будинку

Ми не можемо уявити життя без електрики, але приділяємо його правильному оформленню мало уваги.

Враховуйте, що дроти та розетки прокладаються на стадії чорнового ремонту, однак їх розташування залежить від розстановки меблів.

Заздалегідь подумайте, скільки розеток знадобиться вам у кожному приміщенні.

Подумки пройдіться по всіх приміщеннях і уявіть, як саме ви будете їх використовувати, якісь прилади знадобляться для вашого комфорту.

Вибирайте плінтуси з вбудованими кабель-каналами, і тоді мотки проводів точно не зіпсують цілісність дизайн-проекту і не будуть пошкоджені маленькими дітьми і домашніми тваринами.

Вибір стилю грає не останню роль: пластикова фурнітура буде дивно виглядати в класичному палацовому інтер’єрі будинку, цілком виконаному з еко-матеріалів.

Важливо врахувати необхідну кількість розеток і вимикачів, щоб придбати їх в потрібному варіанті кольору і обробки.

Техническая сторона ремонта: 5 важных правил

Вимикачі з натурального каменю або тканини самі по собі перетворюються на гідне прикраса і сучасного й історичного інтер’єру, проте будуть виглядати дивно серед простих пластикових «родичів».

Не варто забувати, що крім електроустановочних виробів існують роутер і електричний щиток, які теж повинні вписатися в обстановку.

Щоб відчувати себе вдома максимально розслаблено і затишно, варто приділити увагу кожній деталі і не нехтувати технічними інноваціями.

Адже саме вони відрізняють сучасне розумне житло від середньовічного замку і піклуються про щоденний комфорт, створюючи оптимальну «погоду в домі».


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*