Головна / Сад та Город / Чим обробляти картоплю перед посадкою?

Чим обробляти картоплю перед посадкою?

Передпосівна підготовка картоплі — це єдиний етап, на якому доля майбутнього врожаю знаходиться цілком в наших руках і безпосередньо залежить від того, наскільки широким був комплекс проведених заходів. Поряд з пророщуванням та іншими видами підготовки насіннєвого матеріалу, суттєво підвищить урожай обробка картоплі перед посадкою сучасними хімічними засобами.

Стимулятори росту

Проникнувши в таємницю клітини, вчені з’ясували, що рослинами можна в буквальному сенсі управляти зсередини. Тепер відомо, що за інтенсивність росту, цвітіння і утворення бульб картоплі відповідають спеціальні гормони. Вони забезпечують стресостійкість рослини в несприятливих умовах: коливання температури, підвищена вологість, короткочасні посухи, хвороби, шкідники.
Чим обробляти картоплю перед посадкою?
Вплив цих фітогормонів настільки великий в порівнянні з їх мізерно малою кількістю, що вченими були створені їх синтетичні аналоги. Ось ці синтетичні фітогормони і є основою більшості пропонованих сьогодні стимуляторів росту. Висока ефективність препаратів заснована на тому, що гормони, проникаючи в рослину, підвищують її власні резервні сили, пробуджують сплячі клітини, стимулюючи їх ріст і розвиток.

Розглянемо кілька популярних, добре себе зарекомендувавших препаратів, здатних підвищити врожайність картоплі.
«Епін» — універсальний антистресовий адаптоген. Діюча речовина — епібрассінолід, штучний фітогормон. Застосування цього препарату в передпосівній обробці картоплі дає дружні сходи, потужний ріст коренів і надземної частини, додаткове бульбоутворення, підвищення морозостійкості (переносить заморозки до -5C без втрати врожайності). «Епін» віднесено до IV (мало небезпечної) групи, він безпечний для тварин, бджіл і риб (при попаданні стічних вод у водойми). Однократна обробка підвищить урожай картоплі на 10-15%, прискорить дозрівання бульб. За добу до посадки, 1 ампулу «Епіну» розводять в 5 л кип’яченої води (він втрачає свої властивості в лужному середовищі) і обприскують насіннєвий матеріал. Готовий розчин зберігається не більше 48 годин. Один літр розрахований на обробку 50 кг картоплі.

Читайте:   Картопля під соломою. Посадка, вирощування, умови

Чим обробляти картоплю перед посадкою?

Недоліком цього препарату є швидкий розпад активної речовини під впливом сонячного світла, тому в денний час обробляти бульби не можна.

«Потейтін» — препарат, до складу якого входять синтетичні фітогормони в композиції з 2,6-диметилпирідин-1-оксиду, бурштиновою кислотою та біогенними мікроелементами. Це найпопулярніший стимулятор у картоплярів. Завдяки його застосуванню, сходи з’являються на 5-6 днів раніше, стрімкий розвиток зеленої маси призводить до швидкого огрубіння листя. Внаслідок чого рослини в меншій мірі пошкоджуються колорадським жуком.
Знижується захворюваність фітофторозом. Врожайність картоплі збільшується в середньому на 16-24 %. Розчин 1 ампули на 750 мл води розрахований на обробку 60 бульб перед посадкою. Варто додати, що застосування «Потейтину» збільшує масу бульб і вміст у них крохмалю і вітамінів.

«Біоглобін» – синтезований з клітин ссавців препарат нового покоління. Протягом доби препарат збільшує в 2 рази швидкість поділу клітин. В результаті коренева система збільшується в 4 рази швидше, а врожай 2. Дві чайні ложки суспензії розводять в 10 л води, в цей розчин опускають бульби на 30 хвилин. Процедуру проводять за 30 днів до посадки. Флакон препарату містить 50 мл суспензії і розрахований на неодноразове застосування протягом усього росту картоплі.

Чим обробляти картоплю перед посадкою?

Підвищення стресостійкості картоплі — запорука гарного врожаю.

Відео «Обробка»

З відео Ви дізнаєтеся, як правильно обробляти картоплю перед посадкою.

Профілактика хвороб

Фітофтороз, альтернаріоз, вілт, фузаріозне та бактеріальне в’янення, бура і кільцева гниль, ризоктоніоз, парша срібляста і звичайна, фомоз, рак — це далеко не повний перелік хвороб, які вражають картоплю.В залежності від року втрати врожаю коливаються, але в середньому становлять 23%. Хвороби передаються через посадковий матеріал і зберігаються у ґрунті протягом тривалого часу. Лікування відбувається довго і не здатне утримати врожайність на високій позначці. Тому профілактичні заходи мають першорядну важливість. Врятувати урожай можна, якщо знати, як і чим обробити картоплю перед посадкою.

Читайте:   На яку глибину варто садити озимий часник

Чим обробляти картоплю перед посадкою?

«Квадріс» — системний фунгіцид, застосування якого здатне запобігти розвитку ризоктоніозу, альтернаріозу, пероноспорозу, фітофторозу, сріблястої парші та інших грибкових захворювань.
«Максим» — фунгіцид контактного виду. Ним обробляють бульби від фомозу, фузаріозу, мокрої гнилі, парші, ризоктоніозу, чорної ніжки, антракнозу.
«Фітоспорин» — препарат, що містить живу спорову культуру Baccilius subtilis 26Д, яка пригнічує більшість шкідливих грибків. Переможе бактеріальний рак, чорну ніжку, бактеріальне в’янення, фітофтороз, гнилі.

Поживне обприскування

Підвищить врожайність, посилить ріст та якість, передпосівне обприскування бульб добривами, так як картопля під час росту споживає велику кількість поживних речовин.

Чим обробляти картоплю перед посадкою?

Нітрофоска включає в себе фосфор, азот і калій — найважливіші для картоплі елементи. Застосування поліпшить хімічний склад плодів, імунітет і підвищить врожайність. Обробку проводять тричі з інтервалом в 10 днів. Склад для обприскування: на 3 л води 1 чайна ложка добрива.
Міком-картопля — мікродобриво, призначене для замочування бульб картоплі перед посадкою. Підвищує врожайність з одночасним поліпшенням якості на різних типах ґрунтів.

Захист від шкідників

Великомасштабних військових дій з дрібним, але численним і різноманітним противником можна уникнути, якщо картоплю обробляти інсектицидами до посадки в грунт.
«Престиж» — препарат подвійної дії, допоможе в боротьбі не тільки з дротяником та колорадським жуком, але і з грибковими захворюваннями. Не застосовують для вирощування ранніх сортів, так як він виводиться з рослини після закінчення 60-70 днів.

Чим обробляти картоплю перед посадкою?

«Командор» — системний інсектицид контактно-кишкової дії проти колорадського жука, картопляної молі, дротяників та інших грунтових шкідників.
«Матадор Гранд» — системний інсектофунгіцид, дуже ефективний проти колорадського жука і його личинки, дротяника, несправжнього дротяника, личинки хруща, молі, а також проти фітофторозу, альтернаріозу, ризоктоніозу, макроспоріозу, переноспорозу.

Що дає передпосадкова обробка

Засипати повні засіки здорової смачної картоплі мрія кожного, хто займається її вирощуванням. Під цю культуру відводяться великі площі, що ускладнює дотримання принципів сівозміни. Та й кліматичні умови для цієї культури у нас не ідеальні. А використовуваний посадковий матеріал взагалі є окремою темою для розмови.
Чим обробляти картоплю перед посадкою?Правильно проведена комплексна обробка картоплі перед посадкою скоректує ці і багато інших несприятливих факторів. І урожай перевершить всі очікування.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*