Головна / Підлога / Чим пофарбувати дерев'яну підлогу на відкритій веранді

Чим пофарбувати дерев'яну підлогу на відкритій веранді

Експлуатація дерев'яної підлоги на відкритій терасі значно відрізняється від закритих конструкцій. Вся справа в тому, що на вулиці панує зовсім інша атмосфера, яка негативно позначається на дереві. У літню пору дерево підпадає під вплив сонячних променів, вітру і проливні дощі, взимку ж на терасі накопичується сніг, дошки розширюються і деформуються. Після таких несприятливих умов, терасна дошка може дуже швидко вийти з ладу. Що ж робити, щоб продовжить термін експлуатації дерев'яної підлоги на відкритій терасі? Деревину потрібно захистити. У природних умовах дерево захищене корою і декількома шарами волокон. А як же захистити вже оброблені дошки?

Чим пофарбувати дерев'яну підлогу на відкритій веранді

Насправді існує маса варіантів, потрібно тільки їх дізнатися і розглянути матеріали для обробки. З цієї статті ви дізнаєтеся, ніж пофарбувати дерев'яну підлогу на веранді відкритою, щоб продовжити термін його експлуатації. Адже навіть якщо ви придбали матеріал, який пройшов належну обробку на етапі виробництва, то через рік цю процедуру потрібно повторювати.

Чим особливий підлогу на відкритій терасі

Ви можете здивуватися, але більшість власників приватного будинку з терасою стикаються з таки явищем, як щорічна заміна дерев'яної підлоги тераси. Це безпосередньо пов'язано з тим, що дошка з дерева щорічно піддається несприятливого впливу атмосферних опадів. Тому без належного захисту ваш очікує те ж саме. Зрозуміло, що все ще залежить від дошки, з якої зроблена підлога тераси. Якщо говорити про ДЕКІНГ з модрини або інших щільних порід дерева, то їх характеристики набагато краще і дозволяють експлуатувати веранду або терасу набагато довше. Але, навіть найкраще покриття на терасі не зможе протистояти агресивному середовищі без захисту.

Чим пофарбувати дерев'яну підлогу на відкритій веранді

Особливістю дерев'яної підлоги на терасі є і спосіб його укладання. Якщо все зробити правильно і з урахуванням деяких правил, то можна продовжити експлуатаційний термін і збереження дерев'яних дощок. Що сюди входить? Важливо при будівництві укладати дошки так, щоб дотримуватися між ними зазор в 3-5 мм. Тоді волога не буде накопичуватися на поверхні, а стікати в простір під підлогою. Крім того, це сприятиме відмінному вентилюванню дощок, що дозволить підлозі з дерева швидше висихати. Також важливо зробити невеликий ухил тераси, щоб вода стікала по борозенками в дошках. Так, вона не буде застоюватися на поверхні і псувати дерево на терасі.

Читайте:   Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

Чим пофарбувати дерев'яну підлогу на відкритій веранді

Тим не менш, як би ви професійно ні поклали терасну дошку, вона вимагає захисту. І вибір матеріалу залежить від типу деревини. Адже деякі будують терасу з простого дерева з природною вологістю, інші купують спеціальну терасну дошку або вироби з модрини. І якщо перший варіант дешевий, то за другий потрібно буде заплатити. Тому найчастіше тераси старого зразка зроблені саме зі звичайних дощок. У наш час можна знайти багато продукції для захисту дерева, які надійно захищають як терасну дошку, так і звичайну. Давайте розглянемо всі варіанти.

Захисні просочення для дерев'яних дощок

Перед тим як розглядати дію просочень і їх характеристики, давайте дізнаємося, які фактори сприяють тому, що натуральне дерево, яке знаходиться зовні може псуватися. Йдеться навіть про найміцніших породах, таких як дуб або модрина. Фактори наступні:

 • біологічні. Дерево піддається негативному впливу цвілі, грибків, комах і гризунів. Подивіться на фото, що можуть зробити комахи з виробом за кілька місяців;

  Чим пофарбувати дерев'яну підлогу на відкритій веранді

 • погодні. Перепади температур, негативні температури, опади у вигляді снігу або дощу обмерзання, вітер, ультрафіолетові промені – всі вони скорочують термін служби дерева і состаривают його;
 • механічні. Це вплив більшою мірою людини. Сюди можна віднести подряпини, вибоїни, відколи або стирання.

Тепер, коли ви знаєте з чим треба боротися, пропонуємо розглянути матеріали, які допоможуть захистити підлогу на відкритій терасі або веранді. Якщо в магазині ви запитаєте, чому пофарбувати терасну дошку з модрини, то вам в першу чергу порадять просочення. Вони здатні впоратися з більшістю факторів впливу на дерево. Просочення можна розділити на 2 види:

 1. Вимиваються, які створюють на водній основі.
 2. Невимиваемие, в складі яких масляне органічна сполука.
Читайте:   Що робити, якщо паркет здувся від води: ремонт без розбирання, способи усунення

Чим пофарбувати дерев'яну підлогу на відкритій веранді

Найчастіше терасові дошки покривають ще на заводі антисептичними складами. Але, антисептики справляються з гниттям і біологічними факторами. Тому матюкав краще додатково обробити, захистивши від вологи, вогню та інших факторів. Тим більше що зробити це своїми руками досить просто.

Торці дерева захищають емульсійної просоченням. Вся справа в тому, що торці краще вбирають вологу, тому їх слід краще захищати. Що стосується антисептичних складів, то їх рекомендується наносити на частину мостини що всередині, так як найчастіше дошки гниють знизу, де сирість. Там прекрасно почуває себе грибок, цвіль і комахи. А ось лицьову сторону обробляють або фарбувальними засобами, або маслами.

Використання масла для терасної дошки

Масляні просочення користуються попитом тому, що вони не приховують природну красу деревини, а тільки підкреслюють її. Багато рекомендують використовувати лакові просочення, а не масляні. Але, другий варіант набагато краще. Чому? Ось його переваги:

 1. Засіб відмінно захищає терасу від вологи і робить догляд за покриттям набагато простіше.

  Чим пофарбувати дерев'яну підлогу на відкритій веранді

 2. Просочення також захистить підлогу від бруду.
 3. Після нанесення і в ході експлуатації засіб не буде пузиритися, лущитися і відшаровуватися. До того ж наносити його своїми руками досить просто.
 4. За рахунок компонентів складу, деревина стане захищеної від висихання і розтріскування. Адже на вулиці це найчастіша проблема дерева.
 5. Засобом ви не приховає красу дерева, а, навпаки, виділіть її.
 6. Після обробки маслом дошки будуть стійкими перед ультрафіолетовими променями.

Чим пофарбувати дерев'яну підлогу на відкритій веранді

Рекомендація майстра! Використовуйте якісні масла, які є сучасними і універсальними. Вони здатні захистити дошку від вологи, гниття, бруду і деформаційних змін.

Лак краще використовувати всередині приміщень, так як на вулиці він не здатний витримати і двох років. Покриття буде тріскатися і лущитися. Тому, якщо хтось запитає вас, ніж покрити терасну дошку на відкритому повітрі, не радьте лак. Краще використовувати масляні просочення.

Читайте:   Поради по вибору дерев'яного плінтуса 

Безпосередньо перед покупкою просочення радимо вам звернути увагу на властивості і вид масла. Кошти можуть мати:

 • тонуючий ефект;
 • склад з компонентами натурального воску;
 • антибактеріальний ефект;
 • антиковзне і антисептичну властивість.

Чим пофарбувати дерев'яну підлогу на відкритій веранді

Що стосується технології нанесення масла на підлогу, то її ви дізнаєтеся з цього відео.

Використання фарб для дерев'яної підлоги

Не менш популярними складами для обробки деревини є фарби. Вони краще, ніж лак, так як зможуть протистояти атмосферного впливу. Тільки ось потрібно вибрати спеціальні фарби, які використовуються для зовнішніх робіт. А чим покрити дерев'яну підлогу?

Чим пофарбувати дерев'яну підлогу на відкритій веранді

Ось перелік відповідних фарб:

 1. Склади на маслянистої і алкидной основі. Їх варто купувати в тому випадку, якщо у вас обмежений бюджет, або раніше підлогу був пофарбований масляним складом. Дані фарби надійні, довговічні і мають невисоку вартість.
 2. Водоемульсійна фарба з акриловими компонентами. Склад відносно новий і хороший тим, що має високу адгезію (зчепленням) з поверхнею, а також має високу стійкість перед атмосферним впливом. Важливо і те, що фарби продаються в готовому вигляді, тому їх не потрібно готувати. А при загусанні склад можна просто розбавити теплою водичкою. Після обробки терасну дошку можна буде мити водою.
 3. Фарби на поліуретановій основі. Вони мають підвищену зносостійкість. Міцні та довговічні склади, що продовжують термін служби деревини на багато років.
 4. Латексні склади. Вона не має ніякого запаху, добре зчіплюється з поверхнею і є довговічною. Матеріал не тільки буде служити довго, але і буде «дихати».

Чим пофарбувати дерев'яну підлогу на відкритій веранді

Як бачите, матеріалів для фарбування є маса. Залишається вибрати вид і визначитися з тоном фарби, яких є дуже багато. Властивості пофарбованої дошки будуть збережені, а тераса простоїть багато років.

висновок

Захист деревини – першорядне завдання, яку потрібно виконати. Тому не зволікайте з нею і купуйте якісні склади, що зможуть продовжити експлуатаційний термін терасної дошки.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*