Головна / Стіни / Як правильно вибрати шпалери: 5 простих порад

Як правильно вибрати шпалери: 5 простих порад

Как правильно выбрать обои: 5 простых советов

Шпалери відносяться до найбільш популярним оздоблювальним матеріалом для стін. Їх цінують за практичність, простоту оновлення і великий асортиментний ряд. СуперДом дасть кілька порад, як вибрати шпалери.

Проведіть усі виміри і розрахунки

Вибір шпалер – процес відповідальний. Перш, ніж відправлятися в будівельний супермаркет за шпалерами, важливо розрахувати їх необхідну кількість. Варто виміряти площу стін кімнати, щоб зрозуміти, яка кількість рулонів вам знадобиться.

Ширина стандартного рулону – 0,53 м, довжина – 10,5 м. Якщо висота стелі становить 2,6 м, то одного рулону вистачить на покриття трохи більше 5 кв. метра поверхні стіни від підлоги до стелі.

Такий розрахунок підходить для шпалер без підбору і поєднання малюнка.

Якщо ви плануєте покупку шпалер під фарбування – зазвичай їх рулони мають ширину 1 м. Це суттєво скоротить час на поклейку шпалер та мінімізує кількість швів.

У будь-якому випадку, купуючи шпалери, необхідно в запас брати ще 1-2 рулону.

Как правильно выбрать обои: 5 простых советов

Вивчіть етикетку

Уважно прочитайте етикетку на рулоні шпалер. На ній виробники вказують всю необхідну інформацію про шпалерах (технічні і експлуатаційні характеристики).

Така інформація розміщується у вигляді графічних символів.

Как правильно выбрать обои: 5 простых советов

Зверніть увагу на номер партії

Купуючи шпалери для поклейки в одному приміщенні, дуже важливо, щоб всі рулони були з однієї партії. Його виробник вказує на кожному рулоні у вигляді цифр, літер або символів.

Звірте всі рулони, якщо партія однакова, то можете сміливо купувати. При підборі шпалер за кольором, різні партії можуть дещо відрізнятися по тону. Це буде помітно на стінах при обклеюванні.

Читайте:   Патіо і тераси з килимом: огляд та фото

Виберіть необхідний шпалерний клей

Для кожного виду шпалер існує свій спеціальний шпалерний клей:

  • Вінілові шпалери на паперовій основі клеять на вініловий клей.
  • Для флізелінових шпалер використовують флізеліновий клей.
  • Паперові шпалери можна поклеїти на клей.

Якщо ви купуєте пробкові або бамбукові шпалери, то для них треба придбати спеціальний клей.

Как правильно выбрать обои: 5 простых советов

Виберіть малюнок

За допомогою малюнка на шпалерах можна візуально приховати деякі недоліки приміщення:

  • Великий і частий малюнок суттєво звужують площу кімнати. Шпалери з дрібним малюнком роблять кімнату візуально більше.Как правильно выбрать обои: 5 простых советов
  • Вертикальні смуги на шпалерах візуально роблять стелю вище, але зменшують обсяг кімнати. Для невеликих приміщень з низькою стелею рекомендується використовувати шпалери в широку смужку з слабо вираженим контрастом кольорів.Как правильно выбрать обои: 5 простых советов
  • Якщо в кімнаті стіни далеко від ідеалу, тоді на допомогу прийдуть шпалери з дрібним малюнком. Вони ефектно маскують будь-які похибки поверхні стін.
  • Коли в інтер’єрі кімнати присутні яскраві предмети меблів і декору, краще вибрати нейтральні «фонові» шпалери спокійних відтінків з малопомітним малюнком або без нього.


Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*