Головна / Сад та Город / Базилік: вирощування, догляд, збирання

Базилік: вирощування, догляд, збирання

Ще зовсім недавно базилік вважався екзотичною рослиною, приправи з якого подавали тільки в ресторанах, але на сьогоднішній день практично у кожного дачника можна знайти цю рослину на грядці. Видів базиліка на сьогоднішній день виведено безліч, він буває світло-зелений, темно-зелений і насичено фіолетовий, кожен цей вид відрізняється неповторним смаком і запахом.

Як виростити базилік у себе на городі? Який догляд потрібен і як зібрати хороший врожай? На ці та багато інші питання ми спробуємо відповісти в нашій статті.

Вирощування базиліка з розсади

Найпростіший спосіб посадки базиліка — це висадка в грунт його розсади. Висаджують базилік в перших числах червня, коли ночі стають теплим, а нічні заморозки відсутні.

Важко знайти більш теплолюбиву рослину, тому перед тим, як вирощувати розсаду базиліка в домашніх умовах, необхідно знайти для цього відповідне тепле місце і придбати домашню теплицю. Оптимальна температура для проростання насіння повинна бути не менше + 26 – +29 градусів. Оптимальний час для посіву насіння базиліка на розсаду вважається кінець березня — початок квітня.

Вирощування базиліка з розсади

Як і більшість пряних трав, базилік любить відкриті сонячні ділянки, саме в такому місці його і треба садити.

Перед посівом насіння базиліка в тепличку, їх слід помістити в ємність з теплою водою на 5-6 годин, такий нескладний спосіб допоможе поліпшити схожість насіння. Далі потрібно підготувати грунтову суміш, яка в ідеалі повинна складатися з рівних частин торфу, садової землі і перегною.

Перед посадкою землю треба добре зволожити, після чого насіння потрібно заглибити в землю. При правильній посадці і створенні комфортних умов, вже через тиждень можна побачити перші результати своїх старань. Як тільки на молодих рослинах з’являться 3-4 листочка, базилік можна сміливо пікірувати, для цих цілей найчастіше використовують торф’яні ємності або пластмасові касети.

Читайте:   Поради досвідчених городників по вирощуванню огірків в теплиці, починаючи з зими і до пізньої осені

За тиждень до пересадки розсади у відкритий грунт на пару годин в день влаштовуйте провітрювання теплички.

У відкритий грунт розсада висаджується на відстані 30-40 сантиметрів один від одного. На перших порах молоді рослини краще накривати на ніч, особливо якщо температура в нічний час опускається нижче +20 градусів.

пересадка розсади у відкритий грунт

Можна сіяти насіння базиліка і прямо у відкритий ґрунт, але робити це необхідно не раніше початку червня, попередньо проливаючи бороздки розчином стимулятора росту “Циркон”, 1 ампулу розчиняємо в 5 л води. Відразу після посіву канавки накриваємо плівкою, яку знімаємо тільки після того, як сіянці зійдуть.

Догляд за базиліком

Для того, щоб отримати хороший врожай базиліка, потрібно забезпечити рослину відповідним доглядом, в першу чергу, при посадці потрібно вибирати добре освітлене місце, тінь і півтінь не дуже підходять цій прянощі. По-друге, постарайтеся забезпечити базилік оптимальним поливом, для цього потрібно використовувати теплу відстояну воду. Полив повинен бути помірним, пересихання грунту, точно так само, як і надлишок вологи, небажаний.

Величезну роль у правильному вирощуванні базиліка грає пухкий грунт, що дає легкий доступ кисню до кореневища рослини. Для цього бажано регулярно розпушувати землю біля кущиків базиліка, найкраще це робити під час збору бур’янів і після кожного поливу.

Також не можна забувати про регулярні піддобрення, які особливо важливі в момент активного росту навесні і в період бутонізації — влітку. Добре використовувати органічні і мінеральні добрива, перші найчастіше вносять ще восени, а другі — навесні і влітку.

вирощування базиліка

Збір врожаю базиліка

При зборі врожаю базиліка потрібно визначитися з необхідною кількістю. Якщо необхідно небагато рослин для того, щоб покласти їх на стіл, то зривати найкраще верхівку з декількома листками, але якщо мова йде про заготівлю прянощі на зиму, то слід зрізати все стебло, залишаючи 3-4 нижніх листочка, саме на їх місці почнуть рости нові гілочки, що дозволить ще якийсь час насолоджуватися свіжим базиліком.

Читайте:   Цибуля на зелень з насіння своїми силами

Якщо ви вирощуєте базилік заради листя, а не заради квітів, то краще обривати на рослині свіжі бутони.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*