Головна / Будівельні матеріали / Застосування профільних труб для виготовлення сходів

Застосування профільних труб для виготовлення сходів

Сьогодні існує величезна кількість варіантів виконання сходів: від скляних сходів без опор, до майже вертикальних з половинами ступенів під кожну ногу, так звані “качиний крок”. Але найпопулярнішими залишаються маршові сходи з профільного прокату. Маршем називають конструкцію з одного сходового прольоту між поворотними майданчиками. Вони бувають прямими (одномаршеві), дво- і багатомаршеві. Другими за популярністю є гвинтові сходи – це конструкція з суцільної ланцюжка ступенів навколо загальної осі. Найнадійнішими вважаються стаціонарні сходи, але якщо таких немає, використовують переносні або розкладні.

Переваги профільних каркасів

Труба профільна, а отже і каркас з неї, має низку переваг, що робить її особливо популярним матеріалом для виготовлення сходів:

  • сталевий профільний прокат не піддається сильному руйнуванню під впливом вологи і цвілі, як це буває з деревом. Він також не схильний до впливу перепаду температури, що важливо для прихожих і коридорів, які часто не опалюються;
  • сходи з каркасом з металу довговічна, часто не вимагає капітального ремонту. Після демонтажу, її можна продати або здати в металобрухт;
  • металевий каркас з профільної труби легкий, добре і швидко збирається і встановлюється;
  • профільні труби доступні і коштують значно дешевше дерева. Для каркаса. як правило, не потрібен дорогий товстостінний прокат, так як для внутрішньобудинкових сходів така конструкція буде занадто громіздкою і викличе додаткове навантаження на фундамент і місця опори. Найкращим рішенням стане застосування профілю з товщиною стінки від 5 до 7 мм (з усім асортиментом високоякісного профільного прокату можна ознайомитися тут https://utmk.com.ua/profilnue-trubu).

Застосування профільних труб для виготовлення сходів

Встановлення сходів

Монтаж каркаса маршових сходів відбувається наступним чином: приставлений до місця кріплення каркас спочатку кріпиться у верхній опорній точці, потім в нижній. Кріпиться каркас до наглухо закріпленим анкерів і закладин платформи або невеликих постаментів, які виконують функцію першого ступеня. Замість металевих пластин, як ступенів рекомендується застосовувати дерев’яні дошки або ламінат, який закладають в спеціально підготовлені осередки з куточків. Це значно зменшить вагу конструкції і додасть сходах більш затишний вигляд.

Читайте:   Профільований брус: все про переваги і недоліки цього будівельного матеріалу

Застосування профільних труб для виготовлення сходів

Гвинтові конструкції застосовують тоді, коли для маршових сходів недостатньо місця. Для монтажу потрібно заготовки для ступенів, опорна труба з меншим перетином – для основи і друга, з великим діаметром, яку розрізають на гільзи. Спочатку встановлюють основу, на яку по черзі нанизують гільзу і ступені. Далі ступені розміщують віялом, кріплять. Сталевий профіль йде на консоль і підстава. Після складання і установки, готовий каркас грунтують під фарбування. Фарбування не тільки надає конструкції більш доглянутий вигляд, але і допомагає захистити метал від негативного впливу факторів зовнішнього середовища.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*