Головна / Стеля / Як зробити підвісну стелю з гіпсокартону своїми руками

Як зробити підвісну стелю з гіпсокартону своїми руками

стеля з гіпсокартону своїми руками

Ідеально рівна стеля – не розкіш, а життєва необхідність.

У тисячах квартир сьогодні можна побачити неохайні шви і перепади від недбало покладених панелей перекриття. Без установки підвісної стелі приховати їх неможливо. В новому будинку така конструкція – обов’язкова опція, без якої немислимий сучасний інтер’єр.

Багаторівневі підвісні конструкції, фото яких викладені в інтернеті, новачкові здаються немислимо складними у виконанні. Однак, насправді підвісна стеля з гіпсокартону монтується досить просто.

Для успіху цієї роботи вам знадобиться точний розрахунок кількості всіх матеріалів, ескіз конструкції і мінімальний набір інструментів.

Що потрібно для установки підвісної стелі

Оскільки будь-підвісна стеля складається з каркаса і облицювання, то в першу чергу потрібно підрахувати і придбати ці матеріали. Каркас гіпсокартонної стелі стандартний і мінімальний за кількістю деталей.

Він складається з таких елементів:

  • Стартовий профіль UD;
  • Основний (несучий профіль) – CD;
  • Прямі підвіси;
  • Дюбеля;
  • Гіпсокартон (стельовий).

При необхідності (визначається розмірами приміщення) цей список потрібно буде доповнити однорівневими з’єднувачами «крабами» та подовжувачами профілю.

Стик профілів однорівневим «крабом»

Стик профілів однорівневим «крабом»

Завдання «крабів» – з’єднання перпендикулярно стикуються профілів. Вони використовуються у тому випадку, коли стеля має велику площу. Тут до поздовжніх стиках листів додаються поперечні.

Якщо ж ви хочете зробити стелю з гіпсокартону своїми руками в ванній кімнаті, кухні або передпокою, то «краби» вам не знадобляться. При монтажі обшивки в залі або спальні короткі сторони листів кріпити буде не до чого. Тому поперечні рейки каркаса доповнюють поздовжніми. Для складання такої решетування якраз і знадобляться однорівневі крабові з’єднувачі.

розміщення листів гіпсокартону

За логікою, якщо є однорівневі, значить, мають бути і дворівневі «краби»? Так, такий кріплення існує, але він застосовується для з’єднання профілів, що йде на різній висоті (в багаторівневих стельових системах).

Читайте:   Гипсокартонные плиты: виды, преимущества и недостатки

Для першого разу не потрібно братися за складну конструкцію. Зрозуміти технологію і «набити руку» краще всього на простому однорівневому стелі.

Перед початком монтажу дуже корисно зробити ескіз майбутньої конструкції. Він допоможе підрахувати необхідну кількість профілю і кріплення. Для прикладу розглянемо складання ескізного плану підвісної стелі для кухні. Обміряємрим приміщення і перенесемо його габаритні розміри на аркуш паперу.

Маючи такий ескіз, можна легко підрахувати всі необхідні матеріали для каркаса з точністю до одного самореза. Крім цього, схема каркаса допоможе точно встановити гіпсокартон, не потрапивши його краєм в порожній проміжок обрешітки. Для цього крок несучого профілю потрібно вибрати таким, щоб краї листів гіпсокартону (довжина 2,5 та ширина 1,2 метра) потрапляли на нього, і їх можна було закріпити саморізами.

Перші два профілю ставлять від стіни на відстані 15-20 см меншим, ніж крок рядових планок. Це потрібно для посилення крайніх ділянок каркаса, які спираються тільки на слабку стартову рейку.

Оскільки дизайн стель із гипсокартона безпосередньо впливає на конструкцію каркаса, заздалегідь виконайте ескіз всі необхідні деталі (точки монтажу натяжної стелі, закінчення «сходинок», криволінійні ділянки та ін.)

Інструменти і етапи робіт

Якісний монтаж гіпсокартону на стелю не вдасться виконати, якщо під рукою не буде необхідного інструменту. Оскільки основна частина робота пов’язана з різкою і кріпленням сталевого профілю, установкою листів гіпсокартону, то вам знадобиться:

  1. перфоратор;
  2. болгарка;
  3. ножиці по металу;
  4. акумуляторний шуруповерт;
  5. будівельний ніж.

З вимірювальних пристосувань потрібно придбати правило (2 метри), звичайний і водяний рівні, рулетку і олівець. Якщо замість водяного ви купите лазерний рівень, то етап підготовки монтажу буде набагато легше.

Самостійне пристрій стелі з гіпсокартону можна починати тільки після ретельної розмітки. Спочатку потрібно «відбити» горизонтальну лінію (рівень горизонту) по периметру приміщення. По ній буде встановлюватися стартовий профіль. Для того, щоб знайти цю лінію, потрібно визначитися з відстанню відступу підвісної стелі від перекриття.

Читайте:   Як зробити стелю з пластикових панелей - інструкція з відео

Конструкцію без точкових світильників досить опустити всього на 4-5 см. Якщо ж у гіпсокартон будуть ставитися лампами підсвічування, то для неї в просторі між гіпсокартоном і стелею доведеться залишити зазор не менше 8 см.

Оскільки висота стель навіть в одній кімнаті – величина непостійна, нам доведеться знайти в ній саму нижню точку, від якої ми відкладемо дистанцію відступу (опускання) підвісної конструкції. Для цього заміряємо висоту стелі у чотирьох кутах і посередині приміщення.

Потім найнижчу висоту відкладаємо на стіні рулеткою і закріплюємо олівцевої відміткою. Після цього отриману точку потрібно перенести на всі стіни і з’єднати загальною горизонтальною лінією. В процесі цієї роботи ми побачимо переваги лазера перед водяним шлангом гідрорівня.

З водяним приладом одному впоратися не вдасться. Один чоловік повинен тримати ампулу з поділками на початкової позначки, а інший – приставити другу на сусідній стіні. Рівень води в сполучених градуйованому ампулах однаковий, тому на другій стіні відмітка горизонту визначається швидко.

використання лазерного рівня

При використанні лазерного рівня процес буде простіше. Ми ставимо його посередині кімнати і виставляємо в робоче положення. Потім проводимо променем по всіх стінах і робимо позначки. Відстань від вихідної (базової) точки, що фіксує низ стелі, заміряємо рулеткою і послідовно відкладаємо його вгору від лінії, «прокресленою» лазером.

Тепер залишається з’єднати всі точки з допомогою довгого правила. По цій лінії ми закріпимо низ стартового профілю і отримаємо пояс для установки несучого каркаса. Зазначимо, що більш складні дворівневі стелі розмічаються точно також.

Після монтажу стартових металевих планок, приступаємо до кріплення підвісів. Для цього потрібно одягнути окуляри та респіратор, щоб пил не потрапила в очі і легені. Прямі підвіси ставлять по розмічених точках і кріплять дюбелями. До них фіксують несучі планки (CD), заводячи їх у стартовий профіль і у проміжок між відігнутими «вусами» підвісу.

Читайте:   Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

кріплення підвісів

Зафіксувавши з двох сторін профіль до підвісу, кінці «вусів» відгинають.

Підсумком виконаної роботи буде міцний каркас, готовий під кріплення гіпсокартону та подальшу обробку.

Оскільки розміри стелі дуже рідко співпадають з цілим кількістю листів обшивки, то частина гіпсокартону доведеться порізати. Спочатку закріплюємо цілі аркуші. Ця робота вимагає участі щонайменше 2-х осіб.

каркас, готовий під кріплення гіпсокартону

Підходячи до іншого краю каркаса, ми можемо точно визначити розміри обрізаного листа. Примикання обшивки до стін не потрібно робити впритул. Краще залишити невеликий зазор (0,5-1 см). Він компенсує температурне розширення матеріалу і буде закритий стельовим плінтусом (багетом).

Саморізи у гіпсокартон вкручують акуратно, трохи заглиблюючи шляпку матеріал. Фінішна шпаклівка повністю приховає ці точки.

Гіпсокартон ставимо так, щоб стики листів припадали посередині профілів. При цьому стикувати їх потрібно сторонами, які мають спеціальні виїмки для армуючої стрічки (серпянки) і шпаклювання.

Довгі сторони листів, не мають подібних стиків, готують під шпаклівку, обрізаючи кромки будівельним ножем.

Після того, як стики обшивки закриті армуючою стрічкою, подальша обробка стелі полягає в шпаклюванні швів і точок установки саморізів.

підготовка стелі із гіпсокартону до шпаклювання

Виконавши цю роботу, потрібно дати шпаклівці просохнути до наступного дня. Потім можна приступати до затірки швів наждачним сіткою, а потім ґрунтувати гіпсокартон та наносити на нього суцільну фінішну шпаклівку (1-2 мм завтовшки). Стартова тут не потрібно, оскільки поверхня листів дуже рівна. Шпаклювати потрібно всю поверхню відразу, без довгих перерв, щоб не було тріщин.

Закінчивши обробку, їй дають 4-5 днів на висихання, після чого шліфують і ґрунтують. Роботи завершує фарбування поверхні валиком або фарборозпилювачем. Якщо ви вирішили обклеїти підвісну стелю шпалерами, то суцільна шпаклівка і шліфовка йому не потрібні. Текстура рулонного матеріалу добре приховує дрібні нерівності.

Монтаж стелі з гіпсокартону відеоЗалишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*